Росія знову тисне на Україну: тепер нашого Президента вже повчає особисто Медвєдєв. Янукович йому піддакує

Президент РФ Дмитро Медведєв вважає політику України в роки президентства Віктора Ющенка відходом від принципів дружби і партнерства з Росією. Про це сказано у зверненні Д.Медведєва, направленому главі Української держави, текст якого розміщений на сайті Президента РФ.

"Проблеми в двосторонній співпраці, звісно, існували й раніше. Це було природно для ситуації після розпаду Радянського Союзу, коли довелося облаштовувати відносини між двома суверенними державами. Утім те, що ми спостерігаємо в роки Вашого президентства, не можна сприймати інакше, як відхід української сторони від принципів дружби і партнерства з Росією, закріплених у Договорі 1997 року", - заявив Д.Медведєв у своєму зверненні.

При цьому Д.Медведев навів В.Ющенку ряд прикладів, які «характеризують стан справ, що склався внаслідок цілеспрямованих дій Вашої адміністрації».

Зокрема, за словами Президента РФ, «негативний суспільний резонанс викликала антиросійська позиція України у зв`язку з варварським нападом режиму Саакашвілі на Південну Осетію». «Через рік після тих трагічних подій знову гостро постає питання про те, що мирних жителів і російських миротворців у Цхінвалі вбивали з української зброї. Ті в Києві, хто поставляв зброю грузинській армії і, до речі, не має наміру припиняти робити це й зараз, повністю поділяють з Тбілісі відповідальність за скоєні злочини», - заявив Д.Медведєв.

Також Президент РФ висловив невдоволення тим, що «політичне керівництво України, ігноруючи думку громадян своєї країни – не кажучи вже про відому Вам позицію Росії, – вперто продовжує курс на вступ до НАТО». Причому, за словами Д.Медведєва, «як «аргумент» використовуються натяки на «російську загрозу» безпеці України, котрої, як Ви чудово знаєте, немає і бути не може».

Також, додав він, «логічним продовженням такої деструктивної лінії є безперервні спроби ускладнити практичну діяльність Чорноморського флоту Росії – порушуючи основоположні угоди між нашими країнами про принципи його базування на території України».

За словами Президента РФ, «складається враження, що в Києві послідовно добиваються розриву економічних зв`язків, що склалися, з Росією, насамперед, у галузі енергетики». «В результаті під загрозу поставлене стабільне використання нашими країнами фактично єдиної газотранспортної системи, що забезпечує енергетичну безпеку Росії, України, багатьох європейських держав», - йдеться у зверненні.

Також Д.Медведєв заявив про порушення майнових прав російських інвесторів в Україні, підкресливши, що «все це істотно підриває колись міцний економічний фундамент двостороннього партнерства».

Крім того, як стверджує Д.Медведєв у зверненні до В.Ющенка, «російсько-українські відносини піддаються випробуванням і в результаті взятою Вашою адміністрацією лінії на перегляд спільної історії, героїзацію нацистських спільників, звеличення ролі радикал-націоналістів, нав`язування міжнародному співтовариству націоналістично забарвлених трактувань масового голоду в СРСР 1932-1933 рр. як «геноциду українського народу». Триває витіснення російської мови із суспільного життя, науки, освіти, культури, засобів масової інформації, судочинства».

Також Президент заявив про «згубну практику втручання» державної влади України в справи православної церкви. «Навряд чи можна назвати сприятливими умови, які штучно створювалися напередодні, та й під час недавнього пастирського візиту в Україну Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. На цьому фоні особливе задоволення викликає та щира і широка підтримка єдності православ`я, яка була проявлена українцями, котрі вітали Патріарха», - зазначає Д.Медведєв.

За його словами, «серед перепон, які підконтрольні Вам служби винаходять для того, аби перешкодити позитивному розвитку російсько-українських відносин, стала безпрецедентна для всього пострадянського простору провокація: вимога відклику з України двох наших дипломатичних представників без будь-яких на те підстав». «У цьому разі – до речі, здійсненому також напередодні візиту Патріарха, – видно суть підходу нинішньої української влади до відносин з Росією», - заявив В.Медведєв у зверненні до В.Ющенка.

 

УНІАН

 

ЯНУКОВИЧ ВЖЕ ПІДДАКУЄ МЕДВЕДЄВУ

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович поділяє позицію Президента Росії Дмитра Медведєва про наслідки президентства Віктора Ющенка для українсько-російських відносин. Як повідомили у прес-службі Партії регіонів, про це В.Янукович заявив, коментуючи звернення Президента РФ Д.Медведєва до Президента України В.Ющенка.

«На жаль, при нинішній владі надій на нормалізацію і поліпшення відносин з Росією практично немає. Тому перше, що ми зробимо, прийшовши до влади - відродимо нормальні, добросусідські, рівноправні і взаємовигідні відносини з нашим стратегічним партнером - Росією. Такі відносини, які відкриють перспективи для обох держав», – сказав В.Янукович.

 

УНІАН

 

У БЮТ ПО-СВОЄМУ ТРАКТУЮТЬ ЗАЯВУ МЕДВЕДЄВА

Заява Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва щодо українсько-російських відносин свідчить про зацікавленість Росії президентською кампанією в Україні. Таку думку висловив заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

За його словами, для появи відповідної заяви Президента Росії є як суб’єктивні, так і об’єктивні причини.

Зокрема, До Суб’єктивної Причини М.Томенко Відніс Той Факт, Що Керівництво Росії Не Змогло Вибудувати Нормальні Взаємини З Президентом України Віктором Ющенко. “Тому відсутність системної взаємовигідної співпраці двох країн намагаються перекласти виключно на дну сторону – українську”, - сказав М.Томенко. При цьому віце-спікер додав, що всі повинні бути свідомі, що два народи – український і російський - не можуть бути заручниками відносин двох президентів, які не склалися.

До об’єктивної підстави, на думку М.Томенка, відноситься той факт, що команда Президента РФ сформувала “список ключових тем, які для них важливі в контексті майбутньої виборчої кампанії в Україні”. “Привернення уваги саме до цих тем, про які йдеться у зверненні Президента Росії – практично заявка на зацікавлену участь в президентській виборчій кампанії”, - додав він. Віце-спікер зауважив, що саме через ці теми Росія намагається сформувати список кандидатів у президенти України, “які б сформували правильні відповіді для керівництва Кремля”.

“Але за будь-яких обставин перша, суб’єктивна причина сьогоднішніх непростих українсько-російських відносин, і друга причина зацікавленості команди Президента Медведєва у виборчій президентській кампанії в Україні не сприятимуть покращенню цих відносин”, - сказав М.Томенко.


УНІАН

 

МЗС УКРАЇНИ: ОЦІНКУ ЛИСТУ МЕДВЕДЄВА ДАСТЬ ЮЩЕНКО

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що оцінку листу Президента Росії Дмитра Медведєва дасть Президент України Віктор Ющенко. Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав сьогодні на прес-конференції в.о. міністра закордонних справ України Володимир Хандогій. «Оскільки лист адресовано Президенту, Президент і буде давати оцінку листу і свої коментарі», - сказав він.

В.Хандогій також зауважив, що зараз цей лист вивчається. «Цей лист зараз вивчається, реакція, оцінки, коментарі по суті цього документу будуть здійснені у свій час Президентом України», - додав він.

На запитання журналістів, чи існує точка зору Міністерства закордонних справ з приводу даного листа,В.Хандогій відповів: «Точка зору МЗС є, вона у свій час буде доведена». Відповідаючи на запитання, чому, на думку В.Хандогія, цей лист з’явився саме зараз, дипломат сказав: «Немає в мене якихось маячків, чому саме зараз (з’явився цей лист)».



УНІАН

 Фото УНІАН

 

ЭКСПЕРТ: РОССИЯ ФАКТИЧЕСКИ ОТКАЗЫВАЕТСЯ ОТ ОТНОШЕНИЙ С УКРАИНОЙ

Заявление президента России Дмитрия Медведева свидетельствует о фактическом отказе России от активных отношений с нашим государством до выборов нового Президента Украины. Такое мнение выразил президент Центра социальных исследований «София» Андрей Ермолаев, комментируя послание Медведева, в котором тот заявил, что считает политику Украины в годы президентства Виктора Ющенко отходом от принципов дружбы и партнерства с Россией.

«Что касается практического результата (заявление Медведева. – Ред.), то можно считать, что Россия фактически отказывается от тесных контактов и переговоров с украинским руководством на ближайшие полгода, потому что украинские президентские выборы лишь в январе. К сожалению, это обращение ставит три точки на целое полугодие в дипломатических отношениях и ответственность за эту ситуацию несут одинаково и Ющенко, и Медведев», - сказал Ермолаев.

 

Как пишет УНИАН, по мнению политолога, заявление российского президента стало результатом дипломатической войны между Украиной и Россией, связанной со скандалом вокруг высылки дипломатов. Для российского руководства, по убеждению эксперта, принципиальным было выйти победителем из этой войны.

Вместе с тем политолог не отрицает, что украинское руководство преднамеренно шло на обострение отношений с Россией с целью отстраниться от России из-за намерения двигаться на запад. На его взгляд, по ряду позиций, таких как инициативы расширения сотрудничества с НАТО, переоценка исторического прошлого и тому подобное, Украина давала поводы РФ беспокоиться.

Вместе с тем он считает заявление президента Медведева неадекватным ситуации. «Все-таки подобные заявления не достойны руководства большого государства, как бы Медведев не относился к Ющенко и украинскому руководству, он должен уважать и учитывать настроения и интересы всего украинского общества», - отметил Ермолаев, добавив, что «обращение направлено в адрес Президента, а прочитала его вся страна».

При этом эксперт отметил, что, к сожалению, у ряда украинских политических сил «есть запрос на новую политическую войну с использованием российской карты», поэтому решения и инициативы, которые обостряют отношения с Россией, направлены на такую войну. «Российская карта сегодня используется, в том числе и украинским руководством, как элемент мобилизации избирателей, как элемент формирования более конфликтного, более мобилизационного сценария выборов», - сказал политолог.

Однако в украинском обществе, подчеркнул он, нет запроса на пересмотр украинско-российских отношений.

С другой стороны, отметил Ермолаев, реакция российского руководства «не только неадекватна, но и агрессивна», потому что она влияет на предвыборную ситуацию и является сигналом для политических сил и кандидатов в президенты относительно ориентации их политического курса.

 

Главред

КОСТЕНКО: ПРЕЗИДЕНТ РФ МАЄ ПРАВО РОБИТИ ПОДІБНІ ЗАЯВИ. АЛЕ…

Обвинения Президента Российской Федерации Дмитрия Медведева в антироссийском курсе украинского руководства необоснованны, считает лидер Украинской народной партии Юрий Костенко. "Меня удивило это письмо и его мотивация", - сказал Костенко.

Он подчеркнул, что "во всем мире принято считать, что для повышения отношений между странами должен быть уровень представительства... для улучшения взаимоотношения, а у нас же получается все наоборот - Россия откладывает начало работы своего посла в Украине". "Несмотря на то, что во многом я не всегда поддерживал внешнюю политику Президента Ющенко..., но, тем не менее, квалифицировать ее как антироссийскую - это большая натяжка, очень большая натяжка", - сказал Костенко.

Лидер УНП подчеркнул, что Президент РФ имеет право делать подобные заявления, однако подчеркнул, что "наши президенты заигрались и забыли, что за ними стоят великие народы", сообщает "Главред".

По словам Костенко, все действия Президента должны быть "взвешенные и продуманные". Кроме того, по его словам, как российской, так и украинской стороне, нельзя было доводить до инцидентов, связанных с высылкой представителей посольств.

Он также отметил, что ему непонятно, что послужило отправной точкой для Президента Медведева для открытого письма. По словам Костенко, данное письмо не до конца понятно даже "российскому" политикуму, а не только украинскому. Кроме того, по убеждению Костенко, обвинения российского руководства в антироссийских настроениях представителей украинской власти не послужит укреплению добрососедских отношений.


КИД

 

ПАРУБІЙ: УКРАЇНЦІ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ РОСІЇ РОЗМОВЛЯТИ З СОБОЮ З ПОЗИЦІЇ СИЛИ

Народний депутат України, член політради «Нашої України» Андрій Парубій вважає, що заява Президента Росії Віктора Медведєва, в якій він звинувачує Віктора Ющенка в антиросійських настроях, є політичним кроком, котрий демонструє жорсткий тиск Росії на Україну.

«Напередодні президентських виборів в Україні Росія прагне привести до влади в нашій державі людей, лояльних до Кремля. В іншому випадку Росія буде надзвичайно жорстко поводити себе у відношенні до України, як це і було в останні роки», - переконаний Парубій.
За його словами, Президент Віктор Ющенко виявився єдиним політиком в Україні, котрий здатний давати відсіч атакам Кремля, які йшли в різних сферах – економічній, інформаційній, політичній, дипломатичній.

«Наш Президент не дозволив реалізувати наміри Москви - перетворити Україну на свою колонію. Для Кремля Ющенко є тією фігурою, яка найбільше відстоює українські державні інтереси. Тому напередодні президентських виборів в Україні Москві необхідно спрямувати всі свої зусилля для того, щоб проводити чергову інформаційну атаку проти Президента України», - наголосив депутат.
Він підкреслив, що така стратегія Росії є помилковою. «Коли українці відчувають певний зовнішній вплив, їх позиція стає зворотно радикальною, - запевнив Парубій. - Це у великій мірі призвело до того, що у 2004 році кандидат від Партії регіонів Віктор Янукович, який був підтриманий керівництвом Кремля, повністю програв у президентському протистоянні». «Тим самим закінчиться і сьогоднішня політика Кремля, який намагається говорити з Україною з позиції сили», - переконаний «нашоукраїнець».
 
Прес-служба партії «Наша Україна»
 
 
 
О.ГАРАНЬ: МІМІКА МЕДВЕДЄВА ПОЧИНАЄ НАГАДУВАТИ ПУТІНСЬКУ
 
Заява Президента РФ Дмитра Медведєва щодо українсько-російських відносин, «демонстративно розміщена також на його відеоблозі, виходить за межі прийнятного у дипломатичні практиці і є свідомим втручанням у внутрішні справи України напередодні президентської кампанії в Україні».

Про це йдеться у коментарі професора політології, наукового директора Школи політичної аналітики НаУКМА Олексія Гараня, переданому агентству УНІАН.

Як наголосив експерт, це звернення Д.Медведєва є «продовженням цілеспрямованого формування ворожого образа України для росіян. Він повторює всі стереотипні пропагандистські звинувачення на адресу України: від історичних оцінок Голодомору, так званого «витіснення» російської мови до створення напруги навколо російського Чорноморського флоту, хоча навіть командувач ВМС Росії визнав, що російський ЧФ порушував правила базування, визначені взаємними домовленостями».

«Стурбованість російського Президента викликає і прагнення України забезпечити свою енергетичну безпеку. Символічно також, що ця заява зроблена у річницю війни на Кавказі, одночасно з нагнітанням російським офіціозом напруги навколо Грузії. А окремий пасаж стосовно візиту Патріарха Кирила ще раз засвідчує неподільність лінії Кремля і РПЦ щодо України», - зазначає О.Гарань.

На його переконання «усі ці пасажі і кульмінація заяви - демонстративне й абсолютно невиправдане відкладення прибуття нового російського посла до України - свідчать, що Кремль свідомо нагнітає напругу в російсько-українських відносинах з метою вплинути на перебіг передвиборчої кампанії в Україні. Виглядає так, що Медведєв не зробив висновків з кремлівської поразки 2004 року (яку він, мабуть, трактує як свою особисту, оскільки саме він відповідав тоді за український напрямок), і Кремль тепер знову починає підігрувати одному з кандидатів (у президенти – УНІАН), говорячи про поліпшення відносин лише з майбутнім «новим керівництвом» України».

Як вважає О.Гарань, «обхажування Патріарха Кирила лідером Партії регіонів, зустріч-«звіт» Кирила перед Медведєвим і нинішня заява Президента Росії виглядають як ланки одного ланцюга. Ця заява, зміст і форма її подачі, також свідчать про те, що сподівання деяких політиків і експертів на більший лібералізм Медведєва порівняно з Путіним не справджуються, принаймні у сфері політики щодо сусідів Росії – навіть лексика, інтонації та його міміка починають нагадувати путінську».

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 11 серпня, на сайті Президента РФ було розміщено звернення до Президента України В.Ющенка, в якому Д.Медведєв назвав політику України в роки президентства В.Ющенка відходом від принципів дружби і партнерства з Росією. Російський Президент аргументував свою заяву тим, що українське керівництво зайняло “антиросійську” позицію під час минулорічного конфлікту РФ з Грузією, наполягає на вступі до НАТО і переоцінці спільного історичного минулого часів СРСР. Крім цього, Д.Медведєв вказав на «згубну практику втручання» державної влади України в справи православної церкви і “штучно створювані перешкоди” напередодні та під час візиту в Україну Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

У зв’язку з цим Президент Росії відклав приїзд нового посла Росії в Україну на невизначений термін. Як зазначив заступник керівника МЗС РФ Григорій Карасін, дата приїзду буде визначена “з урахуванням реального розвитку російсько-українських відносин”.
 
 
 
 
ЗАЯВА МЕДВЕДЕВА - ЗАКИД НЕ ЮЩЕНКУ, А ВСІЙ УКРАЇНІ

Про це заявила в інтерв’ю УНІАН народний депутат України Ольга ГЕРАСИМ’ЮК (фракція НУ-НС), коментуючи сьогоднішнє звернення Президента Російської Федерації Дмитра МЕДВЕДЄВА.

За її словами, йдеться про “системну технологію, спрямовану саме на зміну курсу нашої держави”. “Звичайно, - сказала депутат, - що для Росії Президент України Віктор ЮЩЕНКО біль номер один, та все таки Кремль більше непокоїть, і саме проти цього спрямований їх удар перед президентськими виборами в Україні - демократичність влади в Україні, якій дано початки в 2004 році”.

О.ГЕРАСИМ’ЮК зазначила, що “один з кандидатів у Президенти України заявив, що в разі його обрання він всі питання швиденько познімає”. При цьому вона додала, що Президенту Росії Д.МЕДВЕДЄВУ “не варто повторювати помилки попередника і двічі наперед вітати того, кого в Росії підтримують, бо, як показує історія, часом трапляються збої в такій тактиці”.

О.ГЕРАСИМ’ЮК вважає, що можна спостерігати “системне невдоволення з боку Росії стосовно незалежницької державницької позиції України”. За її словами, для Росії демократична самостійна Україна, яка “просувається до Європи”, є перешкодою “при побудові новітньої російської імперії”. Тому, додала вона, російською стороною категорично не сприймається все, що стосується “нашої історії, нашої культури”, зокрема, і “засудження злочинів колишніх страшних режимів”.

О.ГЕРАСИМ’ЮК наголосила, що напередодні 18-ї річниці незалежності України “нас не може не хвилювати тон, форма і зміст звернення Президента Росії”. Вона додала, що “не може не бути відзначена неадекватність запропонованої мови, її агресія та істеричне нагнітання ситуації”, що негативно вплине на відносини України та Росії.

О.ГЕРАСИМ’ЮК вважає, що це звернення має стати сигналом для “консолідації національно-демократичних здорових сил і формування політичної сили, яка буде підтримана суспільством і об’єднає його незалежно від мови спілкування, оскільки йдеться про незалежність держави”.

***


Ірина ГЕРАЩЕНКО Народний депутат України Ірина ГЕРАЩЕНКО розцінює сьогоднішнє звернення Президента Росії Дмитра МЕДВЕДЄВА не лише як закид Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ, а як закид незалежності України, зроблений напередодні її 18-ї річниці.  Про це І.ГЕРАЩЕНКО сказала в коментарі УНІАН.

Також депутат заявила, це звернення Д.МЕДВЕДЄВА є втручанням у внутрішню політику України.

“Ця заява є прямим втручанням у внутрішню політику України, тому що вона стосується не лише двосторонніх українсько-російських відносин, а й тих питань, які є виключно внутрішніми питаннями України, зокрема, питань зовнішньої політики”, - сказала вона.

“Хотілося б нагадати шановним російським владноможцям, що Україну до НАТО веде Президент ЮЩЕНКО не згідно зі своєю власною волею, а згідно з законами України, які було прийнято 2003 року за активної участі Партії регіонів, яку сьогодні очолює пан ЯНУКОВИЧ, і за часів спікерства ЛИТВИНА”, - додала І.ГЕРАЩЕНКО.

Вона вважає звернення Президента РФ несправедливим, оскільки В.ЮЩЕНКО з перших днів свого президентства продемонстрував, що стратегічні відносини з Росією є пріоритетом для України, і що для нього це набагато важливіше, ніж власні амбіції і емоції.

І.ГЕРАЩЕНКО нагадала, що свій перший візит В.ЮЩЕНКО на другий день після інавгурації здійснив саме до Москви. Крім того, за словами І.ГЕРАЩЕНКО, за ініціативою українського Президента було створено комісію ЮЩЕНКО-ПУТІН, робота якої “забуксувала” не з вини української сторони.

“Звичайно, така недалекоглядна і недружня політика російського керівництва - це абсолютний повтор помилок 2004 року, який призведе до тих самих результатів, тому що українське суспільство довело, що воно не терпить зовнішнього втручання в президентські вибори, і ці заяви насправді зашкодять прокремлівським кандидатам, які вже сьогодні починають підспівувати своїм зовнішнім адвокатам”, - зазначила депутат.

“Якщо візит Патріарха КИРИЛА, можливо, і додав голосів ЯНУКОВИЧУ, який переслідував його по п’ятах і супроводжував більше, ніж деякі духовні особи, то, звичайно, такі заяви не додадуть улюбленицю Москви”, - додала депутат.

І.ГЕРАЩЕНКО також зазначила, що звернення Президента Росії є дуже серйозним викликом для українсько-російських відносин, який треба розцінювати як закид українському народу і державі. Тому, вважає депутат, сьогодні було б дуже важливо, аби Президент, прем’єр-міністр і спікер продемонстрували спільну позицію щодо цього звернення.

“Президент, прем’єр, спікер і всі майбутні учасники президентської кампанії мають продемонструвати, що для них пріоритетом номер один є незалежність України, а в зовнішній політиці - стратегічність розвитку українсько-російських відносин, але відносин партнерства, а не позиції меншого брата і меншовартості”, - сказала вона.

На думку депутата, якщо деякі кандидати в Президенти вже сьогодні будуть демонструвати своє підспівування і адвокатську позицію по відношенню до Росії, то це насправді не додасть їм як претендентам на президентське крісло.

І.ГЕРАЩЕНКО зазначила, що як в українського, так і в російського суспільства викликає подив, чому за півтора роки президентства Д.МЕДВЕДЄВА не було жодної повноцінної зустрічі, хоча українська сторона неодноразово запрошувала Президента Росії відвідати Україну. “Мабуть, було б логічніше, якби ті питання, які турбують і Україну, і Росію, обговорювалися на двосторонніх зустрічах, зокрема, в комісії ЮЩЕНКО-МЕДВЕДЕВ, яка не працює не з вини української сторони”, - додала депутат.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації