Коаліція має намір прийняти новий закон про місцеві вибори у липні

ТАКІ ПЛАНИ /

Народні депутати від фракцій, що входять до коаліції, налаштовані ухвалити новий закон про місцеві вибори до середини липня. Про це на прес-конференції у середу заявив народний депутат від фракції «Блоку Петра Порошенка» Олександр Черненко (на фото), повідомляє кореспондент Укрінформу.


"Законопроекти готуються. Я вірю, я сподіваюся, що ми отримаємо новий закон, виборчу реформу. Я сподіваюся, що це будуть відкриті списки, тому що більшість законопроектів у тій чи іншій формі пропонують відкриті списки, і все-таки приймемо хороший якісний законопроект до липня. Можливо, не до 1 липня, можливо, до кінця цієї сесії, яка закінчується в середині липня", - сказав Черненко.

Народний депутат від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Попов, у свою чергу, зазначив, що сьогодні є "законопроект групи депутатів, який має два суттєвих недоліки і який навряд чи буде підтриманий, проте він підштовхнув до написання інших".

За словами Попова, до 28 травня будуть подані альтернативні законопроекти, після того збереться Рада коаліції, яка визначить, на втілення якої з базових виборчих моделей серед поданих законопроектів є політична воля. "За моїми даними, критеріями будуть реалістичність застосування виборчої моделі, щоб вона була зрозуміла для ЦВК і для виборців, і відповідність Коаліційній угоді", - заявив депутат.

На його думку, цілком реально 3 червня на профільному комітеті розглянути всі подані законопроекти, щоб 4 червня винести їх для голосування до сесійного залу в першому читанні. "Таким чином, до 18 червня можуть збиратися поправки, після цього обробка поправок - я думаю, їх надійде близько тисячі, розгляд всього цього на робочій групі, відповідно 1 липня профільний комітет буде засідати до ночі, щоб 2 липня вже можна було голосувати в цілому цей законопроект. Якщо буде збій у графіку, у нас залишається резервний тиждень 14-17 липня", - зазначив Попов.

Народний депутат від БПП Вадим Денисенко спрогнозував, що в зал буде внесено щонайменше три законопроекти і, "очевидно, що вибір буде між двома". За його словами, головна боротьба буде між двома виборчими моделями - польською і німецькою, а головними критеріями - зрозумілість для виборців і мінімізація можливості фальсифікації. "Немає жодних сумнівів, що новий закон буде прийнятий, причому значно раніше, ніж почнеться виборча кампанія", - переконаний Денисенко.

Як поінформувала у поширеній 20 травня заяві Громадянська мережа "Опора", широким колам громадськості та експертному середовищу відомо про підготовку трьох альтернативних законопроектів про місцеві вибори в Україні, один з яких - внесений депутатами фракції ВО «Батьківщина» законопроект (№ 2831) - вже офіційно зареєстрований в парламенті. Окрім того, робоча група Верховної Ради, створена розпорядженням спікера Володимиром Гройсманом, до складу якої входять як представники депутатського корпусу, так і експертні організації, розробила інший законопроект про місцеві вибори. Депутатським корпусом також обговорюється законопроект про місцеві вибори авторства народного депутата Руслана Князевича.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації