100 днів нової влади у Чернівцях: Аудит договорів комунальної власності показав, що запроданці конкретно дерибанили місто (ФОТО)

1 з 15

КОМУСЬ УРВАЛОСЯ /

Під час пресконференції заступники Чернівецького міського голови – Василь Зазуляк, Юрій Лесюк, Євгеній Маховіков та Ігор Крохмаль прозвітували про свою роботу за 100 днів.

Заступник міського голови з фінансово-економічних питань Євгеній Маховіков розповів про важливі питання щодо оренди приміщень комунальної власності. 

– Чернівецька громада має у комунальній власності найбільше приміщень в країні, понад 900 договорів. Але зазначу, що аудит договорів виявив низку порушень. Приміщення Української книги здавалось в оренду за 3 600 грн на місяць. Оренда готелю «Київ» продовжена на 15 років за півтора долара. Через незаконний механізм оренди приміщення по вулиці Небесної Сотні,12 – громада Чернівців втратила 7 мільйонів гривень.

 

Євген Маховіков

 

 

Наразі створена робоча група, яка розробляє нове Положення про оренду державного та комунального майна. Правила будуть однакові для всіх, а в бюджет будуть надходити кошти.

 

 

До цього часу наші комунальні підприємства подавали фінансові звіти раз на рік. При цьому їм надавались величезні дотації з бюджету громади, а контролю за втратами і навіть за потребами у витратах не було. Завдяки зміненій методиці звітності та новому її графіку – раз на місяць для великих комунальних підприємств – стане можливим прискіпливий контроль за їх роботою. Зокрема мова йде про «Чернівціводоканалі» та «Теплокомуненерго». Таким чином ми будемо розуміти, яка сума потрібна комунальним підприємствам і чому саме вона така, – сказав Євген Маховіков.

Заступник міського голови з питань транспорту Ігор Крохмаль розповів про розвиток громадського транспорту Чернівців.

– Ми маємо проблеми, які не вирішувалися роками. Ми маємо сьогодні таку ситуацію, коли середній вік тролейбусів у Чернівців становить понад 20 років. Ми маємо збитки у цій сфері не тільки через карантин, але й через неефективний менеджмент. За 2020 рік Тролейбусне управління показало 31 млн грн. збитків. Ми змінили менеджмент, оптимізували необгрунтовані витрати. Наразі готуємо матеріали перевірки й будемо направляти їх до правоохоронних органів, – зазначив Ігор Крохмаль.

 

Ігор Крохмаль

 

Посадовець наголосив на катастрофічному стані справ із застарілим транспортом приватних перевізників: «Наразі бачимо два шляхи: закупівля тролейбусів за програмою кредитування Європейським інвестиційним банком та закупівля автобусів за лізинговою схемою».

 

 

Заплановано, що до кінця 2021 року Чернівці отримають мінімум 20 нових тролейбусів у рамках інвестицій з Європейського Інвестиційного Банку. Чернівці наразі перебувають у другій черзі. Також, згідно програми розвитку, місто планує придбати автобуси малого та середнього класів. У перспективі планується створення першого комунального підприємства Чернівців, яке матиме власні автобуси та буде конкурувати з приватними перевізниками.

 

 

Василь Зазуляк та Ігор Крохмаль

 

Також Ігор Крохмаль розповів про розвиток аеропорту. Зараз тривають переговори щодо рейсів на Кишинів та Бухарест.

Окремо посадовець окреслив вирішення проблеми безпритульних тварин на вулицях.

 

 

– Ми зробили надзвичайно важливий кроку: міський голова підписав Меморандум про співпрацю з міжнародним фондом «Чотири лапи». Фонд, а також Чернівецька громадська організація «Небайдужі» розробляють для громади комплексну програму регулювання чисельності вуличних тварин виключно в гуманний спосіб, – сказав Ігор Крохмаль.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Юрій Лесюк повідомив про хід справ у освітній та медичній галузях.

Посадовець зауважив про зловживання під час здійснення процедур закупівель і загалом про неефективний менеджмент установ комунальної власності. – Особливу увагу ми зараз приділяємо, звичайно, медичній галузі, адже наші медики – на передовій боротьби з пандемією. Ми на 87 одиниць збільшили кількість ліжко-місць в лікарнях міста для хворих на коронавірусну хворобу, відкрили додаткову ПЛР-лабораторію та запустили ще одну кисневу станцію. Нещодавно розпочали вакцинацію і я переконаний, що це єдиний спосіб вийти із пандемії і повернутися до звичного життя, – сказав Юрій Лесюк.

 

Юрій Лесюк

 

– Щодо спортивного напряму, можемо доповісти про підпорядкування ДЮСШ управлінню освіти – це забезпечить їм більш ефективне управління. Крім того, ми проводимо комплексний аудит об’єктів спортивно-оздоровчої інфраструктури, а також зрушили з мертвої точки питання побудови спортивного комплексу в районі Гравітону. Наразі вже підготовлено проєкт виділення землі, – поділився здобутками заступник міського голови.

Також посадовець зазначив про інвестиції у майбутнє, а саме сферу молодіжної політики. У Чернівцях запускають громадський простір «Резиденція молоді» і починають підготовку до виборів у Молодіжний парламент при міській раді. Також Чернівці вийшли у фінал конкурсу «Молодіжна столиця України».

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Василь Зазуляк розповів про співпрацю міста із чернівецькими компаніями-забудовниками.

– За умовами цього Меморандуму вони зобов’язались добровільно сплачувати за кожний збудований квадратний метр 1% від ціни Мінрегіонбуду на розвиток інфраструктури громади. Це може принести місту додаткових 10 млн грн. І зараз ці кошти є дуже необхідними для того, щоб ми могли локально робити зміни і щоб зміни побачили чернівчани, – сказав Василь Зазуляк.

 

Василь Зазуляк

 

Йшлося й про співпрацю з Антикорупційною ініціативою ЄС. – Ми вдячні нашим партнерам, що вони повірили у нас. І завдяки експертам цієї програми плануємо отримати нові цифрові рішення для автоматизації процесів управління містом, зменшення впливу людського фактора на прийняття рішень та зниження таким чином корупційної складової.

 

 

Василь Зазуляк розповів, що міська рада посилила контроль за управлінськими компаніями, які займаються прибиранням міста. – Ми переглянули тендери, підписали нові угоди, прописали чіткі зобов’язання та штрафні санкції. Завдяки цьому вже вдалось зекономити 630 тисяч гривень, – сказав посадовець. І додав, що важливим здобутком є створення комунального підприємства «Містосервіс», яке об’єднує 7 комунальних ЖРЕПів. Такий крок зекономить місту майже два з половиною мільйони гривень. Це підприємство здатне успішно скласти конкуренцію управлінським компаніям у чесному і прозорому конкурсі на надання послуг. Більш того, підприємство має заробляти кошти для громади.

Альона ЧОРНА, спеціально для БукІнфо (с) 
Фото авторки 


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації