Як сотні воїнів з батьківщини наркобарона Пабла Ескобара воюють за Україну

На боці України воюють сотні колумбійців. Колумбія завдяки своїй боротьбі з наркокартелями має найбільшу армію у Південній Америці. Тренують солдатів та американські інструктори, тому вони вважаються добре підготовленими до ведення боїв у різних умовах. Про це повідомляє видання “Настоящее время”.

Бійцю із позивним "Чечо" 32 роки. Кілька тижнів він пробув у шпиталі на Київщині. Разом із півсотнею інших добровольців із Колумбії він потрапив сюди після поранення на фронті.

"Боєприпас вибухнув, уламок потрапив мені в обличчя, з лівого боку в вилицю. Я отримав контузію", - розповідає "Чечо". Де саме це сталося, він не каже.

"Чечо" знаходиться за 10 тисяч кілометрів від свого будинку, від міста Медельїн, що на півночі Колумбії. Судячи з нарукавного знаку, він воює у батальйоні "Карпатська січ". Ці військові в тому числі боролися за Ізюм. Там же, у Харківській області, брав участь у боях у серпні минулого року ще один колумбієць – Оскар Тріана.

"Він був щасливий, він казав, що це те, що йому подобається. Але за один місяць його обличчя стало виглядати змарнілим. Було видно, що ситуація там досить важка. Він перестав голитися, було видно, що бомбардування і бойові дії були там досить суворі", – згадує родич Оскара Дієго Еспітія.

Рідні Оскара перестали одержувати від нього повідомлення восени. Агентству Associated Press вдалося дізнатися, що в Україні він вважається зниклим безвісти.

"Надходить різна інформація: що він мертвий, що він зник безвісти, що його взяли в полон. Але все ж таки ми сподіваємося, що він живий", - продовжує Еспітія.

Скільки іноземців воюють на боці України проти російської армії, Київ тримає у секреті. Тільки на початку повномасштабного вторгнення, за даними української влади, їх прибуло близько 20 тисяч із півсотні країн.

Для Колумбії це не новий досвід. Їхня власна армія – найбільша в Південній Америці. Вона налічує близько 250 тисяч людей. Це пояснюється боротьбою з угрупованнями, яке тривало в країні десятиліттями. Солдати добре підготовлені і охоче йдуть у найманці.

"Тут професійний військовий, провчившись шість років, заробляє не більше 600 доларів, що зовсім мізерно за те, що він наражається на небезпеку в джунглях 24 години на добу. У той же час в Україні той же солдат отримує три-чотири тисячі доларів на місяць" – каже колишній військовий Гектор Берналь.

Берналь керує центром тактичної медицини у Колумбії. Лише його навчання за останні вісім місяців пройшли 20 колумбійців, котрі вирушили воювати до України. Більшість, за його словами, роблять це заради грошей. Однак "Чечо" говорить не лише про фінансову мотивацію.

"Ми всі рівні в очах Бога. І ми хочемо рівності. Щоб наші українські брати мали таку саму свободу, як люди в будь-якій іншій частині світу", – зазначає "Чечо".



 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації