Лідія Анциперова: "Чернівецька облпрофрада дискредитує профспілковий рух на Буковині". Конфедерація профспілок недержавного сектору економіки «грюкнула дверима» у Шкварковського та ініціює створення н

ПРОФСПІЛКОВА РЕВОЛЮЦІЯ /


24 листопада 2011 року відбулась прес-конференція Лідії Анциперової, голови ради Конфедерації профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області. Лідія Анциперова оприлюднила раніше подану заяву про вихід Конфедерації профспілок із складу Чернівецької обласної ради профспілок та пояснила причину цього рішення тим, що, на переконання Конфедерації, Чернівецька обласна рада профспілок та її керівництво втратило суспільну довіру, чим дискредитує профспілковий рух Буковини. У прес-конференції взяла участь голова ревізійної комісії Конфедерації профспілок Надія Лютик, яка повідомила ЗМІ про діяльність Контрольно-ревізійної комісії облпрофради та ревізійної комісії Конфедерації профспілок.


До вашої уваги: виступ голови ради Конфедерації профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області Лідії Анциперової 24 листопада 2011 року.
 
 

"16 листопада цього року обласна Рада Конфедерації прийняла рішення про вихід із складу Чернівецької обласної ради профспілок, текст якої вам розданий. Хочу пояснити чому таке рішення було прийнято. Головна причина це те, що облпрофрада під керуванням Шкварковського втратила суспільну довіру, чим дискредитує профспілковий рух Буковини.


Але по порядку:

 

1.Керівництво облпрофради фактично не здійснює діяльності, передбаченої власним Статутом, Законами України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та «Про об’єднання громадян».
Чернівецька облпрофрада і система профспілок, які входять до її складу, відображає загальну систему ФПУ. Те, що має суспільство під назвою Федерація профспілок України і Чернівецька облпрофрада – взагалі важко назвати профспілковими організаціями. Адже профспілкові організації – це ГРОМАДСЬКІ організації. Їхня основна функція – представлення та захист соціально-економічних, трудових прав та інтересів громадян. Цю функцію вони не виконують. Вони існують, не діють, а існують за інерцією, як анахронізм - «школи комунізму». як «заморожені люди» і, це унікальний випадок в сучасній історії, у тому вигляді, якими вони були до 1991 року. Це такий собі острівок залишків системи СРСР, таке собі місто ZERO, що існує поза часом, і як виявилось поза ЗАКОНОМ.

2. За час свого керівництва облпрофрада своєю безгосподарністю довело соціальні об’єкти профспілкової власності до жалюгідного стану, виснажили ці об’єкти до руїн, які слугували минулим поколінням, нашим батькам і мали б слугувати наступним поколінням.
Стара профспілкова система тримається на майні, майні успадкованому від СРСР. А основною діяльністю останніх трьох років пана Шкварковського, беззмінного керівника облпрофради з 1989 року, стало основним завданням «правильно» прилаштувати залишки профспілкового майна і знайти «нового господаря», як це відбувалося під час активної діяльності та намагання продати профспілкове майно, в тому числі пансіонат матері та дитини «Зелені пагорби» у с. Виженка Вижницького району Чернівецької області.

Це керівництво намагалося провести рішення через рішення президії, облради, Пленуму, і дуже дивує «непохитність та одностайність позиції» учасників останнього дійства – червневого Пленуму. Але не судилося, тому що Конфедерація профспілок недержавного сектору економіки сказала своє рішуче слово – НІ ПРОДАЖУ ПРОФСПІЛКОВОГО МАЙНА! ЦЕ ВЛАСНІСТЬ ЧЛЕНІВ ПРОФСПІЛОК, А НЕ ПРИВАТНА ВЛАСНІСТЬ КЕРІВНИКІВ ЧЕРНІЕЦЬКОЇ ОБЛПРОФРАДИ! Ці протиправні дії керівництва облпрофради були доведені судами. Цими діями псевдопрофспілки остаточно дискредитують профспілковий рух на обласному та й на державному рівні.

3. Керівництво облпрофради запровадило практику закритості від членів профспілок та громадськості стосовно власної діяльності, використання коштів та майна профспілки.
Благополуччя ж Чернівецької облпрофради тримається на внесках профспілок бюджетної, комунальної сфери, державного сектору. Там так само непогано живуть керівники цих профспілок на профспілкові внески працівників. І саме тому з усіх сил « одностайно і одноголосно» тримаються за пострадянську систему профспілок. Саме тому усі рішення пана Шкварковського приймаються без обговорень. Всі «прийняті» рішення та постанови роздаються «статистам» вже перед початком засідань та зборів, пленуму, конференції.
Все як в пісні «СКОВАННЫЕ ОДНОЙ ЦЕПЬЮ, СВЯЗАННЫЕ ОДНОЙ ЦЕЛЬЮ» - УЦЕЛЕТЬ…
Будь-яке вільнодумство та інакомисліє, висловлювання іншої думки, іншої позиції, яка відрізняється від «офіційної» сприймається ворожо. Представники деяких ЗМІ не отримували відповіді на свої інформаційні запити, а також безпосередньо стикалися із забороною пана керівника профспілок області бути присутніми на громадських заходах ЧОПР. Таким чином, ми стверджуємо, що керівництво ЧОПР перешкоджають журналістам у їх професійної діяльності, а саме у висвітлення діяльності облпрофради, в тому числі майнових питань широкому загалу.

4. Чернівецька облпрофрада втратила суспільну довіру, чим дискредитує профспілковий рух Буковини.
За майже три роки перебування у складі президії Чернівецької облпрофради Конфедерація профспілок переконалася, що сучасна система пострадянських, як вони самі себе називають «офіційних профспілок» в особі керівника Чернівецької облпрофради Шкварковського В.А., який керує профспілками області з минулого сторіччя – аж з 1989 року ( до речі він є членом майнової комісії Федерації профспілок України) – є повна фікція. Немає тут профспілкової ОРГАНІЗАЦІЇ, я можу це стверджувати, що діяльності, визначеної Законом «Про профспілки», Законом «Про об’єднання громадян», а також в самому Статуті ЧОПР не проводиться. Всі рішення і постанови з будь - яких питань заздалегідь підготовлені та приймаються саме в такому ж самому вигляді без жодних зауважень. Члени обласної ради профспілок, президії, перетворились на імітаторів захисників та представників трудового народу, безголосих статистів для проведення одностайних рішень Чернівецької облпрофради та Федерації профспілок України без обговорень на різного роду профспілкових зібраннях.
На кожному засіданні облпрофради, я практично не чула голосів більшості голів галузевих профспілок – єдине це монолог голови облпрофради Шкварковського та хрип’ячий селектор ФПУ.

А що ж робиться Чернівецькою облпрофрадою справно і вчасно? – це витрачання коштів на самих себе - 93% пан Шкварковський витрачає на свою заробітну плату та персоналу облпрофради (це 6-7 осіб, більше половини з яких пенсіонери), а решту 7% на своє ж обслуговування. Як можна витрачати майже півмільйона профспілкових коштів на самих себе і жодної копійки на діяльність?
За що громадяни, члени профспілок платять членські внески облпрофраді? – Відповідь одна - за інерцію та бездіяльність. На які такі статутні завдання та цілі витрачаються достатньо великі кошти цими псевдозахисниками трудового люду?
Відповідь - справно і в повному обсязі витрачають:
не на профспілкову діяльність, не на проведення заходів, не на проведення навчань профспілкового активу, не на популяризацію профспілкового руху, не на захист вразливих верств населення, не на благодійність, не на матеріальну допомогу членам профспілок, не на оздоровлення членів профспілок та їх родин, не на проведення хоча б поточних ремонтів дитячих таборів, пансіонатів, які ще залишилися у власності профспілок.


Пан керівник витрачає профспілкові внески на себе, на виплату зарплати собі та на утримання апарату облпрофради, який нічого з переліченого вище не робить, відповідно нічого не робить корисного для людей. Чи не занадто «дорогим» для членів профспілок обходиться керівництво облпрофради?

І останнє і на мою думку саме головне. Останнім часом НАЦІОНАЛЬНОЮ СЛУЖБОЮ ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ проводиться оцінювання репрезентативності профспілок представляти інтереси найманих працівників у соціальному діалозі і згідно цього оцінювання Чернівецька облпрофрада, очолювана паном Шкварковським, отримала таке право представляти інтереси всіх працюючих Буковинців. В мене питання - репрезентативність профспілки визначається наявною (формальною) кількістю членства чи суспільною довірою до цієї організації з боку її членських організацій та членів профспілок, з боку суспільства?

На наше переконання – репрезентативність профспілки це об’ємне поняття, яке включає в себе перш за все авторитет, професіоналізм, дієздатність і найголовніша складова - ДОВІРА кожного громадянина та суспільства.

Головна проблема ФПУ та Чернівецької облпрофради – втрата ДОВІРИ – СУСПІЛЬНОЇ ДОВІРИ. Немає довіри у людей до цих так званих профспілок радянської формації. Люди не вірять профспілкам, тому що бачать перед собою таких Шкварковських та «молоду команду». Я вважаю, що якщо членська громадська організація – профспілка не має довіри у свої членів і в суспільстві, вона не має права говорити від імені всіх профспілок.

Але наголошую, не можна судити про всі профспілки тільки, тому що в них такі керівники, як Шкварковські. Є такі профспілки, як Солідарність, які створили нову Польщу.

Який ми бачимо вихід з цієї ситуації?

Ситуація в суспільстві, в економіці за останніх 20 років змінилася і вимагає створення НОВИХ ДІЄВИХ профспілкових організацій. Саме НОВІ профспілки мають стати реальними суб’єктами стосунків між працівником, трудовим колективом і роботодавцем. Саме вони мають в першу чергу виконувати представницьку функцію, захищати інтереси працюючих, особливо в нашому регіоні, в якому достатньо активне населення - тисячі громадян самі створили собі робочі місця, самі забезпечують свій рівень життя – це самозайняті особи і приватні підприємці. Вони мають велику кількість невирішених проблем, так само, як і тисячі найманих працівників, які офіційно не прийняті на роботу, яким виплачуються заробітні плати в конвертах, які не отримують в результаті соціальних гарантій….

Сьогодні прийшов час побудови чесних стосунків – працівник – роботодавець – влада. Підкріплення рівноправного, прозорого партнерства укріпленням взаємної довіри. Сьогодні життя вимагає – в інтересах кожної працюючої людини, в інтересах роботодавця, в інтересах суспільства – створення реально діючих профспілок, які дійсно виступають посередником між працівником і роботодавцем, запобіжником, суб’єктом стосунків, як у середині трудового колективу, так і в інтересах підприємства.

Ми цінуємо довіру до Конфедерації профспілок, тих громадян, тих профспілкових організацій та профгруп, які входять до складу нашої профспілки. Тому звертаємось від імені Конфедерації профспілок до громадян, підприємців, до керівників підприємств, до профспілкових організацій, профспілкових та громадських об’єднань міста та області до СПІВПРАЦІ, до СОЛІДАРНОСТІ, об’єднання заради побудови ДОВІРИ та розбудови громадянського суспільства, заради кожного громадянина. МИ діємо і будемо надалі діяти так, як визначено девізом Конфедерації профспілок «Разом для кожного!»



БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації