Колективний мистецький проект виставки «Вишиваний дивотвір» -2017

ТАЛАНТИ ТВОЇ, УКРАЇНО! / 

 

«Вишиті сторінки альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е.Кольбенгаєра» зареєстровано в Книзі Рекордів України в категорії «Мистецтво. Розміри. Вперше» як «Найбільший вишитий літопис традиційного орнаментального мистецтва Буковини». Це другий мистецький проект «Вишиваного дивотвору», який занесено до престижного реєстру - великий творчий здобуток і високе визнання!

 

Вручення дипломів учасникам проекту відбулося в чернівецькому Художньому музеї , де експонувалися усі виставки «Вишиваного дивотвору».

 

На тлі розгорнутої експозиції - сімдесят п»ять вишитих сторінок і титульна сторінка альбому - дипломи учасникам вручили заступник чернівецького міського голови Олександр Паскар і організаторка виставок, директорка рукодільної мережі «Санта» Одарка Кучерява.

 

Звернення сучасних майстрів вишивки до унікального альбому, першодрук якого зберігся в одиничному екземплярі в родині О.Кучерявої, бажання відтворити старовинні техніки, колірну гаму, композиційну побудову тогочасного вишиття великою мірою активізував загальну увагу до постаті самого Е.Кольбенгаєра – відомого науковця, архітектора, дослідника буковинських старожитностей, ім»я якого майже століття було в забутті.

 

Торік 14 січня виповнилося 165 років від дня народження видатного чернівчанина. Впродовж багатьох років окрушина до окрушини, з архівних джерел і тогочасної періодики дослідниця історії міста Чернівців Марія Никирса збирала відомості про незаслужено забутого архітектора та етнографа. Вона розповіла присутнім про нові факти з життя і діяльності Е.Кольбенгаєра, зокрема , про два видання знаменитого альбому, який одразу став бібліографічною рідкістю. Нині, як відомо, рішенням сесії Чернівецької міської ради виділено кошти на репринтне видання альбому , над яким працює одне з чернівецьких видавництв. Появи збірки з нетерпінням чекають всі майстри, які вже нині своєю поважною творчею працею зробили вагомий внесок у розвиток культури рідного краю. А здобуті знання і навички, які збагатили творчий потенціал кожного, вже застосовують у створенні нових робіт.

 

 

Мистецький проект «Вишиті сторінки альбому Еріха Кольбенгаєра «Взори вишивок домашного промислу на Буковині» вже було представлено на виставці лауреатів обласної премії імені Георгія Гараса в рамках міжнародної зустрічі «Чотири регіони для Європи». Оглядаючи виставку, Франц Карлович Федорович – генеральний директор відомого на Буковині та за її межами підприємства «Авторембуд», слушно зауважив, як поліпшити презентаційність проекту. Голова асоціації виробників Буковини та голова благодійного Фонду «Подаруй дитині життя» допоміг це зробити. Нова подача додала проектові образності й виразності. За сприяння у створенні мистецького проекту меценатів нагороджено подяками від громадської організації «Вишиваний дивотвір» та рукодільної мережі «Санта».

 

 

Подяки отримали також Віталій Савчук – автор і виконавець кованих карнизів до триптиху квілтів «Дорогою предків», працівники художнього музею, які впродовж п»ятнадцяти років поспіль - від часу заснування й проведення - опікуються виставкою «Вишиваний дивотвір» (директорка Інна Кіцул, Ольга Денисова, Альберт Комарі, Людмила Филипчук, Роман Савчук), відмінник архівної справи, лауреат муніципальної премії імені Антона Кохановського Марія Никирса, ансамбль хлопчиків музичної школи № 1 під керівництвом Наталі Мацей.

 

Успішно завершено й високо поціновано унікальний цікавий мистецький проект. Кожен аркуш збірки, укладеної Еріхом Кольбенгаєром, - це фактично комплекс орнаментів, з яких створювалася традиційна буковинська сорочка. Тому буковинська сорочка - лейтмотив цьогорічної виставки «Вишиваний дивотвір». Це буде логічне продовження, образне доповнення й розширення попереднього проекту, який зареєстровано в Книзі Рекордів України.

Олена ЧАЙКА,
учасниця міжнародного колективного мистецького проекту «Вишиті сторінки альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Е.Кольбенгаєра».


Фото Степана КАРАЧКА 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації