"На папері в 2011 фіршатівському облгазу депутати регіонали передали 3 км газогону, а по факту - понад 6 км. Цим займеться прокуратура", - нардеп Бурбак

АФЕРИ КОМАНДИ ФІРТАША /


Вартість другої нитки газогону, враховуючи курсові коливання за останні 6 років, нині вже мала б перевищувати 60 мільйонів гривень, каже нардеп Максим Бурбак. А тому наполягає, потрібно знайти законний спосіб повернути громаді право розпоряджатися магістралями, збудованими за бюджетні кошти. Натомість обранці, які це питання вже двічі намагалися похапцем внести на розгляд, лише піаряться і роблять ведмежу послугу чернівчанам.

 

- А ви так швиденько біжите вперед, тому що хочете попіаритись - раз, і через це зробити, щоб у судовій плутанині врешті монополіст, який має на це гроші і фахових юристів, змогли це все розбити, - наголосив народний депутат України Максим Бурбак.

 

Представник облгазу ж каже, якщо забрати газогони і передати їх у оренду газовому монополісту, платіжки за спожите чернівчанами блакитне паливо можуть стати більшими. Бо ж у тарифі закладені витрати на матеріали й обладнання, на виплату зарплатні, податки та відрахування. А якщо ввести ще орендну плату, то зросте і ціна.

 

- Це не призведе до збільшення тарифу, це призведе до зменшення ваших прибутків, - заявив Максим Бурбак, народний депутат України. Бо, виявляється, що за обслуговування мереж, збудованих коштом чернівчан і переданих безкоштовно у користування монополісту, в тарифі включена оплата, яку регулярно збирають із користувачів.

 

- Громада ще й платить за свою трубу 4 мільйони на рік. 7 років по 4 мільйони - 28, фактична вартість уже була сплачена - хороший бізнес, - підкреслив Максим Бурбак.

 

Відтак депутат-свободівець, який буцімто бореться за повернення газогону громаді, наполягав: ухвалювати треба саме так, як він пропонував. А коли робоча група почала розбиратися у документах 2011 року, якими фактично подарували право користуватися мережами і ще й заробляти на цьому ПАТ "Чернівцігаз", з’ясували цікаву річ.

 

- У чому суть цього рішення, чому його не можна ухвалити в такій редакції? Тому що не 6 км, а частину - 3 км. І потім у першій судовій інстанції через дорогу вам скажуть: хлопці, у вас там клепка є? Ви передали 8, а забираєте 3. Що ви забираєте?, - наголосив Максим Бурбак, народний депутат України. 

 

І тут уже навіть Андрій Ілюк, який прихильний і до "Рідного міста" загалом, і до колишнього секретаря міськради Михайлішина, визнав: рішення у 2011 році ухвалили дивне. - Якщо в 2011 році було за фактом передано 6, а в рішенні пишеться 3, значить, це рішення є незаконним, 2011 року, - сказав Андрій Ілюк, депутат Чернівецької міськради.

 

 

До речі, Генеральна прокуратура вже розпочала розслідування щодо передачі газових мереж по Україні фірмам олігарха Фірташа. Тож і виявлені факти у Чернівцях можна долучати до справи.

  

- Враховуючи, що Генеральна прокуратура займається питанням вивчення законності передачі газових мереж монополістам, я думаю, що і в Чернівцях обласна прокуратура має детально вивчити всі обставини, всі обставини і матеріали цієї справи, - зауважив Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова.  
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації