Порошенко і Байден вважають мінський формат найбільш прийнятним, аби врегулювати конфлікт на Донбасі

МОСКВА МАЄ ВІДПОВІСТИ /


Президент України Петро Порошенко заявив, що вважає найбільш прийнятним мінський формат переговорів зі врегулювання ситуації на сході країни. Про це він сказав на спільній з віце-президентом США Джозефом Байденом прес-конференції в п'ятницю 21 листопада в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".


"Ми прийшли до повної згоди, що найбільш прийнятним базовим форматом для забезпечення мирного процесу є формат мінських переговорів – тристоронньої контактної групи, де ми повинні забезпечити декілька ключових моментів мінського мирного плану", - заявив Порошенко.

Він зазначив, що такими елементами є негайне припинення вогню, створення буферної зони, негайний відхід від лінії зіткнення, перекриття кордонів, виведення військ і броньованої техніки і негайний початок політичного процесу через проведення місцевих виборів за українським законодавством на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Порошенко підкреслив, що Україна дотримується всіх зобов'язання, які взяла на себе, підписуючи Мінський протокол і меморандум. "Ми приходимо до спільної думки, що це буде базовий формат, який повинні виконувати всі сторони. І ми зробимо все можливе, щоб це забезпечити", - сказав він.

Також Порошенко і Байден домовилися про напрямки фінансової підтримки Україні США спільно з МВФ, передає "РБК-Україна". "Ми домовилися про дуже серйозну фінансову та консультативну допомогу, яку США і ЄС зможуть надати нам для реформ, це те, чого Україна вкрай потребує. Ми домовилися про напрямки фінансової підтримки США спільно з МВФ. Ми очікуємо, що після формування уряду ці процеси буде завершено", - сказав Порошенко.

Раніше сьогодні з Байденом зустрівся прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Також сьогодні віце-президент США відвідав Майдан і пам'ятний хрест героям Небесної сотні.

Як повідомлялося, 18 листопада Порошенко і міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонували провести переговори про врегулювання ситуації на Донбасі у так званому веймарському форматі – за участі представників Німеччини, Польщі та Франції.

Водночас прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав Росію до реальних переговорів щодо деескалації конфлікту на Донбасі в "Женевському форматі" (за участю США, ЄС, України та РФ).

Нагадаємо, в опублікованому 5 листопада інтерв'ю виданню Gazeta Wyborcza міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина запропонував новий формат переговорів для врегулювання конфлікту України з Росією - "Веймарський" - за участю представників Польщі, Німеччини та Франції.

Байден: США закликають РФ виконувати мінські домовленості й припинити ескалацію на Донбасі, інакше Кремль заплатить більшу ціну

Віце-президент США Джозеф Байден зазначає, що Російська Федерація не виконує взяті на себе в ході мінських домовленостей зобов'язання і закликає керівництво РФ виконати їх. "Мова йде про виконання цілої низки зобов'язань, в тому числі про припинення вогню, яке вони не виконують. Ви повинні забрати збройні формування, зброю і своїх військовослужбовців", - сказав, звертаючись до Росії, Байден на спільній з президентом України Петром Порошенком прес-конференції в Києві.

Віце-президент США зазначив, що неприпустимим є порушення кордонів у XXI столітті.

"Поведінка Росії є надзвичайним порушенням основних принципів нашої міжнародної системи. Саме тому міжнародне співтовариство відреагувало єдиним голосом, підтримуючи вас, і голос всіх українців, допомагаючи українцям захистити свій суверенітет і безпеку", - підкреслив він.

Байден зазначив, що в Мінську було досягнуто домовленостей, які РФ зобов'язана виконувати. Зокрема, за його словами, йдеться про припинення вогню, відведення російських військ і техніки з української території.

Також Байден заявив, що США готові до подальших заходів впливу на Росію, у разі, якщо вона не виконуватиме своїх зобов'язань зі врегулювання ситуації на Донбасі та продовжить ескалацію. "Якщо так буде і далі тривати, то РФ платитиме ще більшу ціну, і її буде ізольовано", - сказав Байден.

За його словами, світова спільнота намагається вплинути на РФ шляхом санкцій. "Якби Росія виконала свої зобов'язання, поважала б суверенітет України та її територіальну цілісність, то ми б могли почати раціональні дискусії про долю санкцій, але поки що цього не сталося", - підкреслив віце-президент США.

Він додав, що замість виконання своїх зобов'язань РФ вдається до "більш провокаційних дій, до ще більшої неповаги тієї угоди, яка була підписана Росією".

Порошенко і Байден обговорили питання проведення реформ і енергетичної безпеки в Україні

Президент України Петро Порошенко і віце-президент США Джозеф Байден обговорили питання співпраці в сфері енергетики, оборони та реалізації реформ в Україні, заявляє голова української держави. "У найближчі кілька днів і тижнів координація співробітництва в сфері безпеки, реформ, у сфері економіки та фінансів, енергетики буде надзвичайно продуктивною", - заявив Порошенко на спільній прес-конференції з Байденом у Києві.

"Ми обговорили питання нашої співпраці в енергетиці, багато напрямків співробітництва, починаючи з атомної енергетики і закінчуючи кризової координацією в разі, якщо ситуація з постачанням газу буде поставлена під питання", - розповів голова української держави.

Порошенко нагадав, що раніше в Брюсселі було підписано документи для забезпечення енергетичної безпеки, як України, так і ЄС. "І енергетична безпека Європи, і енергетична безпека України на сьогоднішній день забезпечені", - підкреслив він.

За словами президента, сторони також обговорили співпрацю України і США в реалізації реформ. Порошенко зазначив, що левова частка реформ увійшла в проект коаліційної угоди, значна частина відображена в "Стратегії-2020". Найближчим часом представники України презентують стратегію реформ в ЄС і в усьому світі.

"Ми домовилися про серйозну допомоги, яку США і наші європейські партнери консультативно, фінансово зможуть надати нам для проведення реформ", - заявив він.

Крім того, президент подякував американській стороні на продовження співпраці в оборонній сфері. "Я переконаний, що це дуже допомагає нам у реалізації позиції захисту незалежності та суверенітету нашої держави", - зазначив Порошенко.

В свою чергу віце-президент США Джозеф Байден заявив, що новий уряд повинен бути сформований в найближчі дні. "Створіть новий уряд. Це необхідно зробити протягом декількох днів, не тижнів", - сказав він, звертаючись до керівництва України.

За словами Байдена, в Україні потрібно здійснити ряд необхідних реформ, в тому числі покращити економічну ситуацію. "Є дуже багато роботи, яку необхідно здійснити в Києві, починаючи від створення нового уряду", - сказав він.

Віце-президент США підкреслив, що його країна очікує від України проведення ключових реформ і запевняє, що американське керівництво підтримуватиме Київ на цьому шляху. "Необхідно створити більш сильні демократичні інституції, підзвітний уряд, проводити євроінтеграцію, розвивати економіку і викорінити корупцію, яка існує в Україні і яка поглинає Україну вже тривалий час", - сказав Байден.

Новий уряд має бути створено через 6 днів, заявив Порошенко


Президент Петро Порошенко переконаний, що новий коаліційний уряд має бути створений впродовж 6 наступних днів. Про це він заявив у Києві під час спільної прес-конференції віце-президентом США Джо Байденом, передає "Українська правда".

Він привітав політичні сили з парафуванням коаліційної угоди, яка має стати запорукою для якомога швидшого формування уряду. "Ми за 6 днів маємо завершити формування коаліційного уряду, знайти всі компроміси".

У свою чергу Байден підтримав Порошенка і прагненні сформувати уряд у найближчі кілька днів. "Треба продовжувати реформи, які підтримав український народ та викорінювати корупцію", - зазначив Байден.

Як повідомлялося, раніше Яценюк під час зустрічі з Байденом зазначив, що вже парафовано коаліційну угоду, і Україна очікує на швидке формування нового Кабінету міністрів: "Щоб імплементувати Угоду про асоціацію з ЄС і зону вільної торгівлі, щоб рухатися вперед, змінити країну і втілити реальні реформи".

Байден відзначив важливість підписання коаліційної угоди: "Усьому світу важливо побачити, щоб ви завершили цей процес, призначили всіх міністрів і взялися за справу. І показали, що те, до чого прагнули люди на Майдані, - вільно обраний уряд робить свою справу. Ви вже зробили значні кроки у боротьбі з корупцією, в намаганні стабілізувати економіку в цій дуже складній ситуації. Ми хочемо допомогти".
 
Фото УНІАН

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації