Більше третини зареєстрованих учнівських міні-компаній Львівщини та Буковини розпочали випуск власної продукції та надання послуг

Із 44 учнівських міні-компаній Львівщини та Буковини, які на початку грудня були зареєстровані та створені на базі 37 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів цих областей, більше третини вже розпочали випуск власної продукції. Решта – в стадії запуску виробництва.

З 15 міні-компаній, які розпочали виробництво та продаж продукції на базі власних навчальних закладів 5 обрали сферу швейного виробництва і займаються виготовленням аксесуарів для одягу (сумочки, шопери, косметички, ремені, баски). Учні ще чотирьох міні-підприємств працюють у сфері харчування і виготовляють кондитерські вироби, енергетичні батончики, сушені напівфабрикати та вирощують мікрозелень.

Ще одним популярним напрямом діяльності молодих підприємців є виготовлення елементів декору (3 міні-компанії). Зокрема, у передріздвяний сезон учні змогли виготовити та вдало реалізувати власноруч зроблені новорічні колекції декору для дому.

На базі ДПТНЗ Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу учні створили міні-компанію «Зігріймо Україну», що виготовляє турбо-пічки «Патріот». А учні Золочівського професійного ліцею заснували автосервісну міні-компанію «Autonut».

Міні-компанія «EverДрук», створена на базі ВПУ №35 м.Стрий почала виконувати замовлення інших міні-компаній на друк візитівок, рекламок та іншої друкованої продукції, виготовленням якої займаються юні підприємці.

- За умовами навчання за програмою «Компанія» випуск продукції має бути в кінці січна на початку лютого 2023 року, але наша підприємлива молодь наскільки захоплена ідею створення своєї учнівської міні-компанії, що навіть канікули та різдвяно-новорічні свята не можуть стримати їхнє бажання розпочати випуск власної продукції, - говорить Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Нагадаємо, 37 навчальних закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів Львівської та Чернівецької областей беруть участь у цьогорічній навчальній програмі з розвитку підприємництва «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine». На початку грудня на базі цих навчальних закладів було зареєстровано та створено 44 учнівські міні-компанії. Найбільше - на Львівщині - 26, ще 18 - на Буковині.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації