Наш рідний, загартований в боях, стяг: У Чернівцях підняли Державний прапор України (ФОТО)

ЗІ СВЯТОМ! /

В Україні сьогодні, 23 серпня, святкують День Державного Прапора України. У рамках відзначення свята, у Чернівцях на Центральній площі відбулося офіційне підняття державного прапора України. На площу прийшли посадовці, військові, ветерани та небайдужі буковинці.

Після підняття прапора присутні взяли участь у покладанні квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку, - пише ІА АСС.

Нагадаємо, через введення «червоного рівня» поширення епідемічної небезпеки у Чернівцях від 24 серпня, усі заходи з нагоди відзначення 29-ї річниці Незалежності України у місті скасували. Чернівчан просять у День Прапора підняти стяг над своїми оселями, а у День Незалежності – виконати державний гімн удома.

День Державного Прапора України — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Відзначається щорічно 23 серпня.

На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів. Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив'язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.

Фото: Максим Шварцман, ІА АСС


Коментарі:
Більше новин по темі: