Екс-бойовичка «ДНР» Світлана Дрюк живе у Чернівцях та співпрацює з СБУ (фото)

НЕЙМОВІРНО, АЛЕ ФАКТ /

Уродженка Донецька Світлана Дрюк, яка воювала за "ДНР" і була прототипом героїні фільму "Ополченочка", нині живе у Чернівцях та співпрацює зі Службою безпеки України.

Про це йдеться у першій частині інтерв’ю Світлани, яке вона дала виданню Бабель, пише "МБ".

До 2019 року про Світлану Дрюк багато розповідали російські журналісти. Кореспонденти "Росія 24" і LifeNews знімали передачі про "героїчну жінку-танкіста" з позивним "Вєтєрок". У 2018 році в окупованому Луганську навіть почали знімати повнометражний фільм "Ополченочка" — про те, як Світлана пройшла шлях від санітарки до командира танка і боролася "з українськими фашистами".

Дрюк дійсно воювала за "ДНР", у 2015 році брала участь у боях за Дебальцеве, а потім стала командиром танка. Але два роки тому, в січні 2019-го, співробітники Служби безпеки України (СБУ) вивезли Світлану з Донецька в Чернівці.

Виявилося, що іще перед Дебальцівською операцією Світлану Дрюк завербувала СБУ.

За словами агентів, вона передавала Україні списки російських військових і техніки, здавала командирів і обіцяла свідчити проти Росії в Гаазькому суді.

Світлана розповіла ТСН, що погодилася співпрацювати з СБУ, тому що там у неї є "друг". У грудні 2019-го Світлану Дрюк засудили до пʼяти років умовно — за участь у терористичній організації.

У Чернівцях вона влаштувалася працювати до манікюрного салону.

Головний редактор "Бабеля" Євген Спірін зустрівся зі Світланою і говорив з нею більше пʼяти годин. У першій частині інтервʼю вона розповідає, як позбулася будинку, як командувала "Градами", які обстрілювали Дебальцеве і чому перейшла на бік України. Повну версію інтерв’ю читайте на сайті Бабеля.

Фото з видання ¶Babel


Коментарі:
Більше новин по темі: