Проти активістів та депутатів місцевих рад Кіцманя, які обурилися вирубкою лісів, відкрито кримінальне провадження за заявою державного лісогосподарського підприємства

ЦЕ Ж ТРЕБА! /


У Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено заяву ДП «Чернівецький лісгосп» за підписом директора державного підприємства Олександра Тимофєєва до Кіцманського відділу Головного управління Національної поліції у Чернівецькі області про вчинення кримінального правопорушення активістами, представниками громадських організацій та політичних партій, депутатами місцевих рад м. Кіцмань.

 

Цитуємо повідомлення прес-служби Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства.

 

За викладеними у заяві фактами, правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження та розпочали спеціальне розслідування дій зазначених осіб за правовою кваліфікацією ст. 206 ч. 1 Кримінального Кодексу України «Протидія законній господарській діяльності» щодо умисного перешкоджання працівникам та службовим особам ДП «Чернівецький лісгосп» у виконанні їхніх службових та господарських обов’язків.

 

«16 червня 2017 року працівники апарату управління лісгоспу І.І. Божеску, О.І. Божеску, А.В. Марунцелу за участю майстра лісу Кіцманського лісництва Я.В. Прокопюка приступили до роботи з відведення ділянки під прохідну рубку в кварталі 19 Кіцманського лісництва. Проведення планової прохідної рубки визначене матеріалами державного лісовпорядкування, є необхідним для підтримки лісового масиву у належному стані, підвищення його продуктивності та обов’язковим для виконання працівниками ДП «Чернівецький лісгосп».

  

На місце проведення робіт прибули громадяни І.С. Литвинюк, О.О. Макидон, О.В. Горошова, В.В. Гешко та О.В. Кулько, які у грубій формі не дозволяли працівникам лісгоспу продовжувати роботу, стали погрожувати, всіляко перешкоджати її проведенню.

Задля уникнення подальшої конфронтації, працівники лісгоспу змушені були припинити заплановані роботи».

Це не перші і не єдині факти перешкоджання кіцманськими активістами діяльності державному підприємству, незаконного втручання у його роботу, що призвели до зриву виробничого процесу, та не єдині факти погроз розправи з боку громадських діячів та депутатів Кіцманя посадовим особам та працівникам держлісгоспу. Аналогічні випадки з нецензурною лайкою, погрозами та образами на адресу працівників держлісгоспу, йдеться у заяві, мали місце 27 червня 2017 року. А також 6 березня 2017 року, коли працівники Кіцманського лісництва приступили у кварталі 16 до рубки з освітлення дороги, що виконувалася на підставі норм чинного законодавства і на яку був виписаний лісорубний квиток згідно матеріалів обстеження ділянки.

«Чернівецький лісгосп – державне підприємство, яке згідно своїх виробничих завдань та обов’язків перед державою веде лісове господарство у відповідності до усіх законів України та галузевих вимог, – наголошує директор підприємства Олександр Тимофєєв. – Сподіваємось, об’єктивна перевірка правоохоронцями фактів, викладених у нашій заяві, допоможе нарешті конструктивно вирішити штучний конфлікт, розпалений окремим особами, у тому числі з депутатськими мандатами, не в інтересах держави та територіальних громад Кіцманського району».

Досудове розслідування за кримінальним провадженням поводять слідчі Кіцманського відділу ГУНП у Чернівецькі області.
 
Нагадаємо: у березня цього року, незважаючи на неодноразові заклики і звернення громадськості, дерева в Кіцманському лісі продовжували вирубувати. Одна з ділянок вирубки — це край лісу, де височіли столітні дуби і буки. На пеньках і стовбурах звалених дерев на перший погляд непомітно трухлявості, всихання. Натомість сухостійні дрібні дерева на кілька метрів углиб лісу ніхто не рубає, пише БукІнфо з посиланням на "Вільне життя".

На проблему звернули увагу депутат Кіцманської районної ради Орест Македон і депутат міськради Ігор Литвинюк. Після огляду ділянки лісу вони ініціювали засідання депутатської комісії та звернення до вищих органів влади щоб захистити і зберегти ліс біля Кіцманя і Суховерхова.На їхній погляд, ми достатньо аргументували необхідність надання статусу заказника місцевого значення Кіцмансько-Суховерхівському лісу.
 
Звернення з тривогою щодо проблеми до обласної ради підписали тоді: 
 
Ю.В.ОСТАФІЙЧУК, краєзнавець с.Суховерхів.
О.В.РУСНАК, викладач історії, відмінник освіти України.
Є.В.ОЛЕКСЮК, заслужений лікар України.
Г.Г.САВЧУК, кандидат біологічних наук, доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології ЧНУ.
М.С.КРУШНІЦЬКИЙ, директор Суховерхівського ЗНЗ І-ІІ ст., кандидат педагогічних наук.
Г.Б.КРУШНІЦЬКА, доцент кафедри, кандидат екологічних наук.
Д.І.ГНАТЮК, заслужений лісівник України з 2002 року.
О.О.МАКИДОН, депутат районної ради.
М.К.ПОДІЛЬЧУК, відмінник освіти України, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки. В.С.ГРАБОВСЬКИЙ, колишній інженер-лісівник Кіцманського району.
Ю.М.ВОДЯНЧУК, завідувач Кіцманського міжрайонного відділу лабораторних досліджень.
В.М.КОЖУХАР, начальник ОКУ «Чернівецький госпіталь ВВ», депутат Кіцманської районної ради, голова фракції БПП «Солідарність», кавалер ордена «За заслуги ІІІ ст.».
Ю.М.ФІЛІПЧУК, директор Кіцманського технікуму ПДАТУ.
Б.М.БУЛЕГА, директор Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст., заслужений працівник освіти України.
В.І.ГЕШКО, директор Кіцманської районної гімназії.
Д.В.СУХАРИК, депутат Кіцманської міської ради".
 
Фото газети "Вільне життя" (м.Кіцмань)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації