Жителям Донбасу презентували етнографію та культуру Буковини

РУЙНУВАННЯ СТЕРЕОТИПІВ /


На Буковині у рамках проекту ПРООН “Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України” перебуває делегація з Донецької та Луганської областей у складі представників громадських організацій, правоохоронних органів та органів місцевої влади даного регіону.

 

 

Як повідомили БукІнфо в Учбово-методичному центрі культури Буковини, гості приїхали познайомитися із мультикультурною Чернівецькою областю, її культурою, звичаями та специфікою регіональної толерантності. Учбово-методичний центр культури Буковини один із тих закладів, які гості з Донбасу відвідали.

Розповідаючи про міжкультурні взаємовпливи на Буковині, в.о.завідувача начальника науково-методичного відділу УМЦКБ, письменниця Іванна Стеф’юк наголосила: «Ми раді такому діалогу, і ми раді таким зустрічам. Адже інтерес до культури іншого регіону – один із виявів толерантності як такої. Надзвичайно приємно спілкуватися про трояндову столицю Буковини і край териконів, звичаї та традиції аматорських колективів Донеччини та Луганщини, а натомість відкривати гостям таємниці буковинської вишиванки, технологію виготовлення дідуха та розписування писанок, вести мову про сакральні дерева українця тощо. І бачити, що інтерес до буковинської традиції є справжнім та щирим».

Ганна Борова, радник з питань примирення та соціальної єдності у Луганській області ПРОООН зазначає, що одна з головних цілей зустрічі – руйнувати зайві стереотипи. Аби жителі тих чи інших областей могли скласти враження про певний регіон з побаченого на власні очі. Окрім того, пані Ганна пояснює: ще один таким стереотипом є думка, що Донбас – це винятково проросійська територія: «У одній з таких обмінних поїздок у нас побували прикарпатці. Коли вони відвідали у Новойдарі музей і оглядали народні місцеві костюми, то розплакалися. І Україна у нас не лише в костюмах, але й серцях».

Упродовж культурно-етнографічного діалогу, який склався під час відвідання гостями світлиці УМЦКБ, стали зримими тісні зв’язки на рівні народної традиції, а також взаємний інтерес до культури та звичаїв.
 


Олекса ТИХИЙ, для БукІнфо (с)

Фото УМЦКБ

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації