ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Українські ТЦК отримають додаткові повноваження для впливу на ухилянтів від мобілізації. Зокрема, в частині адміністративних покарань. Вони зможуть призначати штрафи ухилянтам без їхньої присутності, а також звертатись до виконавчої служби щодо блокування рахунків українців та арешту майна.

Такі зміни містить у собі законопроект №10379, який вже схвалений Комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності і чекає на голосування у парламенті. Які права матимуть ТЦК відповідно до цього законопроекту, розповів виданню apostrophe нардеп Андрій Осадчук, пише видання today.ua.

Відповідно до чинного законодавства, ухилянта не можуть притягнути до адміністративної відповідальності в разі його відсутності. Проте, якщо новий законопроект буде ухвалено, то ТЦК отримають таке право. Причому їм не потрібно буде звернення до суду.

Вони зможуть призначити адміністративний штраф будь-якому чоловікові, що не оновив своїх військово-облікових даних. У разі, якщо він призначений штраф не заплатить, тоді ТЦК звернеться до виконавчої служби, щоби та заблокувала його рахунки або наклала арешт на майно. Ще недавно депутати обіцяли, що такі законодавчі норми у парламенті ніколи не пройдуть, а сьогодні вони– в одному кроці від ухвалення.

"Тобто зараз схема (буде, - авт.) така, що ТЦК отримає право виписувати відразу постанову про притягнення до відповідальності. Направляє вам. Якщо ви її не сплачуєте, відповідно виконавча служба, блокування рахунків і так далі", - пояснив нардеп.

Схожа практика є в українському законодавстві. У такий спосіб призначають штрафи водіям за перевищення швидкості на основі даних із камер відеоспостереження. При цьому розмір штрафів буде чималий і не всякому українцеві по кишені.

"Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25 500 гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 000. Тобто рівень штрафів значний, він приблизно у 5 разів більше ніж чинний рівень", - уточнив Осадчук.

Отже, якщо чоловік не зможе сплатити штраф, і йому заблокують єдиний рахунок, на який йому надходить зарплата, він буде змушений піти до ТЦК. Таким чином мобілізація піде значно активніше.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації