В Чернівцях переселенцям допомогають італійські медики

Лікарі та психологи з MEDU продовжують допомагати переселенцям на Буковині в рамках проекту «Медична допомога та психосоціальна підтримка переселенців в Україні» заснована італійською кооперацією. Робота медиків гуманітарної організації полягає у тому, щоб підтримувати людей у всьому світі, біженців, вимушених переселенців, людей у зонах конфлікту. МEDU забезпечує українців допомогою, відколи почалася повномасштабна війна в Україні.

В квітні 2022 року організація «Лікарі за права людини - MEDU” запустила надзвичайний проект у Румунії (регіон Сучава-Сирет) для підтримки українських біженців. В травні місяці після збільшення кількості ВПО в західному регіоні країни, MEDU розпочали свою діяльність з надання медичної та психологічної допомоги у Чернівецькій області.

Проект Охорона здоров'я допомога та психологічна підтримка переміщеного населення в Україні стартував з вересня місяця 2022 року. Протягом шести місяців планується надання відповідної допомоги ВПО Чернівецької області, орієнтовно до середини березня поточного року.

Наразі МЕДУ реалізує свою діяльність через мобільну клініку та команду, яка складається з лікарів, педіатрів, психологів та культурних посередників, які допомагають внутрішньо переміщеним особам, котрі знаходяться у прихистках, гуртожитках, центрах колективного перебування ВПО на Буковині.

Медичними працівниками надаються наступні послуги населенню:

  • Консультації сімейного лікаря з подальшими рекомендаціями
  • Індивідуальні та групові консультації з питань первинної та вторинної профілактики найпоширеніших захворювань.
  • Індивідуальне та групове консультування пацієнтів з питань психологічного здоров'я та інші послуги.

Всі послуги надаються безоплатно. За призначенням лікаря надаються медикаменти.

Мобільна психологічна бригада МEDU надає безкоштовну психологічну допомогу дорослому населенню, постраждалому від війни, та допомагає особливо вразливим категоріям: жінки, підлітки, діти, літні люди та інваліди.

Медики з організації «МЕДУ» їздять у віддалені села, громади та консультують вимушених переселенців.

«В мобільній клініці переселенці можуть прийти на медичний огляд та отримати консультацію лікаря. Обладнання для проведення діагностики немає, відбувається лише первинний медичний огляд та чекінг загального стану пацієнта. Після проходження яких люди можуть безкоштовно отримати ліки за рекомендацією лікаря. Щоб отримати ліки ВПО не мають приносити довідки, ми самі проведено огляд та поставимо діагностику, за необхідності направимо до відповідного лікаря.

До нас звертаються в основному переселенці, але приходять на прийом до медиків і місцеве населення. Найчастіше до нас звертаються люди із серцево-судинними захворюваннями, тиском, гіпертонією, або хронічними захворюваннями. Допомагаємо кожному - жоден пацієнт не залишився без уваги», - каже італійська лікарка Ан'єзе Касельгранді.

Де можна отримати допомогу від МЕДУ

Мобільна клініка швидкої медичної та психологічної допомоги приводить прийоми в різних локаціях, прихистках, гуртожитках міста Чернівці та області: постійна робота в ЦНАПІ (вул. Героїв Майдану, 7), в центрі допомоги ВПО «Буковина Рух» (Меду оцінює близько 24 000 осіб), парк Шевченка, та у різних територіальних громадах області.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації