Мобілізація в Україні: кого призивають примусово з 1 серпня і які спеціальності потрібні

Загальна мобілізація і воєнний стан в Україні тривають з 24 лютого. Всі чоловіки від 18 до 60 років можуть бути призвані для виконання обов’язку перед державою. Розповідаємо, хто підлягає мобілізації в Україні.

27 липня Верховна Рада прийняла закони № 9533 і № 9532 про продовження загальної мобілізації та воєнного стану в Україні до 15 листопада 2023 року, пише New Voice.

Під час воєнного стану всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними і можуть отримати повістку та бути мобілізованими для захисту країни, всі ресурси направляються на захист країни, а деякі права громадян можуть бути тимчасово обмежені, про що зазначається в Указі Президента.

Мобілізувати військовозобов'язаних можуть для відновлення особового складу підрозділів створення нових та мобілізаційного резерву. За законом мобілізації підлягають військовозобов'язані, які придатні за станом здоров’я до виконання задач.

Мобілізація - хто з чоловіків підлягає з 1 серпня

Мобілізувати в Україні законно будь-кого з чоловіків віком від 18 до 60 років. Для цього необхідно притримуватися двох умов - він має бути придатний за станом здоров’я по рішенню ВЛК і він не вчиняв тяжкого злочину, за який його знято з військового обліку. Мобілізації підлягають чоловіки не залежно від того, чи мають вони військовий досвід. Чоловіки, які не служили, проходять обов’язкове навчання перед відправкою на фронт.

Примусово можна мобілізувати будь-кого, крім тих чоловіків, які мають право на відстрочку за статтею 23 закону України Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію. Особи, які мають відстрочку можуть мобілізуватися за власним бажанням.

Таким чином, в Україні мобілізують таких чоловіків:

- придатних та обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років, якщо вони мають, чи не мають військового досвіду;

- придатних та обмежено придатних чоловіків від 18 до 27 років, якщо вони вже проходили строкову службу й проходять військову службу в запасі або резерві;

- призовників від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу можуть тільки добровільно підписати контракт із ЗСУ ― мобілізувати примусово їх ніхто не може;

- знятих та виключених з військового обліку чоловіків, якщо ВЛК визнає їх придатними або обмежено придатними за станом здоров’я і якщо вони не здійснили тяжкий злочин, при якому мобілізація заборонена.

Мобілізація - які спеціальності треба і кого відправляють на фронт

Як повідомив речник обласного Полтавського ТЦК Роман Істомін, мобілізують усіх - і придатних і обмежено придатних за станом здоров’я.

«Потреби є у всіх військових спеціальностях - це піхота, танкісти, артилеристи, льотчики, а також десантники. Якщо особа служила, тоді (її ― Ред.) скеровують до пункту постійної дислокації військової частини. Там упродовж 3−4 тижнів проходить бойове злагодження. Натомість усіх, хто не служили, ми скеровуємо до навчальних центрів.», - сказав він.

Чоловіків, які не мають військового досвіду та військових запасу, які давно не проходять службу, скеровують на навчання. Навчання проходить в різних навчальних центрах, в залежності від спеціальності, за якою чоловіка мобілізували.

Навчання чоловіків, які не мають військового досвіду триває мінімум один місяць - це загальновійськова підготовка. Якщо у них якась особлива спеціальність крім стрілка, навчання може тривати довше.

Мобілізація строковиків з 1 серпня

З 31 липня 2023 року набувають чинності деякі положення закону 3161-IX яким вносяться зміни до порядку проходженням військової служби строковиками.

За новими змінами, військові строкової служби, якщо з 24 лютого 2022 року закінчився строк їх служби, підлягають мобілізації під час воєнного стану на загальних основах.

В зміненому законі передбачено, що військові строкової служби можуть мобілізуватися тільки добровільно ― тоді вони отримують ті ж умови служби, що і військові, мобілізовані з 24 лютого 2022 року.

- строк служби яких вже закінчився, але його продовжили понад встановлені строки;

- які під час дії воєнного стану вислужили не менше шести місяців.

Військові строкової служби, які демобілізувалися за власним бажанням по закону 3161-ІХ, отримують право на виплату до 100 тисяч гривень додаткових виплат, якщо вони приймають участь у бойових діях на фронті й 30 тисяч гривень за виконання бойових завдань пропорційно до днів місяця. Також, вони отримують зарплату відповідну посаді (мінімальна зарплата стрільця ― 21 тисяча гривень).

Вони мають право звільнитися зі служби за пунктом 2, частини 4, статті 26 закону Про військовий обов’язок і військову службу:

- за станом здоров’я ― на підставі висновку (постанови) військово лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6−12 місяців;

- через досягнення граничного віку несення служби;

- у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;

- за сімейними обставинами;


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації