Вартість платіжних карток для українців може підстрибнути до 3 тис. грн на рік

Втручання держави в регулювання ставок інтерчейнджу та еквайрингової комісії змусить банки відмовитися від безкоштовних платіжних карток. Їх нова вартість неприємно вразить українців.

Потенційні тарифи банкіри оголосили під час круглого столу «Ринкова ставка інтерчейндж як альтернатива державному регулюванню», проведеного «Фінансовим клубом».

«Сьогодні вартість обслуговування карток дотується з інтерчейнджу та еквайрингової комісії. І ми звикли в Україні, що картки доступні за 0 грн на рік – великий спектр карток, навіть Gold, можна десь за нуль отримати. Тоді як в Європі картки коштують грошей. І так буде у нас. Мінімальна вартість, за нашими прогнозами, буде 200 грн на місяць», – повідомив керівник дирекції МСБ ПриватБанку Євген Заіграєв. Це 2,4 тис. грн на рік.

Голова правління Банку Кредит Дніпро Сергій Панов навів інші варіанти. «У нас в країні є безкоштовні картки для пенсіонерів, для соціальних верств. Уявіть собі, що вони будуть коштувати 1,5 тис. грн на рік. Зарплатні картки, які зараз безкоштовні, можуть коштувати 3 тис. грн на рік», – каже Сергій Панов.

Україна відкотиться в 1990-ті за рівнем безготівкових платежів. «Це вдарить по 7 млн пенсіонерів та соціально вразливих верствах населення. Це означає, що частина з них будуть сплачувати ці витрати, або користуватися доставкою пенсії листоношами. Куди ми йдемо? В минуле століття? І у підсумку це буде збільшувати витрати держави на доставку тих самих пенсій», – попередив пан Заіграєв.

При цьому торгові мережі, отримавши економію на комісіях, не будуть знижувати ціни на споживчі товари. «Законопроєкт № 4364, в якому хочуть запровадити регулювання ставок, – це не гра в Робін Гуда. Таке може бути лише в фільмах, і ми чітко розуміємо, що магазини ніколи не знизять ціни на товари. І завжди програє звичайний громадянин України», – впевнений Сергій Панов. «Зниження цін на споживчі товари в Європі не відбулося», – констатує генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові Інга Андреєва.

Голова наглядової ради банку «Конкорд» Олена Сосєдка також не вірить у можливість зниження цін. «Клієнти не побачать зниження цін в мережі, а побачать подорожчання карток, скорочення пільгового періоду, подорожчання кредитів. Олег Гороховський (проєкт monobank. – Ред.) сказав, що «перше, що він зробить, – це скоротить кредитний ліміт і збільшить проценти». І як тільки перший банк це зробить, всі за ним підуть. Тому що зараз банки борються за клієнта підвищеними кешбеками та підвищеною лояльністю, розіграшами. Грошей не буде – не буде ніякої боротьби. І це буде поганий знак для інвесторів», – впевнена вона.

«Ми втратимо інструмент кешбеку – програми лояльності. І за фактом буде «кеш бек», тобто кеш повернеться в наше життя, тому що картки підуть», – зазначив Сергій Панов.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації