Володар альпіністського «Оскара» поділився з чернівчанами досвідом сходженням на одну з найвищих гір світу (ФОТО)

ЛУЧШЕ ГОР МОГУТ БЫТЬ ТОЛЬКО ГОРЫ /

Володар альпіністського «Оскара», найкращий верхолаз світу Нікіта Балабанов приїхав до Чернівців, щоб поділитися досвідом та розповісти про те, що відчуваєш, коли ступаєш на незвіданий рельєф першим на землі,
 передає кореспондент БукІнфо.

На зустрічі, яка була організована магазином туристичного спорядження «Ґорґани», в клубі «Папороть» Нікіта Балабанов розповів, що любов до підкорення вершин йому привили ще в дитинстві батьки, які теж займалися гірським туризмом. Так, свою першу вершину «оскароносний» альпініст підкорив у 7 років.

Пізніше торування нових маршрутів у великих горах стали для Нікіти сенсом життя.

Після першопроходження маршруту на гімалайську вершину Талунґ (7249 м.н.р.м.) Нікіту Балабанова з товаришем Михайлом Фоміним нагородили міжнародною відзнакою «Золотий льодоруб». Зараз вони єдині українці, які вибороли таку відзнаку.

«У нашій сфері, альпіністській, це щось типу «Оскара». Це "Пеледер" називається французькою, тобто "Золотий льодоруб". Це така міжнародна премія, її вручають у Франції кожного року. Це вважається негласно найвищою нагородою в альпінізмі, за кращі досягнення минулого сезону», - розповів альпініст.

Подорож і саме підняття на семитисячник зайняли в хлопців більше місяця. Талунґ знаходиться на крайньому сході Непалу і, щоб туди дістатися, треба два тижні їхати різноманітним транспортом. «Ми змінили шість видів транспорту», - каже Нікіта.

Місяць для акліматизації, розвідок маршрутів, планування шляху до вершини. І Михайло з Нікітою почали підйом. Шість днів підіймалися.

«Коли ступаєш на рельєф, де ще не було до тебе жодної людини, дивне відчуття», - ділиться Балабанов.
 
Як розповів альпініст, за сходження хлопці похуділи на 15 кілограм кожен.

«Перед тим, як вирушити в гори, ми готуємось. Але так, то ми постійно займаємось фізичними вправами, тому завжди підтримуємо свій організму у формі», - пояснив Нікіта Балабанов.

Водночас альпініст попереджає, що гори можуть бути як прекрасними, так і небезпечними. Про це слід завжди пам’ятати. Для того, щоб вижити на висоті понад 7 тисяч метрів над рівнем моря, де повітря не вистачає, свідомість затуманюється, треба дотримуватись кількох банальних правил.
 
«Тепло вдягайтесь, добре їжте, тоді будете у теплі. Добре спати ще треба - це теж підвищує теплозбереження в організмі», - радить Нікіта Балабанов.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


БукІнфо (с)
Фото Максима Козменка

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації