Компанія Макса Полякова Firefly Aerospace завершила етап критичного огляду NASA конструкції апарата Blue Ghost
25 жовтня в компанії Макса Полякова Firefly Aerospace завершили перший етап розробки місячного посадкового апарата Blue Ghost. Етап критичного огляду конструкції (Critical Design Review) тривав лише 8 місяців. Вільям Куґан, головний інженер проєкту, вважає це на диво швидкою роботою, як для такого складного апарату. Мунлендер від Firefly Aerospace буде підкорювати наш природний супутник за програмою НАСА Artemis й доставлятиме на поверхню Місяця корисні вантажі.
Завершення критичного аналізу конструкції означає, що компанія може розпочати будівництво і закупівлю всіх необхідних компонентів.
Деталі та роль Blue Ghost у місії НАСА
Посадковий модуль вирушить на Місяць за допомогою ракети Falcon 9, його місія почнеться вже у вересні 2023 року. Апарат повинен приземлитися у зоні Mare Crisium. Компанія Firefly Aerospace отримала контракт на розробку свого модуля в рамках програми Commercial Lunar Payload Services від НАСА. Сума замовлення склала $93.3 млн.

В рамках співпраці передбачено, що модуль Blue Ghost здійснюватиме щорічні доставляння різноманітного корисного навантаження. Вже за 2 роки «Привид» доставить на поверхню нашого природного супутника 10 вантажів для науково-дослідних програм НАСА, а також деяке інше корисне навантаження.
Завершення етапу критичного огляду конструкції прокоментував Том Маркьюзік (Tom Markusic), генеральний директор Firefly. Він заявив, що цей проєкт — чудова можливість продемонструвати здатність надавати якісні аерокосмічні послуги комерційним замовникам та зокрема агенції НАСА. Він додав, команда довела, що може послідовно виконувати складну роботу, що й демонструє швидке завершення етапу огляду конструкції.
Компанія демонструє високі темпи роботи, особливо з урахуванням того, що їй довелося перебудовувати весь ланцюжок своїх постачань. У виробництві ракет Alpha всі процеси все вивірені. В них залучені перевірені посередники та виробники, включаючи українську компанію Flight Control. А ось із Blue Ghost довелося шукати нові партнерства, і вона блискуче швидко впоралася з цим завданням.
Хто такі Firefly Aerospace

Після перезапуску Firefly Aerospace основним напрямком компанії стало саме ракетобудування. Тепер вона розширює спектр послуг і працює відразу за багатьма напрямами. Це, як вважає керівництво, забезпечить розвиток компанії. Для Максима Полякова Firefly Aerospace стала знаковим проєктом.
Український інвестор дав збанкрутілій компанії друге життя, вклав у неї десятки мільйонів доларів. Тепер він має право пишатися тим, як швидко його творіння росте і стає важливим гравцем на світовому аерокосмічному ринку.

Максим Поляков заявив, що в Firefly вдячні НАСА за можливість працювати над таким амбіційним проєктом. Він упевнений, що для компанії — це чудова нагода зарекомендувати себе як надійного партнера для нових співпраць. Поляков уточнив, що Місяць є чи не найважливішим об’єктом з точки зору майбутніх космічних місій. Інвестор називає її базою для виробництва та зберігання різноманітних ресурсів, необхідних для відправлень у глибини космосу.
Blue Ghost зможе взяти на борт близько 155 кг корисного вантажу. Сам апарат буде близько 2 метрів заввишки. Його корпус планується оснастити камерами з високою роздільною здатністю. Це дозволить отримувати додаткові зображення із поверхні Місяця, транслюючи їх на Землю.
На борту Blue Ghost буде доставлено високоточне дослідницьке обладнання. За його допомогою планується вивчати властивості місячного ґрунту, процес взаємодії магнітного поля Землі та сонячного вітру, а також геологічні та фізичні характеристики місячної поверхні. Ця місія надзвичайно важлива для майбутньої колонізації людством небесних тіл, тож лише те, що компанія Firefly Aerospace бере у цьому участь — вже видатний результат.
-
"Деякі чернівецькі бізнесмени вже уклали там угоди про співпрацю" - Клічук повідомив, коли запуститься новий великий торговий центр Bukovyna Mall у Чернівцях
-
У Коболчині на Сокирянщині буде новий завод Тігіпка. В індустріальний парк "Фруктова індустрія" він інвестує 1 млрд грн
-
Викладачка з Чернівців за грантові кошти відкрила школу англійської мови для дітей
-
На Сокирянщині на 12 гектарах з’явиться сучасний завод із виробництва соку «Інтерджус Буковина», який перероблятиме до 1,5 тисячі тонн фруктів щодоби. Бойко показав фото будівництва
-
Заплатять усі. Як працюватиме податок для таксистів, кур’єрів, вебкам-моделей та інших самозайнятих
-
Власник Сільпо купив у Польщі франшизу однієї з найбільших світових торговельних мереж