Політична активність чернівецької "Справедливості" спровокувала владні репресії проти її очільників

ПОЛІТИЧНИЙ ВІДКАТ?! /


Чернівецька обласна організація Руху "Справедливість" Валентина Наливайченка в останні місяці стала серйозним гравцем на політичному майданчику Буковини. Керований підприємцем-аграрником Ігорем Кобелею осередок, у першу чергу завдяки його особистому менеджменту, який і в бізнесі, і в політиці однаково ефективний, елегантно, але безкомпромісно зайняв своє достойне місце серед провладних і вічних парламентських партій.


На тлі нових політичних сил чернівецький Рух "Справедливість" взагалі виглядає найдинамічнішою, найпослідовнішою партією, із чітко окресленою програмою, моральними засадами і виразно сформованою доктриною: нещадна боротьба з корупцією.

Наші громадяни бачать, а можновладці навіть не намагаються приховувати тотальне розграбування держави, торжество відкатів в усіх сферах економічного життя країни, брутальне присвоєння бюджетних фінансів та коштів, які нам надають іноземні донори.

Щупальці корупції проникли у святая святих воюючої країни – оборонний комплекс. Ті, хто перебуває при владі, і ті, хто захищений депутатською недоторканістю, розкрадають вітчизняну оборонку, прекрасно розуміючи, що корупція у військовій сфері є Ахіллесовою п'ятою України перед лицем російської агресії.
 


Напевно, така позиція і є драйвером популярності політсил нової формації, яскравим представником якої, без сумніву, є Рух "Справедливість" Валентина Наливайченка. Зрозуміло, що зростання популярності політичної сили з людським обличчям не до вподоби тим, хто нині окупував владні кабінети, прийшовши на хвилі Революції Гідності, як виявилося, з єдиною метою – набивати власні кишені.

І не можна не погодитися з простими людьми, котрі отримують мізерні зарплати і пенсії, коли вони запитують: то чим ця влада краща за ту – бандитську? Що у результаті зміни політичної формації отримали звичайні українці?

Як так швидко можна було зневірити людей, які вибороли право жити у цивілізованій, багатій, європейській Україні як перспективний член ЄС і, що ще важливіше, НАТО?
 


Тому для пересічних буковинців представники "Справедливості" так швидко стають однодумцями і друзями, а партія набирає все нових симпатиків.

Це показали і вибори у Кіцманську ОТГ, які були пробою пера молодої чернівецької "Справедливості".

Кіцманський район політично і ментально складний. Він традиційно є націонал-патріотичним, а це задає високий ценз політичної відповідальності.

Зрозуміло, що преференції тут у правих партій, хоча район упродовж тривалого часу корупційно розробляли провладні партії, маніпулюючи ідейними категоріями, які не збиралися втілювати у життя. Це обумовило значний відсоток бродіння настроїв електорату.
 

Проте, у змаганнях за голоси з провладними партіями і партіями, які формують електорат завдяки загостреній національній проблематиці, право-центристська "Справедливість" із буковинською пропискою виборола на перших для себе виборах у ОТГ – 7,465 %, провівши у керівні структури територіальної громади своїх представників.

Непогано для початку.

І керівники місцевої організації Ігор Кобеля, Андрій Павлюк, Ярослав Цуркан, до речі, колишній ефективний мер Заставни, сподіваються покращити набраний відсоток на виборах в інші об'єднані територіальні громади області.

Люди самі пропонують себе, аби балотуватися від "Справедливості", розраховуючи на високе політичне реноме Валентина Наливайченка і спостерігаючи, які активні, розумні, просунуті за своїми напрямками роботи хлопці представляють його в області.

Звичайно, це не всім до вподоби. Ніхто не хоче ділитися владою і впливом на людей у такій грошовитій темі, як ОТГ. Тим більше з політичною силою, яка успішно грає на одному з ними патріотичному полі.
Тому активісти "Справедливості" вже відчули на собі тиск з боку провладних політичних сил, місцевої влади, місцевих силовиків.

Днями, до відділків поліції, яка перед наступними президентськими та парламентськими виборами активно політизується, викликали керівника обласного штабу Андрія Павлюка та очільника Чернівецької міської організації "Справедливості" Ярослава Цуркана.

Виклики буцімто стосуються участі цих людей у подіях, пов'язаних із поверненням Міхеїла Саакашвілі в Україну. І байдуже, що і Цуркан, і Павлюк були звичайними, рядовими учасниками загальногромадської акції на підтримку політика, якого у сумнівний спосіб позбавили громадянства. Що особисто ніхто з них двох державний кордон України не порушував і не є членом політичної сили, яку очолює Саакашвілі, а тому не є його вираженим прихильником.
 


Але, напевно, не з'ясування подробиць того, що відбувалося на львівському відтинку українського кордону, є головною метою правоохоронців. Члени Руху "Справедливість" сприйняли виклики у поліцію як спробу тиску на них особисто, так і на інших членів обласної організації.

І Павлюк, і Цуркан заявили, що, попри спроби залякування, вони не полишатимуть ні на день боротьбу з корупцією, свавіллям влади на місцях, із тотальними вирубками лісів та експортом лісу-кругляку за кордон, із несанкціонованим забором гальки з гірських річок, які нещадно руйнують екологію Буковини.

Сподіваємось, у цьому Рух "Справедливість" отримуватиме все більшу підтримку буковинців.

Ігор ГОДЛЕВСЬКИЙ, для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації