Відстрочка від мобілізації: на який строк її може отримати людина з ІІІ групою інвалідності

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки і можуть вступити до лав ЗСУ. Але деякі військовозобов’язані навіть під час війни мають право на відстрочку. Адвокат Богдан Пересада пояснив, на який строк надається відстрочка від мобілізації, якщо особа має III групу інвалідності, пише ZN.ua.

Відповідно до абзацу третього частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Тобто, особа з інвалідністю III групи не підлягає мобілізації. Мобілізувати таку особу можуть лише за бажанням такої особи та лише за місцем проживання, це передбачено положенням згаданої статті:

- особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

Станом на сьогодні законодавство не містить конкретного терміну на який надається відстрочка особі з інвалідністю. На практиці випадки бувають різні, десь дають відстрочку на 6 місяців, десь на 3 місяці.

Водночас, право на відстрочку існує до тих пір, поки існує відповідна її підстава. Особа буде мати право на відстрочку до тих пір, поки у неї є інвалідність.

Разом з тим, президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 30 серпня щодо проведення перевірки рішень військово-лікарських комісій від початку повномасштабного вторгнення Росії, які стосуються інвалідності та непридатності до військової служби.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації