У новому Уряді можуть бути щонайменше двоє буковинців

КОМБІНАЦІЇ ТА КОМБІНАТОРИ /
 
Повним ходом тривають переговори про майбутню парламентську коаліцію і про новий склад Кабінету міністрів. І хоча раніше учасники чергового раунду коаліційних переговорів заявили, що вже сьогодні, 14 листопада, можуть вийти не тільки з підсумковим текстом коаліційної угоди, а й з пропозиціями сторін щодо складу уряду, наразі, здається, остаточний склад "всієї прем'єрської раті" залишається лише чорновим, пише газета "Сегодня".

Поки що йдеться лише про пропозиції кожної зі сторін одна одній, багато позицій відкриті для обговорення, - визнають опитані учасники переговорного процесу.

Спочатку в "Блоці Петра Порошенка" взагалі запропонували "Народному фронту" поділити Кабмін "на двох", без залучення інших сил, на кшталт "Самопомічі" і Радикальної партії Олега Ляшка, - розповідає представник "Народного фронту". Рішення залучити до формування Кабміну інші партії, за його словами, було пов'язано з побоюванням, що тоді, зрештою, президентський "Блок" захоче забрати собі все.

Щоправда, навіть при цьому варіанті ключовими постами обидві політсили ділитися не мають наміру.

Основний камінь спотикання - пости глав МВС і Мін'юсту. "Порошенко просто хоче взяти під контроль всі силові структури", - каже співрозмовник видання в "Народному фронті", додаючи, що в партії Арсенія Яценюка за обидві посади мають намір боротися до кінця. Тим більше, що нинішній глава Мін'юсту вважається особистою креатурою прем'єра та Андрія Пишного.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що з боку "Блоку Петра Порошенка" пропонують на посаду глави МВС Віктора Балогу. "Вони хотіти можуть що завгодно, але це маячня", - запевнив представник "Народного фронту". У "БПП" коментувати це питання відмовилися.

Але, як зазначають у Порошенка, якщо їм все ж не вдасться "протиснути" свою людину на посаду голови МВС (Мін'юст вони готові все ж залишити Яценюку, якщо він погодиться пожертвувати міліцією), то як альтернативу президент хотів би, щоб в коаліційній угоді записали готовність поміняти закон про антикорупційне бюро. У новому вигляді главу бюро повинен призначати президент, а не парламент.

Збережуть свої пости міністр оборони і міністр закордонних справ, каже представник "Народного фронту". "Нас просто не зрозуміють, якщо ми зараз знову піднімемо питання про зміну глави Міністерства оборони, та й Степан Полторак поки що всіх влаштовує", - ділиться він.

Та ж доля, за його словами, і у глави зовнішньополітичного відомства Павла Клімкіна.

Залишається наразі незмінною кандидатура віце-прем'єра-міністра Володимира Гройсмана, - визнають і в "БПП" і в партії Яценюка.

На посаду першого віце-прем'єра "Блок Петра Порошенка" пропонує Віталія Ковальчука, який очолював передвиборний штаб майбутнього глави держави. Міністром Кабінету міністрів може стати Остап Семерак, - його підтримує "Народний фронт".

На посаду віце-прем'єра президентська команда пропонує Миколу Томенка. При цьому його ж розглядають і на пост міністра освіти. "З Томенком все просто. Якщо ми віддамо посаду гуманітарного віце-прем'єра Ганні Гопко з "Самопомочі", то Томенко піде в Міносвіти, якщо ж ні - то він – віце-прем'єр, а Квіт - залишається міністром освіти" - каже представник "БПП".

Відразу кілька кандидатів називають і на посаду голови МОЗ: "Блок Порошенка" - нинішнього радника глави держави, відомого лікаря і громадського діяча Ольгу Богомолець, "Батьківщина" - Василя Лазоришинця.

На пост глави Міненерго у Порошенка пропонують Олександра Домбровського. Відкриті наразі питання щодо Мінфіну і Міністерству економіки. Якихось ґрунтовних і компромісних кандидатур на ці пости учасники переговорів поки що не знайшли.

"В той же Мінфін просто складно знайти грамотну людину зі знанням англійської. Там треба знати бюджет, фінансовий сектор і англійську, для спілкування із Заходом", - каже один з позафракційних депутатів, який знає умови переговорів.

На посаду глави Мінкульту активно претендує кума президента Оксана Білозір, знає джерело газети в пропрезидентському блоці. Поки що відкрите питання про міністра спорту. "Булатов йде на вихід, але ця посада нам не цікава, ми за неї боротися не будемо", - зауважує представник "Народного фронту".

Але при цьому всі співрозмовники знову наголошують: поки що названі прізвища - лише прикидки сторін, найпевніше, до більш детального обговорення персоналій візьмуться лише наступного тижня.

"Переговори про новий склад Кабміну і коаліційну угоду - це боротьба за те, хто буде реальною владою в країні, розпорядником ресурсів, а кого чекає доля "англійської королеви" і прохача", - згоден політолог Олексій Якубін.

"Формальна проблема закладена в чинній Конституції, в її біцефальній (двоголовій - ред.) структурі - ключове питання, хто контролює виконавчу владу. На персональному рівні Порошенко не хоче бути просто "символічним гарантом", а Яценюк "хлопчиком для биття", вони хочуть конвертувати владу в ресурси, а для цього потрібно мати керовані групи і блоки в Кабміні і Раді", - резюмує політолог.

Нагадаємо, в переговорах зі створення коаліції у Верховній Раді України VIII скликання беруть участь представники п'яти політичних сил - "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії Олега Ляшка та ВО "Батьківщина". Позачергові парламентські вибори в країні відбулися 26 жовтня.

11 листопада учасники майбутньої коаліції підписали базовий протокол коаліційної угоди.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що 14 листопада орієнтовно о 17.00 лідери п'яти політсил парафують текст коаліційної угоди.
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації