Фірташу "капут"? Журналісти стверджують, що Ющенко відмовився від його послуг

Журнал "Фокус" у статті "Фірташ капут?" пише, що подальша політична й економічна доля опального олігарха має не дуже оптимістичний вигляд. Вітчизняні олігархи шукають нових заробітків, пише "Власть денег" у статті "Знайти й не загубити". Видання склало рейтинг успішності олігархів і кожному з них за минулий тиждень нарахувало відповідні бали. Варто звернути увагу на лідерів рейтингу.

Інтереси Дмитра Фірташа стали розмінною монетою в протистоянні між Віктором Ющенком і Юлією Тимошенко. Олігарх втратив 6,3 млрд кубометрів газу, закачаного в підземні сховища. Негативний фон для Фірташа доповнили й вісті про збитки за минулий рік ЗАТ "Кримський титан". За попередніми даними, вони становлять 34,877 млн грн. За ці події Фірташу нарахували 2 бали.

Ігор Коломойський вважає за краще дружити з Рінатом Ахметовим. Вони домовилися про доступ до оперативного управління низкою компаній донецького бізнесмена. Зокрема, йдеться про рудоуправління Новотроїцким, Докучаєвським флюсо-доломитним комбінатом і "Кривбасвибухпромом".

При цьому він нібито навіть викупив половину доль у статутних капіталах мажоритарних акціонерів вказаних підприємств (компаній Triore, Fluxcom і Quarex). Передбачається, що як крок у відповідь Ігор Коломойський вирішив припинити боротьбу з Рінатом Ахметовим за контроль над ВАТ "Дніпренерго". Рішення жити дружно принесло Рінату Ахметову, Вадиму Новінському, Ігорю Коломойському по +1 балу за успішність.

У мінусах, за рейтингом видання, залишаються Сергій Тарута, Віталій Гайдук, Дмитро Фірташ і Віктор Пінчук.

У Фірташа, до речі, серйозні проблеми з владою. Журнал "Фокус" у статті "Фірташ капут?" пише, що подальша політична й економічна доля опального олігарха виглядає не дуже оптимістично. Його "РосУкрЕнерго", найпевніше, не вдасться відвоювати спірні 11 мільярдів кубометрів газу: так заявив, виступаючи з парламентської трибуни, голова Служби безпеки Валентин Наливайченко, що позбавився додатку "в.о." завдяки голосам БЮТ.

За господарським договором НАК "Нафтогаз" придбала право власності на цей газ", - сказав Наливайченко, підтримавши, таким чином, позицію Юлії Тимошенко. Важливо, що Банкова, котра наполегливо захищала інтереси РУЕ в період газової війни, не опротестувала заяву голови СБУ.

За даними "Фокуса", Віктор Ющенко чудово знав, про що говоритиме Наливайченко. Більш того, він був не проти таких заяв, оскільки буквально днями домовився з Юлією Тимошенко про те, що РУЕ не отримає спірного газу. Про цю домовленість "Фокусу" розповіло джерело, наближене до керівництва СБУ. "Президент і прем'єр-міністр дійшли єдиної думки: Фірташа пора зливати", - зазначив співрозмовник.

Цю інформацію кореспондентові "Фокусу" побічно підтвердив і народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль: "Якщо сьогодні пан Наливайченко сказав, що конфлікт з газом РУЕ переходить у площину цивільно-правових відносин, значить, усі відмовилися від Фірташа".

За словами експертів, у Віктора Ющенка було декілька причин для того, щоб списати Фірташа з рахунків. "Ситуація повинна була неминуче вирішитися тим або іншим компромісом. Яким би важливим цей газ не був для обох сторін конфлікту, вони зрозуміли, що тягнути на себе ковдру можна дуже довго. Або треба місяцями вирішувати питання в судах, і тоді цей газ просто зависне в повітрі, або треба йти на крайнє силове загострення конфлікту, до чого мало не дійшло 4 березня, коли "Альфа" атакувала "Нафтогаз". Очевидно, що воювати ніхто не захотів, тому довелося домовлятися", - вважає директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.

Втім, одна з основних причин того, що Ющенко відвернувся від Фірташа, могла бути набагато прозаїчнішою. "Не секрет, що Фірташ ніколи не був самостійною фігурою. Для своїх політичних покровителів він був просто джерелом грошей. Як тільки РУЕ вибили з бізнесу й у Фірташа виникли проблеми з грошима, політична протекція вмить випарувалася", - сказало джерело, наближене до Секретаріату президента.

У той же час, українські олігархи, незважаючи на кризу, ударними темпами - зі зростанням на 25-30% за рік - скуповують літаки й вертольоти, пише "Корреспондент" у статті "Птахи високого польоту".


"В Україні вертоліт - це ознака стилю. А літак схожий на автомобіль. Просто транспорт. Тому літаки купують частіше", - впевнений Геннадій Хазан, 43-річний львівський бізнесмен. Сам він має 2 літаки.

У київського мера Леоніда Черновецького нещодавно "виросли" крила - він купив собі особистий літак і вертоліт. Що саме придбав мер - модель, марку повітряного транспортного засобу - Черновецкий не запам'ятав, лише розповів журналістам, що ціна на них - "найдорожча".

Депутат-"регіонал" Рінат Ахметов розтинає небо двома літаками: бізнес-джетом на 15 посадочних місць (близько 30 млн дол) і Airbus 319 (близько 63 млн дол). У Віктора Пінчука є канадський Bombardier вартістю 40-50 млн дол. Такий же є й у "бютівця" Костянтина Жеваго.

Видання зазначає, що щорічне утримання літака вартістю 6 млн дол при більш менш регулярному його використанні обійдеться власникові приблизно в половину його вартості.

"Крила" багатіям потрібні зовсім не для забави - літаки варто купувати в тому випадку, якщо людина проводить у повітрі 200 й більше годин на рік. Легких літаків і вертольотів сьогодні в Україні зареєстровано близько 168, за даними державного реєстру цивільних літальних судів.

Треба додати, що серед світових багатіїв багато неодружених. У мисливиць за багатими чоловіками з'явилися непогані перспективи, пише газета "Известия" в Украине" у статті "Одинокий мільярдер бажає познайомитись".

Як з'ясував журнал "Форбс", із 793 мільярдерів по всьому світу кожен десятий - неодружений. Більшість "принців на білому коні" розлучені, але є й особливо стійкі суб'єкти - ті, хто так і не зважився зв'язати себе узами Гіменея.

Якщо ви мрієте мати судженого "за хорошим курсом", то вам пряма дорога до Нью-Йорка. Тамтешній мер Майкл Блумберг, розлучений з 1993 року, очолює список найбільш принадних наречених планети. На сьогоднішній день статок мера оцінюють у 16 мільярдів доларів. Щоправда, Блумберг далеко не молодик - "першому хлопцеві" Нью-Йорка нещодавно стукнуло 67.

Зате найзаможніший росіянин Михайло Прохоров, що посідає другу позицію в "холостяцькому" рейтингу "Форбс", ще може вважатися молодиком - йому 43. Кілька років тому він приголомшив друзів заявою, що одружиться на спір на першій зустрічній - і розлучиться з нею через п'ять днів. Але до весілля справа так і не дійшла.

Трійку найдорожчих неодружених замикає 52-річний бразильський мачо Ейке Батісту. Залізорудний магнат встиг побувати чоловіком фотомоделі з обкладинки "Плейбоя". Але зараз володар шестимільярдного рахунку ревно оберігає свою свободу.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації