Нардеп пропонує мобілізувати до ЗСУ колишніх військових та правоохоронців, які вийшли на пенсію у 40-45 років

Народний депутат Віктор Балога пропонує мобілізувати до війська колишніх військових та правоохоронців, які вийшли на пенсію у 40-45 років.

«В країні десятки тисяч людей, які роками отримували блага від країни та рано пішли на пенсію. Маю на увазі військових та правоохоронців, які в 40-45 років йшли на «заслужений відпочинок» та отримували різноманітні пільги, через те, що «тяжко» працювали на державу», – йдеться у його повідомленні, пише Главком.

Балога наголосив, що сьогодні Україну захищає невелика частка цих людей з понад як двохсот тисяч, а «до решти у влади питань не має». Нардеп обурений тим, що наразі першочергово мобілізують тих, хто все життя був цивільним та потребують навчання елементарним речам, зокрема, азам поводження зі зброєю.

«Будівельники, трактористки, вантажники, слюсарі, айтівці, сантехніки та електрики мобілізуються в першу чергу та захищають країну, в той час, як експравоохоронці та військові на пенсії, часто з намальованою інвалідністю, нікого не цікавлять», – зазначив депутат.

Віктор Балога підкреслив, що таких пенсіонерів знайти не проблема, та додав, що військкоми віддають перевагу мобілізації тих, хто «щодня ходить на роботу чи «кривих та горбатих». На думку депутата, «без 50 літніх майорів та полковників на пенсії» країна під час війни дасть собі раду, а от без електриків чи комбайнерів та насамперед молоді – точно ні.

Верховна Рада 7 лютого 2024 року підтримала в першому читанні урядовий законопроект #10449 про посилення мобілізації. “За” проголосували 243 депутати. Про це у Телеграм повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

За його словами, законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету. Далі внесення правок 14 днів до 21 лютого і далі друге читання. Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроект в цілому в останній тиждень лютого, підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні.

Довідка: Віктор Балога є народним депутатом України 4-х скликань. Він був міським головою Мукачева (1998–1999), керівником Закарпатської ОДА (1999–2001, 2005), Мінстром МНС (2005–2006 і 2010–2012) і Головою адміністрації Президента (2006–2009).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації