"Упущення та нестиковки": Оприлюднений Чернівецькою ОДА проект Програми запобігання коронавірусу на 2020 рік не містить комплексних заходів, її необхідно доопрацьовувати, - заява ВО "Свобода"

ВАРТО ВРАХУВАТИ /

Оприлюднений Чернівецькою ОДА проект Програми запобігання коронавірусу на 2020 рік необхідно доопрацьовувати.

На сайті Чернівецької обласної ради 30 квітня був опублікований поданий Чернівецькою ОДА проект рішення «Про затвердження Програми запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Чернівецької області гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2020 рік» з відповідним текстом з додатками. Детальніше розглянувши подані Чернівецькою обласною державною адміністрацією документи депутати фракції ВО «Свобода» мають зазначити, що в цій Програмі є ряд недоліків, упущень та нестиковок.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав заступник голови обласної ради, керівник Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" Віталій Мельничук.

Програма вартістю 252.3 млн. грн., у тому числі із залученням 30 млн. грн. обласного бюджету розроблена з порушенням Порядку формування, фінансування та моніторингу виконання регіональних (комплексних) програм, затвердженого рішенням VI сесії обласної ради V скликання від 3 серпня 2006 року № 80-6/06 і потребує доопрацювання.

Найперше - ця програма повинна бути комплексною, оскільки вона передбачає виконання напрямків, які будуть фінансуватися за кількома кодами функціональної класифікації видатків бюджету. А ця програма саме має такі ознаки… і вважається комплексною, що не було враховано розробниками програми.

Далі, будь-яка програма не повинна мати аналогів, а заходи програми не повинні дублюватися іншими регіональними (комплексними) програмами. У даному випадку, захід програми з пом’якшення впливу гострої респіраторної COVID-19 хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на економіку області, результатом виконання якої має стати підтримка суб’єктів малого та середнього підприємництва, та який передбачає залучення 50 млн.грн. державного та обласного бюджетів дублюється із Комплексною програмою розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2019-2020 роки, затвердженої рішенням XXVIII сесії обласної ради VI скликання від 18 грудня 2018 року № 207-28/18.

Тому цей захід поданий у означеній Програмі, як і належить має бути з неї видалений та включений до Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2019-2020 роки окремим розділом. Саме ці доопрацювання включені в у Комплексну програму розвитку малого та середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2019-2020 роки треба подати окремими змінами до цієї програми та подати окремим листом на затвердження сесії обласної ради. Крім того до складу виконавців цього заходу доцільно включити службу зайнятості, яка також займається наданням фінансової підтримки малому та середньому бізнесу на період карантину та Департамент соціального захисту населення, які також забезпечують виплати ФОПам на дітей. При цьому обласна державна адміністрація всі ці конкретні напрямки підтримки бізнесу популяризує на своїй сторінці в соцмережах, а на що конкретно має бути спрямовано 50 млн. грн. бюджетних коштів в цій програмі не визначає.

Загалом з поданої Програми не зрозуміло на які саме медичні заклади та на яку кількість закладів поширюватиметься дія програми вартістю 252.3 млн. грн. Також не зрозуміло чи враховано в цій програмі медичне обладнання та засоби захисту, які область отримала на безкоштовній основі від Офісу Президента України, організацій, установ, закладів, меценатів та спонсорів. І якщо враховано, то яким чином отримане кваліфікувалося у кошти державного бюджету чи коштів з інших джерел не заборонених чинним законодавством.Крім того, враховуючи ті кошти, які обласна державна адміністрація пропонує залучити на виконання програми має бути детально визначено:

1. З яких інших джерел не заборонених чинним законодавством для функціонування Програми отримано 122.3 млн.грн. (перелік організацій, структур, меценатів, спонсорів та тих, хто долучився до підтримки протидії коронавірусу в Чернівецькій області з кількісним означенням їхньої допомоги);

2. Орієнтовний перелік ліків, які планується придбати для лікування ускладнень, викликаних коронавірусом SARS-CoV-2 (17.3 млн.грн.);

3. Перелік засобів індивідуального захисту для медичних працівників, яких медичних закладів на придбання яких планується спрямувати 28.4 млн. грн.;

4. Кількість медичних працівників по категоріях (окремо лікарів. Медсестер, молодших медичних працівників) і в якому розмірі, а не в цілому отримають доплати (50 млн.грн.). І хто відноситься до категорії інших працівників, які згідно програми також мають отримати доплати;

5. На оброблення спеціальними засобами територій та приміщень яких бюджетних установ (перелік) планується витратити 300 тис.грн.;

6. Забезпечення транспортування яких вантажів, і якщо то за автопослуги, на які також планується спрямувати 300 тис.грн. бюджетних коштів.З огляду на вищеподане депутати фракції ВО «Свобода» в Чернівецькій обласній раді звертаються до розробників означеної «Програми запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Чернівецької області гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2020 рік» звернути увагу на потребу її доопрацювання та дати відповіді на озвучені питання.


Коментарі:
Більше новин по темі: