Буковинська «Батьківщина» посилено готується до референдуму про заборону продажу с/г землі

ТАКА ПОЗИЦІЯ / 


Буковинські «батьківщинівці» – учасники зборів громадян України щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі – розповіли про перебіг підготовки до референдуму. Як повідомляє прес-служба обласного осередку ВО «Батьківщина», з журналістами спілкувалися перший заступник голови облпарторганізації Василь Мельник та депутат Чернівецької міськради Юрій Бурега.

 

Василь Мельник повідомив про те, що на зборах за винесення питання продажу сільгоспземлі на референдум голосували понад 2 тисячі учасників. Вони також затвердили склад ініціативної групи чисельністю 10 тис. 62 особи. Частина людей - 1 621 особа - була присутня на зборах, інші передали письмові заяви про згоду щодо включення до складу ініціативної групи.

 

На посаду уповноваженого представника ініціативної групи за народною ініціативою обрано голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Івана Томича. Ініціаторами зборів щодо проведення всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі, окрім партії «Батьківщина», стала Асоціація фермерів та приватних землевласників України.

 

Василь Мельник пояснив, чому питання, яке пропонується винести на референдум, сформульоване саме таким чином: «Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення безстроково?» Партієць зазначив, що наразі важко визначити час, який знадобиться для формування цивілізованого ринку землі: створення 2,5 млн сімейних і фермерських господарств, втілення нової моделі оподаткування і оцінки сільгоспземель, розбудови переробної харчової промисловості, створення Державного селянського банку тощо. «Ринок землі ще треба сформувати», - наголосив «батьківщинівець».

 

«Наша політична сила не є категорично проти продажу землі сільгосппризначення, - уточнює Юрій Бурега. – Але ми переконані, що спочатку мають бути створені умови для продажу: цивілізований ринок, державний банк (аграрний чи земельний), і контрольованість цих речей державою. В Ізраїлі понад 80% сільськогосподарської землі належать державі та паї здаються в довгострокову оренду фермерам, у Канаді більше 90% землі перебуває в державної власності і тут землю також здають в оренду фермерам. От таку модель ми вважаємо найбільш прийнятною для України».

 

 

Юрій Бурега нагадав, що минулого тижня Чернівецька міськрада прийняла звернення до Президента, Верховної ради та Кабміну про необхідність проведення референдуму щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє прес-служба обласної організації партії ВО "Батьківщина"

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації