Чи "світить" українцям мобілізація з 18 років: чітка відповідь Міноборони

  • Армія
  • 1452
  • 0

Триває мобілізація в Україні на сьогодні, і Міністерство оборони опублікувало інформацію про те, що передбачає законопроект №10449 про мобілізаційні заходи та військову підготовку.

Про це повідомляє УНІАН.

Мобілізація пропонується від 25 до 60 років, з 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка. Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян.

Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці - у воєнний. Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби. 18-річні, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку.

Також зазначається, що законопроект передбачає 2 види військової підготовки для чоловіків: базова військова підготовка та базова військова служба. Підготовка буде діяти для тієї категорії чоловіків, які навчаються у вищих навчальних закладах. А служити будуть ті, хто не вчиться в університеті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації