«В середині тижня». Зеленський може замінити разом із Залужним начальника Генштабу ЗСУ Шапталу — УП

Президент України Володимир Зеленський може замінити не лише головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а й начальника Генштабу ЗСУ Сергія Шапталу, пише Українська правда з посиланням на джерела у владних колах.

За словами співрозмовників, наразі тривають консультації щодо зміни начальника Генерального штабу, цитує NV.

Відповідаючи на запитання, які загалом перестановки в Генштабі плануються найближчим часом, високопоставлений співрозмовник сказав, що з Генштабу ще піде Шаптала. «Всі інші - невизначено», — додав він.

Джерело також заявило, що всі ці події стосовно заміни Залужного й Шаптали «можуть відбутися в середині тижня».

29 січня ЗМІ повідомили про ймовірне звільнення Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ. Прессекретар Зеленського Сергій Никифоров відкинув цю інформацію. Сам президент у своєму вечірньому зверненні про відставку Залужного не згадав.

За даними NYT, Зеленський усе-таки планував звільнити головнокомандувача ЗСУ, але змінив рішення після того, як інформація потрапила у ЗМІ. WP повідомляла, що причина можливої відставки — розбіжності через різні погляди на мобілізацію в Україні.

The Economist писав, що Залужному пропонували посаду секретаря Ради національної безпеки України, однак він відмовився, а замінити його нібито можуть керівник ГУР Кирило Буданов або командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

1 лютого CNN опублікував статтю Залужного. У ній генерал виклав стратегію, яка може допомогти Україні перехопити ініціативу на поле боя. Він також вказав на нездатність українських державних інститутів «поліпшити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних заходів» і на слабкі місця в галузі виробництва, які роблять Україну ще більш залежною від постачань боєприпасів від партнерів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації