Про чоловіків знатимуть усе: в реєстрі військовозобов'язаних вже пів мільйона людей. Що відомо
В Україні вже кілька місяців працює реєстр військовозобов’язаних "Оберіг". Роботи в ньому завершені, і вже зараз про понад пів мільйона чоловіків знають усе. Як працює реєстр, скільки там уже людей, йдеться матеріалі TSN.ua.
Заява заступниці міністра оборони
Реєстр військовозобов’язаних постійно розширюється. Станом на кінець грудня 2023 року записів у реєстрі "Оберіг" побільшало на 750 тисяч. Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко в інтерв'ю DOU.
"Ми бачимо трипалу структуру, яку хочемо цифровізувати. Перше – це реєстр військовозобов’язаних "Оберіг". Запланована робота по ньому завершена, ми збільшили реєстр на 750 тисяч записів, верифікували дані до 88%. Також рухаємося до цифровізації даних військовослужбовців і співпрацюватимемо з Міністерством ветеранів щодо всіх послуг, які стосуються ветеранів. Це нам здається дуже логічним", – каже Черногоренко.
Хто потрапить до реєстру
Черногоренко зазначає, що до реєстру не вносять дані військових, тобто це суто реєстр цивільних, які можуть бути потім мобілізованими. Ця система має спростити роботу ТЦК та зменшити корупцію в усіх цих структурах.
"Оберіг" покликаний зменшити корупцію, можливість маніпуляцій з даними, можливість надсилання повісток подвійно, потрійно людям, які вже воюють. Наш кінцевий користувач – це не тільки військовозобов’язаний, це працівник ТЦК та СП, який має бути "суперменом" у роботі з даними, в роботі з людьми, бути сервісно-орієнтованим", – пояснила заступниця голови Міноборони.
Як інформація про вас з’являється у реєстрі
А тепер нагадаємо вам, як функціонує реєстр та яка інформація про вас у ньому міститься. Ця система – автоматизована, а дані стягуються з усіх електронних реєстрів.
Як результат, отримуємо всі персональні дані, як-от: ПІБ, місце проживання, дата народження, сімейний стан, дані про членів сім’ї, місце роботи, освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, стан здоров’я, судимість. А також службові дані про проходження служби, участь у бойових діях, військове звання, військову спеціальність, ступінь придатності до військової служби за станом здоров’я тощо.
Знати будуть навіть те, чи володієте ви іноземною мовою та яку маєте кваліфікацію. А ще будуть записані відомості про відкриті виконавчі провадження. Допомагають наповнювати базу, тобто віддають усі відомості про вас: Центральна виборча комісія, поліція, суд, Офіс генпрокурора, Пенсійний фонд, МОЗ, Міносвіти, прикордонники, податкова та міграційна служба. А вже до готового реєстру доступ має Міноборони, Генштаб ЗСУ, СБУ, розвідка ну і, звісно, ТЦК.
-
Від Донбасу до Кінбурнської коси: як унікальні підрозділи Сил спеціальних операцій змінюють хід війни
-
У застосунку «Резерв+» запустили бета-тестування оплати штрафів від ТЦК
-
Сирський анонсував зміни у роботі ТЦК: "Тих, хто не воював, відправимо на фронт"
-
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про добровільну службу для чоловіків віком від 60 років
-
Із мільйона лише п’ята частина військовослужбовців воює на передовій. Що пропонують у Верховній раді?
-
Саудівська Аравія зацікавилася далекобійними українськими ракетами "Грім-2", які показали свою ефективність у війні з рашистами