Чоловіки, які добровільно прийшли в ТЦК, отримають відстрочку від армії

  • Армія
  • 49569
  • 6

Новий закон про мобілізацію унеможливив уникнути призову для чоловіків в Україні. Проте, деякі з них зможуть отримати відстрочку на два місяці.

Про це повідомляє Today.

Минулого тижня Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію. Він передбачає великі штрафи для ухилянтів. Також він зобов'язує всіх українських чоловіків віком 25-60 років стати на військовий облік протягом двох місяців після того, як закон набуде чинності. Якщо вони цього не зроблять, їх почне розшукувати поліція.

Усіх чоловіків призовного віку закон зобов'яже мати при собі військово-облікові документи. Вимагати їхнього пред'явлення тепер зможуть не лише співробітники ТЦК та поліціянти, а й навіть прикордонники.

Нагадаємо, для того, щоб стати на військовий облік, незабаром не обов'язково буде приходити до Територіальних центрів комплектування особисто. Це можна буде зробити через спеціальний додаток призовника, проте він ще перебуває на стадії розробки.
Якщо чоловік прийде до ТЦК добровільно, то йому нададуть два місяці відстрочки для вирішення особистих справ та підготовки.

Повістки почнуть розсилати поштою. У разі відмови підтвердити отримання повістки або якщо листоноші взагалі не вдасться це зробити, ТЦК може звернутися до суду. Такому громадянинові в судовому порядку можуть заборонити користування власним транспортним засобом до припинення дії мобілізації в країні.

При цьому великих та середніх чиновників закон про мобілізацію не торкнеться взагалі. По ньому "бронь" від служби в армії нададуть:

- чиновникам категорії "А";

- головам обласних та районних рад;

- сільським селищним та міським головам;

- а також 50% чиновників категорії "Б" та органів місцевого самоврядування.

Як повідомляв БукІнфо, Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації