Трактор-безпілотник, гайки - за копійки та як "наколядувати" від 100 млн грн за три дні: Сергій Притула в Чернівцях розповів про роботу свого Фонду

Понад 6,5 млрд грн за час повномасштабного вторгнення - вражаюча сума, зібрана Фондом Сергія Притули. Під час зустрічі з чернівчанами волонтер ділився успіхами й планами. Він також розповів, за що його нещодавно обізвали "м*даком" та зізнався, чому можуть зненавидіти всі українські діти.

"Логічний підсумок кожного мого дня, коли я можу спокійно прокинутись, піти на роботу, повечеряти з родиною, друзями, - це донат. Я таким чином дякую кожному воїну. Це мій внесок в боротьбу", - так, за словами Сергія Притули, пояснив свій внесок у діяльність Фонду найактивніший донор. Це мешканець Херсонщини, який щодня протягом року донатив. Загалом українець здійснив 365 донатів.

- Із цього можна зробити висновок, що наш мегазбір - це щоденний рутинний донат, - зауважив Притула.

Про автомобілі з Європи й український трактор-безпілотник

Притула зустрівся з чернівчанами в Культурно-мистецькому центрі імені Миколайчука. На великому екрані кінозалу центру демонструє збори та успіхи, яких досягнув Фонд за два роки великої війни.

Сума, зібрана Фондом Притули від початку повномасштабного вторгнення

- За 2022 рік ми придбали більше тисячі автомобілів на фронт. Це не лише пікапи чи буси. Були й амфібії, які ми замовляли під час боїв за Київ, - розповідає Сергій Притула. - Купували також баггі, що виробляють на Буковині.

Проте більшість авто - вживані та привезені з-за кордону.

- Отож, за 2022 рік ми зачистили всі можливі європейські ринки вживаних авто. І в 2023 році купівля таких машин пішла на спад. Бо в Європі стало важко закуповувати вживаний транспорт в нормальному технічному стані, - зауважує Притула. - Отож, навіть піднявши закупівельну ціну до 10 тисяч доларів, не мали гарантії в якості тієї машини. А чи не знадобиться вдома потратити на ремонт тієї машини ще 2-3 тисячі?

За рік купили більше тисячі авто

Через це Фонд перейшов на закупівлю мілітарного транспорту. Купували також човни та придбали кілька катерів.

За словами Притули, Фонд займається також забезпеченням техніки для розмінування українських земель.

"Поки всі гризлися про нацвідбір Євробачення, ми зібрали 2,3 млн грн для розмінування, - каже Притула. - Цікаво, що з трактора у Харкові зробили безпілотник, керувати яким можна дистанційно. Ми готові ці трактори купувати".

- Та є проблема, - додає волонтер. - Трактор розробили, а сертифікації від держави ще нема. Чекаємо.

За словами Притули, Фонд також займається ремонтом трофейної техніки, що наші відвойовують в окупантів:

- Трофейна техніка - окрема тема. Ми крутимо гайки цій техніці і в чудовому стані відправляємо назад тому підрозділу, що її затрофеїв. Собівартість таких ремонтів подекуди дуже смішна. Ми це робимо значно дешевше, як на державних підприємствах. Фактично, за копійки. А це говорить про ефективність коштів, які виділяються Фонду людьми.

Про мегазбори та поїздки за кордон

Як "наколядувати" 100 млн грн і більше за 2-3 дні, розповідає Притула на прикладах мегазборів Фонду. Так, знаковими були мегазбори, під час яких вдавалося зібрати від 100 до 600 мільйонів. Так, це "Народні байрактари", "Супутник", "На помсту", "Народні спартани", "Можем павтаріть", "Виявляємо-знищуємо" та "Дістанемо ворога всюди".

Знаковими були мегазбори, під час яких вдавалося зібрати від 100 до 600 мільйонів

За словами волонтера, останнім часом почастішали його поїздки за кордон.

- І ці поїздки будуть ще частішими. Так, днями з’їздив у Канаду, - каже Притула. - Під час крайньої поїздки дехто подумав, що я в Канаді планую залишитися. Почув черговий хейт "Як там Канада, м*дак?". Але ні, ми їздимо і збираємо гроші. І ніхто не втікає з країни.

Про освітні проєкти

"Донор став балуваним. Люди охоче скидаються грішми, якщо їм показати, як помирає "русский". Отож, через це донатів на ті ж БПЛА більше, як на освітні проєкти Фонду, що також важливі", - каже Притула.

Притула звітує про закуплені БПЛА

Фонд Притули започаткував майже у всіх регіонах України Центри готовності цивільного населення.

- Таких центрів поки немає лише у фронтових регіонах та на Закарпатті, - каже С. Притула.

До кінця цього року ми хочемо випустити 1000 операторів FPV-дронів - Притула

Також він розповів про військову школу "Боривітер".

- Виробництво FPV-дронів нарощується. Так, темпи виробництва перевищують кількість навчених операторів, - каже Притула. - Так, до кінця цього року ми хочемо випустити 1000 операторів FPV-дронів.

За словами Сергія Притули, Фонд започаткував іще один важливий освітній проєкт. Це перетворення шкільних укриттів зі звичайних сховищ у навчальні класи. Наразі відбувається перевтілення трьох укриттів Фондом - на Київщині та Харківщині.

- За цей проєкт мене можуть зненавидіти діти, але будуть вдячні батьки, - каже Притула. - Бо навчання же майже не відбувається фактично вже чотири роки - два роки дистанційки було під час коронавірусу, а два роки вже під час великої війни. А наше світле майбутнє - це освічені діти.

Марина КОРПАН, журналістка, спеціально для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації