У Міноборони пояснили, як зміниться бронювання від мобілізації для держслужбовців. 50% призвуть захищати країну

З набуттям нового закону про мобілізації 18 травня держслужбовці категорії «Б» та «В» тепер бронюватимуться на 50% від їхньої кількості.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів речник Міністерства оборони старший лейтенант Дмитро Лазуткін, пише АрміяInform.

«Держслужбовці, без яких державна, судова влада не зможуть функціонувати, будуть заброньовані. Якщо говорити про зміни, то з набуттям чинності закону держслужбовці категорії «Б» та «В» тепер бронюватимуться на 50%. Доволі велика кількість людей тепер підлягає мобілізації на загальних підставах», — сказав Дмитро Лазуткін.

Держслужбовців категорії «А» — це вищий корпус держслужби, ці зміни не торкнуться, — додав Дмитро Лазуткін.

Він зазначив, що держслужбовці, які мають право на бронювання, все одно мають уточнити свої дані в ТЦК, або зробити це за допомогою електронного кабінету чи прийти в ЦНАП.

Крім того, базова військова підготовка або служба в лавах Сил оборони стане обов’язковою вимогою для держслужбовців.

«Це вочевидь логічна норма, яка вводиться з 1 вересня 2025 року. Не зараз, не з 18 травня. Це буде свідченням, що в державних службах мають працевлаштовуватися люди, які хочуть захищати Батьківщину, або мають такий досвід», — додав Дмитро Лазуткін.

Як повідомляла АрміяInform, за порушення правил мобілізації відповідальність буде посилено з 18 травня.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації