Уряд Гройсмана запровадив чесні ціни на тепло і оголосив війну комунальним баронам

ДОВІРЯЙТЕ ПРАКТИКАМ /


«Чесна платіжка» - так називається ініціатива Уряду Володимира Гройсмана, покликана захистити мільйони українців від свавілля комунальників. Встановивши граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для українців на опалювальний сезон 2019-2020 років Кабінет Міністрів України унеможливив необґрунтований ріст вартості тепла у багатоквартирних будинках у великих містах.

 

«Я розумію, що людям важко сплачувати за тепло і гарячу воду. Я ставлю собі запитання, чому в одних містах ціна тепла за гігакалорію 2000 грн, а в інших – 1300 грн. Ця різниця є необ'єктивною і неадекватною. Ціна на газ і електроенергію в країні однакові, зарплати в галузі приблизно однакові, але тарифи різні. Уряд ухвалив рішення на підставі проведених економічних розрахунків і встановив: рахунки не можуть бути вищі за 1400 грн за гігакалорію», - заявив прем’єр-міністр України та лідер партії «Українська стратегія Гройсмана» Володимир Гройсман.

 

Не так давно Уряду вдалося змусити НАК «Нафтогаз України» знизити ціну на газ для населення. Тепер вона майже однакова для всіх регіонів, однак ціна на тепло до нещодавна суттєво відрізнялась. Різниця могла становити 2 рази і навіть більше, залежно від регіону і оновлення комунальних мереж господарства. Теплокомуненерго є фактичним монополістом, тож споживачу нема кому жалітися за необґрунтовані нарахування.

  

Володимир Гройсман наголосив, що не можна оперувати мільярдами і не думати про те, яку якість послуг отримує людина. Наразі у Чернівцях тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії за 1 Гкал становить – 1730,064 грн.

 

«Я вимагаю від усіх представників місцевої влади після ухвалення рішення щодо "чесної платіжки", зайти в кожне теплокомуненерго і перевірити його виконання, - наголосив Прем’єр. - Також обов’язково сповістити людей, щоб вони не переплачували. Адже це величезні витрати для кожної родини. Я змушу всіх "комунальних баронів" на місцях виконувати рішення Уряду і давати людям чесну платіжку».

 

Лідер «Української стратегії Гройсмана» зазначив, що місцева влада має інвестувати в модернізацію котелень.

 

За рекомендацією Кабміну Національна комісія, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щомісячно буде відстежувати тарифи на тепло та гарячу воду. Міністерству регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ та Державній аудиторській службі доручено провести аудит кожного теплокомуненерго на предмет об’єктивності існуючої вартості тепла і води.

 

Для міст районного значення, які мають обмежені бюджети, Уряд через Фонд регіонального розвитку виділив 3 млрд. грн на енергомодернізацію комунальної сфери.

 

«Сьогодні є колосальні фінансові ресурси місцевого самоврядування. Але чомусь пішов тренд на піар – плиточку покласти, фонтан встановити. Я це підтримую. Але кому потрібен фонтан, якщо води немає?! А ТКЕ тим часом написало 1800 грн за Гкал або 2000 грн, отримує надприбутки, а люди вимушені платити завищені ціни. Причому платити не Уряду, а місцевим структурам» – каже Володимир Гройсман.

  

Міністр юстиції Павло Петренко підтвердив, що раніше існувала величезна схема маніпуляцій, коли "місцеві князьки" кивали на Уряд, а самі накручували споживачам надумані ціни за тепло і гарячу воду:
 

"Ми оприлюднимо таку фактично "дошку ганьби" місцевих комунальних баронів з конкретними власниками, щоб і українці, і правоохоронні органи почали здійснювати контроль і розслідування по цим конкретним оборудкам. Для нас з вами, як споживачів, цікавою і важливою є сума, яка стоїть у платіжці. Громадяни України не повинні переплачувати за повітря і за неефективність місцевих постачальників послуг. Саме тому Кабінет Міністрів зафіксував економічно обґрунтовану граничну вартість тепла».

 

Петренко додав: «Наше завдання – забезпечити справедливість для всіх громадян. Уряд Володимира Гройсмана послідовно запроваджував реформи у цьому напрямку, які були визнані успішними не лише в Україні, а й за кордоном. Нашу систему безоплатної правової допомоги на рівні ООН назвали однією з найбільш ефективних у світі. Зараз нам потрібно не допустити згортання цих процесів та продовжити подальше запровадження змін для гарантування дотримання прав мільйонів українських громадян».

 

За попередніми оцінками зниження тарифів по всій країні становитиме близько 14%, а в окремих містах люди платитимуть менше на 40%.

 

Щоб донести інформацію про урядову ініціативу до громадян, Мін’юст разом з системою безоплатної правової допомоги запускає інформаційну кампанію «Я маю право на чесну платіжку».


Андрій СКИБА
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації