"Непридатним" до військової служби масово анулюють довідки ВЛК. В чому справа?

  • Армія
  • 33266
  • 3

Працівники Національної поліції перевіряють довідки військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби й на даний час 1200 таких документів уже скасовані.

Як передає Укрінформ, про це розповів в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» перший заступник голови Національної поліції – очільник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

«Якщо брати ВЛК, то проводиться колосальна робота по перевірці раніше наданих довідок. Тому що це теж треба перевіряти. Ми вилучили 45 тисяч медичних справ, які зараз підуть на ретельні перевірки спільно з ВЛК областей і МСЕК уже найвищому рівні. І вже є навіть напрацювання по скасуванню виданих раніше документів. Тільки в результаті наших запитів центральною ВЛК та ВЛК в регіонах 7,5 тисяч довідок про непридатність залишено в силі, а 1200 скасовано», - сказав він.

Окрім того, додав посадовець, правоохоронці направили до МСЕК 21 тисячу медико-експертних справ про встановлення інвалідності. У результаті 6,3 тисячі з них були визнані сумнівними, їх направили на ще один розгляд.

Як поінформував Цуцкірідзе, минулого року Нацполіція оголосила посадовцям ТЦК, ВЛК, МСЕК та їх спільникам 63 підозри.

«До кримінальної відповідальності притягуються, як рядові працівники, які за «послуги» отримували по декілька тисяч доларів, так і керівники цих установ різного рівня (начальники ТЦК, голови ВЛК), які на таких «оборудках» заробляли десятки, а то і сотні тисяч доларів. Наприклад, на Волині слідчі задокументували 11 епізодів трьох учасників ОЗГ, до якої входив член ВЛК при одному з ТЦК області. Вони підробляли документи для незаконного перетину кордону та таким чином «заробили» близько 30 тисяч доларів», - зазначив він.

Як повідомлялося, працівники Національної поліції розслідують близько 9400 кримінальних проваджень за фактом ухилення від мобілізації, а до суду вже направили 2600 обвинувальних актів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації