Вирішальну роль у деокупації Криму відіграє партизанський рух: процес пішов

Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав указ про створення консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя.

Наразі передумовою для деокупації Криму має стати активізація місцевих сил спротиву: ядро партизанського руху можуть скласти представники корінних народів та українські розвід групи.

Передумови для деокупації українського півдня, включно із Кримом, – створено: ЗСУ завдають критичних уражень по логістичній складовій окупантів. Однак, якщо, за оцінками спеціалістів, звільнити від російської навали херсонське правобережжя цілком реально до настання зимових місяців, то найближчі перспективи визволення Криму - щонайменше рік-півтора.

За таких умов вирішальною буде роль місцевих сил спротиву.

На росії ще достатньо й особового складу, і відповідної техніки, що унеможливлює прискорене просування ЗСУ територіями Херсонської та Запорізької областей, і тим паче – АР Крим.

Стосовно можливості активізації партизанського руху, враховуючи неоднорідність етнічного складу анексованого півострову, українській стороні, на мою думку, варто працювати саме в цьому напрямку, залучаючи до сил спротиву караїмів, представників кримськотатарського народу та україномовне населення.

Чому цього досі не було зроблено – відкрите питання.

Якщо представники Меджлісу позиціонують себе як представницький орган кримськотатарського народу, а Україна визнала його корінним народом, то, на моє переконання, саме представники корінного народу мають продемонструвати рішучість в моменті отримання національної автономії у складі України. Чекати, поки ми їх звільнимо, а потім заявити свої права на Крим – це буде виглядати недоречно.

На мою думку, важливою також є позиція Туреччини стосовно розгортання партизанського руху представниками кримськотатарської спільноти.

Враховуючи останні події – мовиться про візит Ердогана в Сочі й підписання ним низки політично-економічних домовленостей з рф, це може бути певним стоп-фактором. Туреччина має вплив на представників кримськотатарського народу й зокрема на Меджліс.

Разом із тим, давайте говорити про те, що у нас є Сили спеціальних операцій, є ГУР Міноборони України, однією зі сфер діяльності яких власне і є проведення й підготовка диверсійних актів на окупованих територіях.

До речі росЗМІ в якості однієї з версій вибухів на аеродромі в Саках та сьогоднішньої "бавовни" у Джанкої називають саме диверсію.

Тому поле діяльності для вітчизняного розвідтовариства у напрямку посилення місцевого спротиву – дуже широке. Починаючи від підтримки руху корінних народів до діяльності українських розвідгруп та створення передумов для масового розгортання партизанського руху.

Чому його не розгорнули досі? Масове зрадництво у лавах СБУ в АР Крим. Практично 98% співробітників спецслужби у 2014 році перейшли на бік окупантів. А це – практично вся агентурна мережа. Тому будь-який протестний елемент, який міг би взяти в руки зброю або кинути умовний "коктейль Молотова", протягом 8 років перебуває під тісним контролем з боку російських спецслужб.

Нагадаю, Міністерство оборони російської федерації змінило основну версію вибухів під Джанкоєм сьогодні вранці. Спочатку вони казали про пожежу, а потім заявили, що це була диверсія.

Після появи повідомлень, що в районі Джанкоя сталася "бавовна" на складі БК окупантів, росіяни намагалися видати вибухи за пожежу на електричній підстанції, але потім підтвердили детонацію боєприпасів та оголосили про евакуацію населення.

Дмитро СНЄГИРЬОВ, військовий експерт,
Спеціально для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації