Керівництво ОДА, яке ліквідувало Департамент економіки, - круглі ідіоти. А Фищук запам'ятається лише тим, що відкривав ліфти чи туалети в лікарні - Віктор Сідляр (ВІДЕО)

БЕЗ ЦЕНЗУРИ /


Генеральний директор ТОВ "Машзавод" Віктор Сідляр дав порталові БукІнфо та МТРК "Чернівці" дуже гостре, навіть сенсаційне (в своїх оцінках діючої буковинської влади) інтерв'ю, де назвав все своїми словами. Ми попросили деректора підприємства прокоментувати конфлікт, який виник в стінах ОДА між його братом - Ігорем Сідляром, котрий очолює Департамент економіки області, головою ОДА Олександром Фищуком та заступником голови ОДА Ігорем Богатирцем.

 

Як відомо, губернатор Буковини, видав розпорядження, яким ліквідував Департамент економіки, вигнавши на вулицю його керівника та 25 підлеглих держлужбовців. Нині розпочався судовий процес в Чернівецькому окружному адміністративному суді за позовом Ігоря Сідляра, який вимагає відміни незаконного розпорядження та припинення розправи з неугодними для влади службовцями, які відмовилися виконувати різні забаганки та примхи Фищука і компанії.

 

Коментар Віктора Сідляра переріс у тривале і дуже гостре інтерв'ю, у якому, не підбираючи улесливих епітетів, керівник ТОВ Машзавод "в пух і прах" розбив недолугі методи керівницва Олександра Фищука та його команди, розповів хто, на його думку, був найкращим керівником Буковини останні десятиліття, жорстко визначив місце в історії діючого керівника, а також поділився враженнями, чому ситуація в країні й області викликає все більше незадоволення у пересічних громадян.

 

"Як ви гададаєте, де отримав статки і свої будинки пан Фищук, коли він все життя не був у бізнесі, а був державним службовцем?", - риторично запитує в інтерв'ю директор найбільшого в області промислового підприємства.

 

По закінченні запису Віктор Сідляр попросив дати цей відеозапис взагалі без купюр - тобто без цензури. Ми виконуємо його прохання.

 

 

 

Друкований варіант інтерв'ю:

Кореспондент:

Доброго дня, Віктор Анатолійович, вітаю Вас з наступаючим святом Машинобудівника, всіх благ Віашому підприємству, Вам особисто. Користуючись нагодою, що ми перебуваємо сьогодні на Машинобудівному заводі , хотілося би повернутися до тієї гострої теми, яка лунає вже не перший тиждень, стосовно подій навколо Вашого брата, хоча це акумулюється під виглядом реорганівзації деяких департаментів в обласній державній адміністрації, скорочення, ліквідації і так далі. Ви, коли я з Вами спілкувався на цю тему, сказали, що принагідно, коли буде можливіть, Ви прокоментуєте особисто цей конфлікт. Отже, хотілося загальну думку почути, що Ви взагалі думаєте про цю ситуацію, яка склалася із ліквідацією управління економіки. Чи це не зведення рахунків із Вашим братом?

Віктор Сідляр:

Відповім прямо. По відношення до свого брата я не можу бути зовсім об’єктивним. Але я не можу і промовчати в ситуації, яка сталася. Оскільки Ви мене тоді запитували і я думав, що ця ситуація може бути вирішена без суспільного резонансу, але на даний момент вона набирає обертів і це видно з преси. Я скажу прямо — це розпорядження, хто його готував і хто підписував є повними ідіотами, клінічними ідіотами. Це я говорю прямо, на камеру.

 

Тому що ліквідувати департамент економіки означає наступне, що економіки тут, в Чернівецькій області немає і те що ліквідовано без правонаступництва говорить про те, що ці люди, які готували це розпорядження не розуміють, що економіки і надалі, вони мають на увазі, не буде. Вони створили новий структурний підрозділ, всі документи здають в архів. З правової точки я це не коментую, я це можу прокоментувати тільки з точки зору політичної логіки.

 

Я читав під Вашими статтями коментарі, що: яка в нас економіка? Закриваються заводи. То я хочу пояснити очільникам області, що економіка, - це не тільки підприємства. Економіка — це бабуся, яка продає буряк чи моркву тут на базарі, це теж економіка. Економіка — це широке поняття. Економіка має на увазі товарно-грошові відносини і якщо ліквідовується департамент, це значить, що економікою тут ніхто не думає займатися. Ми будемо займатися тут лісом, землею, там де є якісь інші інтереси економічні. Ось так я це прокоментую.

Кореспондент:

Чи не вважаєте Ви, що голову облдержадміністрації Фищука прото підлеглі підставили. Ясно, що людино, можливо, в юридичних нюансає не підкована і от саме в питання реорганізації — ліквідації виникла якась колізія. Чи він всідомо, як Ви вважаєте йшов на цю річ?

Віктор Сідляр:

Я не буду говорити так, як голова облдержадміністрації Фищук. Ви брали у нього інтерв’ю. У нього одна думка починається, іншою він закінчує. Я мав з ним кілька бесід, причому це було з його ініціативи, інші люди йому роз’язнювали ситуацію. Але зроблено висновки такі, як зроблено. Якщо ви запитали думку конкретно про Олександра Григоровича, - я мав можливіть працювати з багатьма губернаторами, від Філіпчука починаючи. Вони були різні, абсолюно різні. Я можу свою точку зору сказати, як керівник великого підприємства. Дуже сильним губернатором був Теофіл Бауер, дуже сильним. Одним з найсильніших губернаторів, я з ним політично не сходився, але найсильнішим був Михайло Папієв. Це були губернатори, які займалися справами. Ці люди щось після себе залишили, залишили якісь справи. А є люди, які після себе залишать відкритий ліфт чи туалет. Це масштаб губернатора. Це масштаб цих людей.

 

Були і інші губернатори. Наприклад, Ви знаєте історію з губернатором Ткачем, якого я відмовився приймати на заводі як директор заводу. Та ж сама ситуація зараз. Те що є особистий конфлікт з моїм братом не дає права жодному чиновнику вирішувати долю інших працівників цього управління. Це управління, яке немає ніякого ресурсу. У вас в коментарях кажуть : «Навіщо це управління? Вони там тільки статистикою займаються». Знову ж таки люди не розуміють суть. Без статистики взагалі ніякої діяльності немає.І правильна статистика, чесна статистика, правдива статистика — це перший ключ до успіху. І це їм похвала.

 

Мій брат, якого я не ідеалізую, як і себе, він не став начальником управління з нуля. Він працює в цьому управління, пройшов всі щаблі, ще з 97-го чи 98-го року. Він все пройшов. Він не прийшов на замгубернатора зі сторони без досвіду. Він не перепригнув жоден щабель. Він працював простим виконавцем і керівником став не так вже давно. І за ним жодного шлейфу немає, так само, як і за його працівниками, жодного корупційного шлейфу. Ніхто не скаже, що хтось йому дав і він має свій кіоск чи магазин, чи щось інше. Він працював так, як він працював. Те, що якісь особисті рахунки були з ним, - треба було прибрати керівника і не чіпати весь департамент. От і все. Що я доводив і Фищуку і іншим. Вони не захотіли. Спава зараз в суді. Там єх правовід підстави.

Кореспондент:

До речі. На рахунок суду. Першим рішення засідання, яке відбулося 19 вересня, суддя фактично підвів облдержадміністрацію під таке рішення, що вони все таки тих людей, які були звільнені, або мали намір їх звільнити, вони будуть все таки прийняті в нове управління.

Вікор Сідляр:

Це не суддя. Це пообіцяв один із працівників облдержадміністрації. Це доводить те, що ліквідація цього департаменту — це фількіна грамота. Для чого було ліквідовувати департамент, щоби цих людей з нервами, протримавши більше ніж два місяці, переводити на іншу роботу з тими самими функціями, з іншими назвами. Це просто нонсенс. Але, там було прийнято рішення в якому відмовлено в клопотанні призупинити це розпорядження. Це говорить поте, що може бути прийняте рішення, яким це розпорядження залишиться в силі. Я не даю оцінку суду, бо це тільки початок. Ніхто так це не залишить. Мій брат буде і надалі відстоювати свої погляди, тому що це юридично нікчемне розпорядження. Але по відношенню до людей — в коментарях пишуть, що це чиновники, їх не шкода.

 

Я сам ніколи не був чиновником і чудово розумію: чиновники в людях викликають неприязнь. Але чиновник чиновнику рознь. Чиновник, який бере хабарі, який сидить на верхніх щаблях влади і нічого не робить і лише думає, де би вкрасти - це одне. А ці чиновники працювали день і ніч, це просто чиновники, які працювали і теж свій хліб не просто так їли. Ці тони паперів. Але, якщо ми хочемо, щоби у нас була своя українська держава, у нас має бути свій чиновник. Ящо люди організовуються, вони не можуть організуватися без чиновника. Ось така моя точка зору.

 

Я намагаюсь дистанціюватися. Ігор, мій брат, не пропаде. Він буде боротися за себе і за своїх людей. Тому що він правий. Він — правий!

Кореспондент:

Фищук, коли йшов на те, щоби ліквідувати управління економіки ОДА, і зокрема під цим малося на увазі остаточне звільнення Вашого брата, він напевне розумів, що Він робить виклик Вам, як відомій людині, яка має авторитет, очолює великий колектив, яка має авторитет і в бізнесових колай, та й не тільки бізнесових. Ви не з одним президентом і прем’єром знайомі. Це недолугість в розумінні, чи якісь принципи побити горшки саме з Вами?

Віктор Сідляр:

Хай Фищук сам за себе відповідає. Це його обов’язок губернатора зустрітися, пояснити, вислухати. Він взагалі все оминає. Скажіть, на яку тему Фищук виступив і щось одне сказав? Ви можете його програму послухати? Тут люди мають дати оцінку йому. Він хоче щось нове зробити. Молодець! Але чи може Фищук щось нове зробити? Біологічний вік Фищука який? 60. Його заступника, Стецевича — за 60. Баготирець, скільки? Я маю на увазі біологічний вік. Можна біологічний вік мати 70, але бути молодим і хотіти. Ці люди нічого не хочуть. Ви чули, що в області зроблено по чому вони конкретно висловилися? Назвіть приклади. Що вони зробали.

Кореспондент:

Чи є це спробою вплинути особисто на вас, підім’яти під себе.

Віктор Сідляр:

Я не такий добри, як ви думаєте. Якщо ви знаєте мою ісорію, то ви знаєте, скільки на цей завод було спроб рейдерських захоплень і хто хотів його взяти. І як я вижив, я не буду казати. Я не те що є добра людина, я дуже погана людина. І я нічого не забуваю. Ці працівники — відносно молоді люди і їм ще жити і жити. А ті, хто це розпорядження зробили — це пенсіонери. Скоро вони підуть на пенсію. Їм також треба піти і дивитися людям в очі. Їм треба буде жити. Вони ховаються від преси, вони не провели бесіду з моїм братом, ні Фищук, ніхто, вони злякалися. Чи був факт побиття в кабінеті? Підлеглий побив цю владу! Це вже взагалі — сміх і горе! Вони самі себе виставили на посміховисько. Цю владу вже б’ють в кабінетах!

 



Кореспондент:

Це що вже було становлено?

Віктор Сідляр:

Не встановлено. Але вони ж так пишуть у своїй доповідній. Що там брав, душив, катував. Катував цього Богатирця. Ви ж розумні люди, що ж ви себе на посміховисько виставили? Якщо був такий факт, викличте поліцію, розслідуйте, зніміть побої. Так розумні люди поступають? А ви настільки боїтеся цього всього, що ви тремтите. Ви боїтеся зустрітись з людьми, ви боїтеся пояснити ситуацію. Згадайте, Як Папієва смикали за краватку, виводили. Вони поводилися достойно. Вони мої політичні опоненти. Як кидали в голову Гайнчеру? Що вони, боялись до людей вийти? Вони не тремтіли. Вони вийшли.

Кореспондент:

Мені тут хочеться чіткої відповіді. Це розпорядження: а) особиста помста, б) відсутність розуму. Я правильно розумію?

Віктор Сідляр:

Мені до одного місця, чому вийшло це розпорядження. Це розпорядження видали нікчемні люди. Які не думають про державу. Якщо вам сказати прямо, Фищук все життя був чиновником. Фищук десь працював в бізнесі. Я не святий. Я не кажу, що я не крав, не брехав не робив інші злочини. Я робив. Але я не у владі. Я акула бізнеса. Фищук у владі. Він де живе? Він живе в хатці? Хтось дослідив із журналістів де він живе? Скільки він будинків має? Де він все це взяв? І він тут вчить когось працювати? Що він відкрив? Два туалета і ліфт! За це будуть пам’ятати його? Є такі тварини — тигри, леви, а є міль, яка літає, ніби нешкідлива міль, але вона приносить шкоду, бо вона їсть цінні речі. Її треба прихлопнути. Це я навожу приклад, щоби вони знали.

 

Я хочу по цій команді всій сказати. Прийшов Михайло Павлюк, заступником. На нього ми маємо надії.Вони там на верху, як під софітами. Вони не знають, що про них люди думають, бо вони «небожителі». На Павлюка ми маємо надію. Чи він впишеться в цю команду? Бо він із елітної української сім’ї, - він із сім’ї Івасюків. Він не має сидіти за столом, як він зараз сидить — приставка до одного чи до другого. Яка його роль? Я хочу сказати, що ніхто і цьому житті не пропетляє. У всіх є історія. Так, як Папієв зараз ходить, чи Бауер, я завжди їм подам руку. Так будуть і люди, які будуть ховатися і боятися вийти на люди.

 

Нічого в цьому житті просто так не проходить. Це стосується тих людей, які мене образили. І вчора там була нарада, де Стецевич сказав, що Ви себе вичерпали. Розумієте, це прийшов чиновник, який просто... це з людьми так говорити не можна, як він себе веде. Мені до одного місця. Подивіться на історію кожного, нічого чернівчани не забувають. Прийде час і всьому дадуть оцінку. І моєму Ігорю дадуть. Якби за ним щось було, якісь були справи погані, про нього би сказали, я би з нього спитав.

 

І я один знаю, які спокуси у нього весь час були, скільки треба було погодити, а він відмовлявся погодити, чи то по лісу, чи по інших позиціях, він відмовляв. Він прикодив, каже: «Віктор, я не можу, я не підпишу.» Я кажу: «Не підпишеш, ну і не виступай. Але ж ти в цій структурі.» Він ніде це не зробив. За ним немає цього.

Кореспондент:

Так може якраз в цьому і проблема?

Віктор Сідляр:

А в чому ви думаєте іншому? Це що, управління лісового господарства? Що в охороні здоров’я немає проблем? В медицині немає проблем? В культурі немає проблем?! Де немає проблем? Взялися за нього бо він не візує. Треба було поставити певні візи. І його працівники так само себе ведуть. Вони не борці такі великі, але вони не роблять певні дії, які комусь потрібні. От і все, у нас економіка зводиться до цього - щось вивезти і щось продати.

Кореспондент:

Якщо все ж таки повернутися до цього судового процесу. Відбувся перший етап. Які плани має Ваш брат? Він буде далі судитися за своє поновлення, чи це для того, щоби просто довести свою правоту і вже не працювати в цьому управлінні?

Віктор Сідляр:

Я не можу говорити за свого брата. Але моя точка зору, що він має відновити справедливіть. Для своїх людей. Те що є цей судовий позов і вже сказали, що людей беруть на роботу, це вже принесло якійсь позитив. Він буде в судових справах іти до кінця. До логічного завершення, а там, як життя покаже. Чи він буде працювати?. Вже була аналогічна ситуація. Він відпрацював в Луганській області в зоні АТО. Багато місяців відпрацював з Геннадієм Москалем. Геннадій Москаль йому дав позитивну оцінку. Побачимо, як буде далі, ніхто так далеко не загадує, але... Це ви його запитаєте.

 

 

Ця війна не проти мене. Вони ведуть війну за себе. Була ситуація, пам’ятаєте, побили людей в Заставні. Ця ситуація так само була конфліктна, яке рішення прийняв тодішній губернатор. Можна було стати на захист свого — високого чиновника. А можна було стати на захист правди. Губернатор Папієв на той момент яку позицію зайняв безоговорочно? Так, була реакція преси і він прийняв правильну сторону. В тому і є людина, що вона може помилятися, і я можу помилятися, але не в даному випадку.

Я це інтерв’ю зробив дуже гострим тому, що у нас всі маніпулюють: «Давай так, - як каже Олександр Григорович, - Та давайте, якось буде, та давайте відложимо, давайте подивимось.» Це болото треба комусь збурювати. І ще хочу сказати по кадрах, які ідуть в цю адміністрацію. Є люди небайдужі. Чомусь їх ніхто не бере. Візьмемо ту ж небайдужу людину, з якою у мене дуже хороші стосунки. Борис Баглей. Він досі без роботи. Борис Баглей був першим заступником губернатора області. Величезну посаду займав. Ви бачили щоби він їздив на машині і де він живе? Він не нажив статків. Його треба повернути у владу. Візьміть Петра Кобевка. Він був радником губернатора Ткача. Він готовий на себе відповідальність брати. Теж не беруть. Візьміть Івашина, Візьміть Ольгу Кобевко, яка в медицині хоче щось зробити. І таких багато є, чомусь їх у владу не беруть. Бо вони не зручні. Може вони не будуть все виконувати, але вони це болото якось вже збурили б. Таких прізвищ ще можна назвати багато. А беруть таких, які тишком-нишком ідуть на схеми і все роблять. Ось вам і економіка.

 
Кореспондент:

Петро Кобевко сказав, що якщо і піде то тільки на губернатора.

Віктор Сідляр:

(Сміється) Петро Кобевко так. Він же радником був. Я просто навожу приклад. Я не ангел. Я — злодій, можна сказати. Ось мене називають злодієм. Не злодій, що краде, не шахрай. Хай буде злочинець (сміється) условно. Я хочу сказати, що я себе не ідеалізую, але коли до мене заходить зам і я питаю: «Як справи?», він відповідає: «Все нормально, все добре!». Я кажу: «Вийди. Вийди геть. Коли нормально, я сам буду знати. Скажи мені, що погано». Бо коли станеться погано, тут будуть люди недовольні, буде пізно реагувати. Коли мені лиють цей більзам, то це перша рознака, що щось не так. Ви розумієте нюанс — керувати приватною структурою, де від тебе щось залежить і керувати там, де на тебе з неба падають гроші. Це трошки різні речі і туди мають йти люди з совістю.

Ви можете сказати: «Ти такий розумний, чому ти не йдеш у владу?». Знаєте чому? Бо я знаю, що я у владі не зможу чесно працювати. Це чесно. У мене є кодекс. Я займаюсь бізнесом. У мене вже кодекс бізнесмена. Навіщо я буду йти туди де мені доведеться... Я туди не йду. Я не готовий, але хто пішов, їх же туди на аркані не тягнули, то бідь-ласка відповідайте тим стандартам, будьте готові. Я не готовий — яне йду. Хоча пропозиції були і я не приховую. Я маю кодекс і у них має бути кодекс. Будьте добрі, турбуйтеся про людей, робіть на благо людей.

Кореспондент:

Як Порошенко побачить це інтерв’ю і скаже: «Віктор Анатолійович, а може я Вас поставлю головою облдержадміністрації.

Віктор Сідляр:

Ви згадали Порошенка. Зараз, говорять, дуже низький рейтинг Порошенка, а який може бути рейтинг у Порошенка у нас в області, якщо на чолі області стоять такі ідіоти як Фищук, Богатирець, Стецевич? Який може бути рейтинг у Порошенка. Це не я один таке кажу. Він винуватий? Винуватий, бо він їх поставив. Якщо люди терплять цю владу, вони не протестують, хай мають. Я от свій протест висловив. Я вважаю, що це сама недолуга влада. Це не стосується Ігора. Ігор був останньою краплею. Це давно мені треба було сказати, але я не хочу, щоби мене весь час вмішували в політику. Я не лізу в політику, я просто дію свою оцінку. Не боючись. Я не боюся, що зараз на мене СБУ, прокуратура, міліція зараз поїдуть. Тому що всі знають мене. Хай вони бояться!

 

 

 

  

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації