Мобілізація по-новому: е-реєстр вже готовий до запуску

  • Армія
  • 2056
  • 0

Електронний реєстр військовозобов’язаних під назвою “Оберіг” планується до запуску вже у жовтні. До нього вже внесли 90% громадян. Команда, яка працює над реєстром, намагається якнайшвидше його закінчити.

Про це повідомляють Економічні новини.

За словами заступника голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Маріанни Безуглої, навіть без запуску електронних повісток реєстр дозволить вирішити окремі проблеми з мобілізацією: уникнути випадків, коли повістки надходять уже службовцям, забезпечить актуальність інформації про військовозобов’язаних та їхні навички.

Ідея створити Е-реєстр військовозобов’язаних з’явилася ще до війни. Закон про єдиний електронний реєстр призовників Кабмін схвалив у 2017 році, а формально реєстр запустили 28 березня 2022 року. Однак на той момент там не було повної бази військовозобов’язаних. Повернулися до цього питання лише 2023 року.

Невирішеним залишається питання роздачі повісток в електронному вигляді. Через “Дію” це робити не планують, альтернативних рішень поки що немає.

У реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” буде внесено таку інформацію:

- персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

- службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

- дані про необхідність у комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.

У майбутньому планується також включити телефонні номери та адреси електронної пошти громадян, документи у справах про адміністративні правопорушення законодавства про мобілізацію, відомості про володіння іноземними мовами, право на використання зброї, проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації, документи для виїзду за кордон , про посвідчення водія, про посвідчення тракториста-машиніста, про суднові документи, про свідоцтва пілотів, про осіб, які зникли безвісти.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації