Зброї та боєприпасів вдосталь, – командувач Сил тероборони ЗСУ. Добровольцям тероборони дозволили використовувати мисливську зброю

Кістяк територіальної оборони в Україні вже сформований. За словами командувача Юрія Галушкіна, особовий склад буде забезпечений зброєю та боєприпасами.

В інтерв’ю Укрінформу командувач Сил тероборони ЗСУ розповів, що посадові особи вже призначені та й визначили місця дислокації. У кожній бригаді сформована необхідна кількість батальйонів – це залежить від кількості районів в області, пише 24 канал.

Наразі йде процес комплектування батальйонів тероборони. Їх (батальйонів – 24 канал) може бути від 4 до 10. Наприклад, бригада міста Києва налічує 10 батальйонів. У деяких областях – 6, в деяких – 8 батальйонів. Ці батальйони теж сформовані, зараз іде процес комплектування, – пояснив Галушкін.

Бригадний генерал наголосив, що стрілецькою зброєю та боєприпасами підрозділи укомплектовані на 100%. Тепер завдання у тому, щоб у разі потреби цією зброєю змогли скористатись.

Важливо! Основну увагу в Силах тероборони приділяють 13 областям – які межують з Росією та Білоруссю. В цих регіонах особовий склад вже сформували на 70%.

Галушкін закликав усіх охочих долучатись до тероборони

У решті областей формування особового складу завершиться до лютого 2022 року. Галушкін закликав усіх охочих долучатись до місцевих батальйонів – особливо це актуально для прикордонних областей.

Головне про формування територіальної оборони в Україні:

З 1 січня 2022 року набув чинності закон "Про основи національного спротиву". Саме цей документ і передбачає формування Сил територіальної оборони.
Також 1 січня президент Зеленський призначив командувачем Сил тероборони бригадного генерала Юрія Галушкіна.
Вже з 15 січня підрозділи територіальної оборони отримали зброю. Передусім мовиться про прикордонні області, до лютого – решта регіонів.
Для того, щоб доєднатись до лав, треба звернутись у своєму військкоматі до офіцера територіальної оборони.

Добровольцям тероборони дозволили використовувати мисливську зброю

Кабмін дозволив добровольцям тероборони застосовувати мисливську зброю
Кабмін дозволив добровольцям тероборони застосовувати мисливську зброю / Фото з фейсбуку ООС

У Кабміні розповіли, в якому порядку добровольці тероборони можуть застосовувати особисту мисливську зброю та набої під час виконання завдань. Уряд схвалив відповідну постанову ще 29 грудня 2021 року. Джерело: Кабінет Міністрів України

Водночас постанова стала чинною з 1 січня 2022 року. Відтак використовувати мисливську зброю та набої до неї можуть усі члени добровольчих формувань.

Купувати зброю будуть за законом

У Кабміні наголошують, що виготовляти, купувати, зберігати мисливську зброю мають за законом. Таке ж правило діє і для її обліку.

Якщо член добровольчого формування переносить або перевозить особисту мисливську зброю, то вона може бути зарядженою. Також вона може не бути в спеціальному чохлі, кейсі чи футлярі. Водночас це дозволяється виключно тоді, коли представник тероборони виконує завдання. При цьому при собі треба мати дозвіл на зброю і посвідчення добровольця тероборони.

Коли дозволено застосовувати особисту мисливську зброю

Члени добровольчих формувань, які не є військовослужбоцями, під час виконання завдань територіальної оборони, мають право застосовувати особисту мисливську зброю для:

  • захисту цивільних осіб та/або цивільних об’єктів від нападу, відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на об’єкти, що охороняються,
  • звільнення захоплених військових та/або цивільних об’єктів або запобігання (перешкоджання) такому захопленню,
  • знищення зброї, бойової техніки, транспортних або технічних засобів, які перебувають у користуванні осіб, причетних до збройної агресії,
  • запобігання та/або припинення діяльності, затримання, роззброєння або знешкодження осіб, причетних до збройної агресії,
  • припинення дій осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення,
  • припинення дій осіб, які перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання завдань територіальної оборони,
  • припинення дій осіб, які становлять або можуть становити небезпеку для осіб, залучених до виконання завдань територіальної оборони, або інших осіб.


Коментарі:
Більше новин по темі: