Рада ухвалила створення електронного реєстру військовозобовʼязаних

Верховна Рада прийняла закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних та автоматичне отримання статусу учасника бойових дій. Рішення підтримали 249 парламентаря.

Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко, пише Громадське.

Законопроєкт №10062 вносить зміни до деяких Законів України. Раніше народні депутати казали, що він усуває бюрократичні перепони для надання статусу учасника бойових дій. Зокрема, уточнює взаємодію державних реєстрів і спрощує процедуру оформлення статусу учасника бойових дій під час воєнного стану.

Так, парламентарі погодили створення реєстру мобілізованих, привʼязаного до єдиного реєстру виборців.

За словами Геращенко, депутати не підтримали поправки про внесення в реєстр боржників, адміністративні правопорушення і отримання підозри до вироку суду та інші «антиконституційні норми».

У Міністерстві оборони кажуть, що цей законопроєкт є «критично важливим для обороноздатності України». Його реалізація сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведе послуги та процеси для військовослужбовців у цифровий формат.

Так, закон дозволить:

  • Посилити кіберзахист та право розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
  • Удосконалити реєстр призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо.
  • Запровадити можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату).
  • Створити реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям.
  • Створити портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.

Зазначається, що оборонне відомство та Генеральний штаб Збройних сил України підтримують законопроєкт.


ДО РЕЧІ


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації