Альтернативи PayPal в Україні: Payoneer, Paysera, Skrill, Wise, Payeer: кому вони можуть знадобитися?

Платіжні системи – це просто та зручно. Mind вже розповідав про PayPal в Україні. На черзі ще п'ять платформ, завдяки яким ви зможете переказувати та отримувати кошти, оплачувати товари та послуги, заощаджувати час і гроші.

Payoneer

Payoneer – американська платіжна система, що функціонує з 2015 року. Її материнська валюта – долар США. Компанія є провайдером MasterCard, що спрощує операції між учасниками системи. До MasterCard входить понад 22 000 фінансових установ.

Платформа Payoneer надає рахунки в чотирьох валютах, під кожну з яких можна випустити фізичну або віртуальну картку:

  • долар США, щоб отримувати оплату від американських компаній через ACH (тип електронної мережі переказу коштів, що використовується в США на зразок SWIFT в Європі – Mind);
  • євро – для транзакцій між європейськими партнерами через SEPA;
  • японські єни – для отримання коштів від японських компаній;
  • британські фунти, щоб налагодити обмін коштами з Великобританією через BACS/FPS (британські внутрішні платіжні системи – Mind).

Кому підійде: компанія позиціонує себе як платформу для фрилансерів – людей, що працюють самі на себе та мають замовників по всьому світу. Це програмісти, дизайнери, копірайтери, digital-маркетологи, e-commerce.

Payoneer інтегрована з біржами фрилансу Upwork, Fiverr, Freelancer, співпрацює з фотостоками Pond5, Shutterstock та маркетплейсами Amazon, Etsy, Ebay. Через Payoneer ви можете оплачувати онлайн-навчання в Academy of Mine, Udemy, Coursera, LinkedIn Learning.

Ця платіжна система підходить для фізичних та юридичних осіб. Щоправда, ви можете мати лише один акаунт – приватний або для бізнесу.

Комісії Payoneer

  • Щоб вивести кошти на картковий рахунок в Монобанку або ПриватБанку ви сплачуєте комісію – 2% від суми.
  • Комісія за зняття готівки в банкоматі – $3,15.
  • Комісія за отримання коштів через ACH –1%.
  • За обмін валюти – 0,5% від суми транзакції.
  • За користування карткою ви сплачуєте комісію – $29,95 на рік. Ця сума сплачується, навіть якщо ви не користуєтесь обліковим записом протягом року.

Плюси Payoneer для українців

  1. Після реєстрації система надає унікальний номер рахунку, на який вам перераховуватимуть кошти.
  2. Відкриття та обслуговування – безкоштовне.
  3. Новий учасник отримує $25 бонусу на свій рахунок. Якщо хтось зареєструється за вашим посиланням, то таку ж суму отримаєте і ви, і ваш знайомий.
  4. Іменна пластикова картка. Ви можете не лише користуватися електронним гаманцем, а й розраховуватися карткою в магазинах по всьому світу, в Україні також. При цьому курс долара майже не відрізняється від банківського.

Карту можна замовити після реєстрації на платформі. На її доставку зі США потрібно 2–3 тижні. Термін дії картки – три роки. Випуск картки – платна послуга вартістю $29,95. Здійснювати безготівкові операції можна і без неї.

  1. Всі операції між учасниками сервісу безкоштовні. Тобто, якщо ваші родичі з будь-якої країни світу зареєструються в Payoneer та перерахують вам кошти, транзакція відбудеться без комісії.
  2. Інтеграція з сервісом пошуку роботи Upwork. Якщо ви працюєте через Upwork, то можете виводити кошти на Payoneer. Для цього потрібно прив’язати картку до акаунту Upwork та сплатити комісію $2. Якщо перераховувати кошти з Upwork безпосередньо на український банківський рахунок, то комісія сервісу буде $30 +1–2% комісія банку.
  3. Отримані кошти можна зберігати на рахунку і розраховуватися за товари та послуги.
  4. Payoneer дозволяє поповнювати рахунки ФОП в доларах і євро.
  5. Кошти з рахунку Payoneer можна вивести на картки українських банків за лічені хвилини. Якщо ви маєте карту, то є можливість знімати готівку в банкоматах по всьому світу.
  6. Payoneer приймає платежі в США через мережу ACH.

Мінуси

  1. За користування сервісом доведеться сплачувати $29,95 щороку. Стільки ж треба платити за картку.
  2. Одна фізична картка або один рахунок – одна валюта. Якщо потрібно оперувати, наприклад, доларом та фунтом, потрібно відкривати два рахунки.
  3. Віртуальну картку не можна прив’язати до Apple чи Google Pay.
  4. Онлайн-підтримка працює лише в робочі дні з 8:00 до 21:00.

Paysera

Литовська фінтех-компанія, що надає послуги електронних платежів по всьому світу. Paysera має понад 700 000 клієнтів. У 2021 році клієнти здійснили понад 6 млн переказів в 20 валютах на загальну суму 6,52 млрд євро.

Материнська валюта сервісу – євро.

Кому підійде: варіант для тих, хто бажає виводити кошти з України в ЄС, щоб розпоряджатися ними за кордоном. Серед клієнтів компанії IT-фахівці, що працюють із замовниками в Європі.

Платіжна система за функціоналом схожа на Wise. Ви можете здійснювати платежі з карток українських банків в євро на картку Paysera.

Paysera – одна з небагатьох платіжних компаній, яка дозволяє українцям відкривати європейські рахунки. Згенерований системою ваш персональний IBAN належить до європейської зони SEPA.

Щоб працювати з системою, потрібно замовити картку. Це безкоштовна послуга для українців. Ви сплачуєте лише за доставку – близько 4 євро. Оплату за карту треба перевести через активований IBAN в зоні SEPA. Ви можете відкрити особистий або бізнес-акаунт.

При реєстрації в системі треба зазначити мету відкриття рахунку та пройти верифікацію.

Важливо: фізичну картку можна отримати лише за адресою в межах Європейського Союзу. Щоб отримати картку, вказуйте адресу, яка знаходиться в ЄС. Це може бути адреса ваших родичів чи знайомих. Картку доставлять протягом трьох тижнів з моменту замовлення.

Комісії Paysera

  • Абонентська плата за користування карткою – 1 євро.
  • Переказ коштів між приватними особами – без комісії.
  • Транзакції через SEPA безкоштовні.
  • Перекази в інші країни – від 3 до 10 євро, це залежить від суми та країни.
  • Абонентська плата за користування карткою – 0,75 євро.
  • Поповнення рахунку Paysera з українського карткового рахунку – 2% в ПриватБанку, 3% в А-банку та 4% в Монобанку.
  • Оплата товарів в магазинах на території ЄС в іншій валюті – 0,10 євро + 0,70%, поза межами Євросоюзу – 0,10 євро + 0,70%.
  • Готівка в банкоматах в країнах ЄС – 1 євро, видача готівки в іншій валюті або в банкоматах країн, що не входять в Єврозону, – 1,50 євро + 1,80%.

Оскільки карти Paysera виготовляються у Великій Британії, банкомат автоматично пропонує зняти кошти в британських фунтах. Щоб уникнути подвійної конвертації та зняти кошти у євро, натисніть у банкоматі «Продовжити без конвертації».

Ліміт на готівку складає 600 євро. Денний ліміт на операції – 10 000 євро.

Плюси Paysera для українців

  1. Пластикова картка Visa інтегрована з Apple Pay та Google Pay.
  2. Переказувати кошти в Україну можна безкоштовно.
  3. Транзакції в США доступні через ACH.
  4. Переказ коштів в зоні SEPA для приватних акаунтів безкоштовний.
  5. Україномовний інтерфейс.
  6. Мультивалютний рахунок, де можна зберігати кошти в різних валютах одночасно.
  7. Можливість отримати готівку в будь-якому банкоматі, що обслуговує картки Visa.

Мінуси Paysera

  1. Немає віртуальної картки, треба замовляти пластикову.
  2. При зберіганні суми, що перевищує 10 000 євро, – комісія 0,5% від суми на рік.
  3. Приймати кошти на свій рахунок можна лише в євро.

Skrill

Skrill – британська платіжна система, що з’явилась в 2011 році на базі сервісу MoneyBookers. Наразі система діє в понад 200 країнах та обслуговує 36 млн користувачів.

Головна перевага Skrill – можливість оперувати криптовалютою. ЇЇ можна обмінювати на одну з 40 валют сервісу, купувати, продавати, виводити через Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin тощо.

Для кого: для фрилансерів, що співпрацюють з іноземними платформами, криптоінвесторів, геймерів.

Skrill допомагає переказувати та отримувати кошти, виводити гроші з гаманця на картку українського банку. Платіжна система має програму лояльності: з кожної операції ви отримуєте бали, які згодом обмінюєте на гроші.

За об’ємом операцій за квартал Skrill поділяє акаунти на чотири типи: Bronze, Silver, Gold, Diamond.

VIP-клієнти (Silver, Gold, Diamond) отримують кращі тарифні умови та пластикову картку, об’єднану з акаунтом системи.

Валюта сервісу – євро, і саме в цій валюті проходять усі платежі.

При реєстрації ви встановлюєте основну валюту, якою оперуватимете частіше. Вона залишатиметься незмінною.

Система ідентифікує користувачів за адресою електронної пошти. Так само на адресу пошти іншого користувача перераховуються кошти.

Важливо при реєстрації вказати ім’я та прізвище так, щоб дані співпадали з написанням у закордонному паспорті чи будь-якому іншому документі, у якому ім’я транслітеровано. Це потрібно для подальшої верифікації.

Для всіх нових клієнтів Skrill має обмеження – 2500 євро (загальний розмір всіх транзакцій).

Щоб отримати більше, знадобиться триетапна верифікація:

  1. Верифікація особистості.
  2. Підтвердження акаунту.
  3. Підтвердження рахунку.

Процедура верифікації досить довготривала, але після проходження верифікації ви можете відправляти до $25 000 на місяць.

Комісії сервісу Skrill для звичайного акаунту

В Skrill розмір комісії залежить від типу акаунту. Для VIP-клієнтів, які оперують коштами від 15 000 до 90 000 євро, комісії значно менші.

  • Зарахування коштів на рахунок Skrill – безкоштовно.
  • Поповнення рахунку з банківської картки Visa – 1%.
  • Переказ між акаунтами Skrill – 1,45%, але не менше 0,50 євро.
  • Конвертація валют – 3,99%.
  • За виведення коштів на картку від Mastercard комісія складатиме 4,99%, на картку Visa – 7,5%.
  • Платіжний сервіс Skrill безкоштовний, якщо ви хоча б раз на рік заходите до кабінету та проводите будь-яку транзакцію. Якщо протягом року ви не користуєтеся платформою та маєте кошти на рахунку, то сплачуєте комісію 5 євро щомісяця, поки з рахунку не спишуться всі кошти.

Плюси Skrill для українців

  1. Ви можете надсилати та отримувати кошти по всьому світу.
  2. Доступні понад 40 валют.
  3. Переказ здійснюється за адресою електронної пошти.
  4. Ви можете поповнювати рахунок Skrill з банківської картки.
  5. Служба підтримки сервісу працює цілодобово.
  6. Кошти можуть відправлятися автоматично за розкладом без участі користувача.
  7. Можливі операції з криптовалютою.
  8. Ви можете поповнювати баланс онлайн-казино та букмекерських компаній.

Мінуси Skrill

  1. Пластикова картка доступна лише VIP-клієнтам.
  2. Досить високі комісії за виведення коштів.
  3. Комісія за бездіяльність акаунту.
  4. Довгий та досить бюрократичний процес верифікації особистості.
  5. Пластикова картка Skrill не працює за межами європейської економічної зони.
  6. Неможливо вивести кошти на банківський рахунок в Україні.
  7. Система не розрахована для проведення бізнес-платежів.

Wise

TransferWise – естонська платіжна система, заснована в 2011 році.

З лютого 2021 року компанія називається Wise, що в перекладі з англійської означає «мудрий».

Один із засновників Таавет Хінрікус – колишній співробітник Skype. А головний програміст – українець Богдан Данилюк. Можливо, з цим пов’язана лояльність компанії до України.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого компанія Wise зупинила платежі в росію та допомагала українцям. З квітня в Україні запрацювали цифрові картки Wise, а українці в Європі почали користуватися пластиковою платіжною карткою.

На жаль, щось пішло не так. Цифрові картки стали частиною популярної схеми для конвертації гривні в іноземну валюту та подальшого її виведення на валютні картки. Тож 12 серпня компанія повідомила, що нові клієнти більше не зможуть отримати цифрову картку Wise та платежі на реквізити свого рахунку, конвертувати та зберігати валюту. Для українців доступна лише опція надсилання грошових переказів.

Користувачі, що вже мають карту, продовжуватимуть роботу із сервісом до закінчення 5-річного терміну придатності картки.

Комісії сервісу

  • Активація рахунку – 19 євро.
  • Переказ коштів з України – від 0,41%.
  • Комісія за зберігання на рахунку понад 3000 євро – 0,07%.
  • Переказ коштів в євро в Україну – безкоштовно.
  • Отримання платежів в доларах – $4,14.

Плюси Wise для тих, хто вже має картку

  1. Максимальна комісія – 2%, що набагато менше ніж в інших сервісах.
  2. Відсутність прихованих платежів при конвертації.
  3. Високі ліміти – до $49 999 на день та до $199 999 на рік для фізичних осіб. Для підприємців – до $199 999 на день та $1 млн на рік.
  4. Мультивалютний рахунок.
  5. Україномовний інтерфейс.

Мінуси Wise

Наразі сервіс не приймає нових користувачів з України, українці можуть лише отримувати перекази.

Payeer

Payeer – сервіс для зберігання валюти та операцій з євро, доларом, криптою. Кошти можна переказувати іншим користувачам та обмінювати.

Сервіс був заснований в Грузії в 2012 році. Зараз його головний офіс знаходиться в Таллінні.

Payeer охоплює 127 країн світу та має понад 7 млн користувачів. Тут можна відкрити особистий та бізнес-акаунт. Для великого бізнесу передбачені особливі умови.

Завдяки платіжному сервісу можна приймати та відправляти масові платежі, обмінювати валюту, переказувати та отримувати кошти.

Payeer дозволяє відправляти кошти людям, які не мають акаунту в мережі Payeer. Ви вказуєте лише адресу електронної пошти одержувача, а система автоматично генерує новий акаунт та бере на себе подальшу комунікацію.

Кому підійде: фрилансерам, власникам інтернет-магазинів та всім, хто оперує криптокоштами.

Головна перевага сервісу – анонімність.

Сервіс не вимагає верифікації, якщо ви не перевищуєте денний ліміт операцій на суму $999. Якщо цього замало, то для верифікації знадобиться скан паспорта та документа, що підтверджує прописку.

Поповнити гаманець Payeer можна з банківської картки або криптовалютою Bitcoin, Ethereum, Tether, Litecoin.

Сервіс має власну криптовалютну біржу Payeer Exchange, де можна торгувати та обмінювати Bitcoin, Tether, Ripple, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash та інші. Для кожної валюти можна створити свій гаманець, щоб заощадити на конвертації.

Вивести кошти з Payeer можна на рахунок інших електронних гаманців Advcash, QIWI і PerfectMoney або на банківський рахунок.

Комісії сервісу

  • Обслуговування – безкоштовне.
  • Перекази валют між користувачами – 0,5%.
  • Транзакції через АРІ 0,5 – 0,95%.
  • Виведення на електронні гаманці Advcash, QIWI, PerfectMoney – 1,99%.
  • Отримання міжнародних переказів – 0,95%.
  • Комісія за поповнення з картки – 4,99% або 3,99%, якщо щомісячний обсяг операцій перевищує $10 000.

Плюси Payeer для українців

  1. Міжнародні перекази в усі країни світу без комісій.
  2. Можливість приймати платежі за товари та послуги на вашому сайті.
  3. Масові виплати через API по всьому світу. Кошти надходитимуть на електронні гаманці та на банківські картки.
  4. Наявність пластикової картки MasterCard.
  5. Платформа для продажу та купівлі криптовалюти.
  6. Реферальна програма, що дозволяє отримувати від 10 до 25% від комісії, що оплачує реферал сервісу.

Мінуси

— Спрощений функціонал для роботи з криптою. Ви можете лише продавати та купувати. Аналітичні інструменти, що зазвичай є частиною криптобірж, не передбачені.

— Кількість платіжних систем та платформ, з якими співпрацює Payeer, досить обмежена.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації