Козацька кухня та концерт просто неба. На Буковині відзначили День героїв
Свято на честь українських героїв відбулося на території національно-патріотичного вишкільного табору у Добринівцях. Пісні та патріотичні вірші, смачна козацька кухня, ще й безкоштовно. Усе це організували добровольці спільно з волонтерами. Завітати на свято мали змогу всі охочі.
«Наші хлопці і дівчата молодці не лише на передовій. Вони організували дуже гарне патріотичне свято. Вони наші герої. Мені дуже хочеться побажати їм терпіння. Дуже важко наразі, але я щиро бажаю, щоб вони залишались борцями, такими ж мужніми, як вони є», - розповіла голова громадської організації «Крик душі» матерів та дружин військовослужбовців Ярослава Заліско.

«Ми планували провести захід в рамках фестивалю національно-патріотичної пісні. Проте у зв’язку з карантином організували це як окремий захід. Чим це важливо? Найперше тим, що побратими переважно збираються на похоронах, а такі зустрічі дають змогу відпочити, поспілкуватись з тими, кого давно не бачив. До того ж табір розташований у лісі, тож є можливість побути на природі», - розповів доброволець Олександр Паращук.

А от молодь поєднувала відпочинок з навчанням. Юні буковинці розбирали та збирали макети зброї. Ознайомились із сучасним спорядженням військових.

«Як збирати макети зброї нас навчав друг Лев (це позивний Олександра Паращука). Мені це подобається. А надалі, коли виросту, планую захищати Україну», - розповіла дівчина з позивним «Дзінь - Дзінь.

На заході було дуже багато української символіки. Зокрема величезний тризуб, створений власноруч із піску. Підтримати українських захисників прийшли також святі отці.

«Наші солдати на передовій чітко відрізняють воїна-захисника Батьківщини від воїна-загарбника, агресора. Тобто від людини, яка прийшла зі зброєю в руках на чужу землю, щоб занапастити інший народ. У цьому і полягає різниця між тим воїном, який виконує християнський обов’язок захисту Батьківщини і тим, хто найманець: за гроші та чужу ідеологію вбиває в іншій державі», - розповів священник Роман Грищук.
Аби пом’янути всіх героїв, що віддали життя за волю та незалежність України, відбувся молебень.
Ольга АНДРІЦЬКА, журналістка
Світлини авторки
-
Від Донбасу до Кінбурнської коси: як унікальні підрозділи Сил спеціальних операцій змінюють хід війни
-
У застосунку «Резерв+» запустили бета-тестування оплати штрафів від ТЦК
-
Легендарний 108-й гірсько-штурмовий батальйон 10-ї бригади «Едельвейс» відкрив свій перший в Україні рекрутинговий центр у Чернівцях
-
Сирський анонсував зміни у роботі ТЦК: "Тих, хто не воював, відправимо на фронт"
-
Рада схвалила у першому читанні законопроєкт про добровільну службу для чоловіків віком від 60 років
-
Із мільйона лише п’ята частина військовослужбовців воює на передовій. Що пропонують у Верховній раді?