Сміттю у парку «Жовтневий» бути – грошей на охорону немає…

НЕ ВСЕ ТАК ПРОСТО /


Владники кажуть, тих, хто викидає на територію парку сміття, його працівники повинні ловити самотужки. Але на це немає грошей. КАМАЗи із землею і сміттям парк «Жовтневий» не нищать, а навпаки – впорядковують і покращують ландшафт. У цьому сьогодні намагалися запевнити громадськість владники на виїзній прес-конференції.

 

За словами заступника міського голови Олександра Паскаря, землю до парку завозять будівельні фірми, аби засипати яр, влаштувати тераси, посадити на них дерева, зробити доріжки, одне слово – ще одне комфортне місце для відпочинку чернівчан. – Цей яр підсипають землею іще із 2005 року, будівельні фірми привозять сюди землю, котру вибирають, риючи котлован під фундамент, про що з ними укладено відповідний договір, – каже пан Паскар. – В угоді зазначено, що фірма нестиме відповідальність за порушення чинного природоохоронного законодавства, а також, що вона повинна до початку робіт погодити можливість їх виконання із екологічною службою.

 

Виходить, усе погоджено з екологами, то що ж насторожує людей? Якщо подивитися на купи висипаного ґрунту, неважко помітити – сміття там є, і немало.

 

– До парку вивозять будівельне сміття, викидають побутові відходи, – визнає його директор Микола Строкань. – Зробити це легко, бо територія не обгороджена і не охороняється, а проконтролювати, що робиться на всіх 64,5 га дуже важко. У нас усього лишень 21 працівник, один двірник обслуговує 42 гектари. Більше дозволити собі просто не можемо – немає грошей.

 

Можливо, влада й не бере хабарів за те, що хтось перетворює «Жовтневий» на сміттярку, проте й не робить нічого, аби ситуація змінилася. «Парк повинен виживати сам», – такий девіз і позиція Михайлішина та компанії.

 

– Грошей на розвиток парку у бюджеті немає, і про те, щоб найняти охорону, не йдеться, – каже пан Паскар. А засторогу людей про те, що скоро сміття потраплятиме до невеличкого озерця і буде чимала біда, якщо все розвиватиметься такими ж темпами, – чиновники воліли не згадувати…


***

P.S. А ось як подає ситуацію прес-служба Ратуші:

У парку «Жовтневий» проводяться планові роботи з покращення ландшафту.

 

Сьогодні, 16 липня, хід робіт перевіряли заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Чернівецької міської ради Олександр Паскар, керівництво парку та робітники підрядної організації.

«У парку “Жовтневий” проводяться роботи із засипання яру задля покращення ландшафту, – зазначив Олександр Паскар. – Чутки про те, що буцімто тут навмисне скидується сміття, безпідставні. Роботи із засипання яру грунтом проводяться ще з 2006 року. Є відповідні угоди з будівельними фірмами. Це робиться для упорядкування території парку. Планується зробити дренаж схилу і тераси, які згодом будуть засаджені деревами».

 

«Трапляється, що на території парку викидають будівельне сміття, – каже директор парку Микола Строкань. – Однак у цьому винна не адміністрація парку, а чернівчани, які не хочуть везти сміття далеко, користуючись тим, що територія не охороняється. Ми намагаємося виловлювати таких порушників».

 

***

Нагадаємо, що Прокуратура взяла на контроль перевірку законності вивозу будівельного сміття на територію парку «Жовтневий»

12 липня 2013 року чернівецькі засоби масової інформації опублікували відкрите звернення мешканців обласного центру до місцевої влади та журналістів з проханням з’ясувати, хто і з якою метою вивозить будівельне сміття та землю на територію парку «Жовтневий».

У відповідь на зазначене звернення прокуратурою міста Чернівців до Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області та Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради скеровано вимоги про проведення відповідних перевірок описаних громадянами фактів.

Як повідомив БукІнфо прес-секретар прокурора м.Чернівців Роман Маренін, про результати перевірок та вжиті заходи громадськість буде повідомлено додатково.


*****
Нагадаємо, що на адресу порталу БукІнфо надійшов тривожний електронний лист від мешканців вулиць Комарова, Воробкевича і Південно-Кільцевої, у якому чернівчани скаржаться на безлад, який нині панує на території «пам’ятки природно-заповідного фонду садово-паркового мистецтва» парку Жовтневий у Чернівцях та на бездіяльність місцевої влади, яка не помічає того, як страшенно швидкими темпами нищиться заповідна зона відпочинку, що має охоронятися (!) законом і місцевою владою.

Люди повідомляли, що на вул. Південно-Кільцевій є озеро. З вул.Воробкевича КАМАЗи засипають постійно територію з деревами землею. "Вже виросли 2 кургани. Вони все ближче до озера... Там є струмок, виток. Якщо його засиплять, то буде велика біда! Це територія парку Жовтневого. Там відпочивають та засмагають чернівчани з дітьми", - йдеться у листі.

Люди додають, що "помічати злочин" стали ще з весни, коли швидко зростав 1-й курган. Він з'являвся недалеко від храму Св.Володимира. "Спочатку думали, може там щось розчищають для саду, тощо... А коли, якось йшли по вул.Воробкевича то побачили маршрут вантажівок з землею та будівельним сміттям з будівельного майданчику в районі міського центру зайнятості", - йшлося далі.

А далі - крик душі: "Ми категорично не віримо, що це в планах парку. Люди все частіше кажуть, що це за «взятку» (хабар) теперішня влада у міській раді і Михайлішин це дозволили зробити смітник якимось крутеликам. Підкажіть у кого шукати правди? Чи може вже влади лиш розуміє бунт, як Врадіївці, щоб люди прийшли під стіни міської ради і її скинули? Нехай ця влада з Михайлішиним не доводить нас до цього протесту"...

 

Петро СПОСТЕРЕЖЛИВИЙ, БукІнфо (с)
Фото автора, авторів листа від чернівчан та прес-центру Ратуші


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації