Віктор Павлюк: «Я і Володимир Куліш залишаємося членами команди Віктора Ющенка» (ОНОВЛЕНО)

ПІДСУМКИ ВИБОРІВ / Керівник обласного виборчого штабу кандидата у президенти України Віктора Ющенка Віктор Павлюк 21 січня дав прес-конференцію для ЗМІ Буковини за підсумками президентської виборчої кампанії, яка після першого туру завершилася для діючого президента країни. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші моменти з виступу Віктора Павлюка, а також його відповідей на запитання журналістів краю.

- Найперше я хочу висловити глибоку подяку тим виборцям, які віддали голос за програму кандидата у президенти Віктора Ющенка. Це люди, які підтримують принципи демократичної , європейської, вільної, соборної України. Хочу також подякувати всім членам команди, які за покликом серця доносили цю програму до виборців Буковини. Насамкінець, хочу подякувати представникам ЗМІ, які сповідуючи принцип Майдану, які декларував Віктор Ющенко, отримали доступ до всієї інформації про всіх кандидатів, про всі програми і забезпечували інформацією право вільного вибору нашими громадянами. Завдяки всім цим сукупним факторам Україна з кожним днем стає іншою, демократичнішою країною, утверджується громадянське суспільство.

Щодо оцінки результатів першого туру президентських виборів – то для нас це є і поразка, і перемога водночас.
Поразка – це результати після першого туру нашого політичного організатора Віктора Ющенка і, безперечно, його перемога, як державного діяча. Фактично, на сьогоднішній день Україна вперше, при таких гострих конкурентних змаганнях різних програм і кандидатів, різних фінансових підтримок, які мали ці команди, забезпечила своїм громадянам право вільного вибору. Це був принцип Віктора Ющенка. Він не використав жодного адміністративного ресурсу. Навіть німецька преса відзначила, що Ющенко хоча і набрав мало голосів продемонстрував, що в країні є справжня демократія, яка немислима деінде у цьому пострадянському регіоні. За прибалтійськими країнами Україна вперше продемонструвала такий високий рівень демократії та права вибору громадянами того чи іншого кандидата. Як державний діяч Віктор Ющенко ще буде оцінений належним чином, незважаючи на його нинішню поразку.

Щодо роботи команди президента на Буковині.

Звісно, що більшість працівників і службовців є представниками команди нашого кандидата Віктора Ющенка. Підсумовуючи результат діяльності, як представників політичної сили у виконавчій владі, хочу сказати, що нам не соромно за результати своєї роботи. У нас немає неправди зо собою. Перед вами звіт нашої команди по кожному селу, кожному району Чернівецької області, що вдалося зробити команді президента Ющенка для мешканців краю… Звісно, не все вдалося зробити, але наведу слова колишнього президента США Кеннеді: «Я зробив все, що зміг. Нехай інший зробить більше». Можливо нам не вдалося донести до людей тезу, що все, що зроблено було в області, великі зрушення. Це результат діяльності нашого кандидата – діючого президента.

 

Найцікавіші відповіді на запитання:

- Як спрацювали на виборах ваші районні штаби. Дайте оцінку.

- У нас складний регіон з точки зору впливу тих чи інших політичних та електоральних симпатій. Для нас результат не був неочікуваним. Звичайно, що є розчарування. Ми розраховували на кращий, але не принципово кращий результат. Ймовірно, не вдалося довести до виборців саме тезу, що це зробила команда саме нашого кандидата у президенти. Найкращий результат у нас у ТВО №205, вдвічі кращий, ніж по інших трьох виборчих округах, які знаходяться на території області. Ми з повагою відносимося до вибору буковинців… На жаль, політичні програми мають різну фінансову підтримку. Це відомий факт. Зважити на який ми зобов’язані.

- За підсумками виборів, найменше зі всіх голосів, які отримав Віктор Ющенко став округ №204 – місто Чернівці. Навіть переважно румономовний округ №206 дав більше голосів. Чим ви це можете пояснити?


- Це пояснюється специфічним менталітетом. Який є у кожному районі в тому числі у місті Чернівці. Це право чернівчан надавати перевагу тому чи іншому кандидатові. Можу сказати єдине: браку в інформації у чернівецьких виборців не було. Чому такий вибір? Над цим треба думати довго. Люди повірили новим програмам, які ще не мають жодного підтвердження у виконанні. Навіть успіх двох кандидатів – Тігіпка і Яценюка – порівняно з трьома кандидатами, які мають біографію виконання свої обіцянок (Янукович, Тимошенко та Ющенко). А ці нові кандидати – що вони виконали з того, що вони раніше обіцяли? І разом з тим виборець надав їм довіру. Більше віри, ніж аналізу.

- Якою буде стратегія вашого штабу у період між турами? Ви будете закликати когось підтримати на виборах з тих кандидатів, що залишилися? Друге: зрозуміло, що у країні буде інший президент і команда Віктора Ющенка піде у відставку. Чи залишитеся ви і пан Куліш на свої партійних посадах і будете далі розбудовувати в області партію Наша Україна особливо у контексті майбутніх виборів до місцевих рад?

- Позиція нашого штабу і особисто Віктора Ющенка була висловлена у заяві: у нас гарантовано, збережено, декларовано і виконано право вибору. На жаль у нас не залишилося достойного вибору – демократичного, проукраїнського, проєвропейського. Зараз йдуть консультації щодо майбутнього політичного життя і нашої політичної сили, і всіх національно-орієнтованих проєвропейських організацій і політичних партій, які повинні переосмислити результати першого туру, а потім і другого туру, знайшовши свою нову форму, як відстоювати завоювання демократії в Україні, здобуті за останніх 5 років.
Щодо перспектив політичної організації, хочу сказати, що у найближчий час буде проведена політрада партії, де обговоряться перспективи якісно нового стану в країні. Проаналізуємо процес і будемо знати, хто залишається у цьому таборі, який захищатиме демократію і європейський вибір, а хто перейде з цього табору в інший. Мені хотілося б, щоб наш табір розширювався і консолідувався, а не так, як це було останній рік, коли розпорошувався, роздрібнювався і разом з тим слабнув. В якій мірі це вдасться реалізувати на рівні активістів і нашої політичної сили і партнерів, які сповідують такий політичний принцип – відповісти не можу і за прогнози не беруся.

- Тобто ви і Володимир Іванович Куліш залишаєтеся у партії?

- Залишаємося. Це безперечно. Щодо можливого єднання нібито однодумців і людей близьких за поглядами реформаторів - Яценюка і Ющенка - я не можу дати однозначної відповіді на це питання, бо це стратегії розвитку. Про це треба запитати у них самих. Можливе, звісно, таке єднання. І ці учасники повернуться до цього питання після другого туру. Я думаю, що багато спільних моментів буде знайдено і буде багато спільних дій. В якій формі і як це станеться – побачимо. На друге питання ви практично самі відповіли, бо по цьому округу у нас не очкувалося особливих несподіванок. Традиційно ці регіони віддавали перевагу «лівим», чи тим силам, які отримали підтримку після лівих сил – прокомуністичних, а потім біло-блакитних сил. Щодо успіху Тігіпка, то, на наш погляд, це абсолютно адекватна реакція суспільства, яке хоче стабільності. Його коректне відношення до опонентів і абсолютна відсутність критичних поглядів, дала такий режисерських результат. Позитивна реклама одного із претендентів із хорошою фінансовою підтримкою.

- Зараз ми будемо мати нового президента. Вам, як політику, не модна стояти осторонь того процесу, який відбувається у другому турі. Ви змушені нам зараз сказати, кого ви підтримуєте – Юлію Тимошенко чи Віктора Януковича? Проти всіх – не можливо, бо все одно хтось стане президентом. Друге: де ви бачите свою конкретну вину і штабу у тому, що Віктор Ющенко отримав в області такий низький результат?

- Відповідь почну з другого запитання: я вже казав, що ймовірно ми не донесли того, що результати роботи виконавчої влади є результатами роботи президента. Тому і отримали нижчий відсоток, на який розраховували. Щодо моє позиції як державного службовця, то я сповідую принцип – новому президентові потрібно набрати нову команду. І він це зробить. Не буде жодних зусиль, щоб чинити перешкоди для того, щоб новий легітимно обраний українським народом президент приступив до обов’язків. Я, як державний службовець, буду зобов’язаний скласти повноваження перед новим призначенням в області. Щодо вибору, то я не згоден з вами, що обов’язково треба когось обирати. Є ще точка зору – заперечення. Інша річ, наш народ точно когось обере і надасть йому перевагу. Але це право виборців в цілому. Це не заперечує право окремого виборця висловити не підтримку окремих політичних сил чи кандидатів. В новітній історії України вже були випадки, коли українські демократичні сили не підтримували жодного із претендентів. Нічого страшного у цьому немає. Якщо стався такий вибір, який є, і до другого туру вийшли ті люди, які в меншій мірі є демократичними, то треба домагатися, щоб вони змінили свою програму на користь української державності, демократії, українських інтересів, перш за все в інтеграції до європейської та світової спільноти.

- Тобто ви ще не визначилися чи повстали проти українського народу?

- Не все, що ви говорите є такою беззаперечною істиною, як ви стверджуєте. Були випадки в історії, коли люди не підтримували вибір, який їм пропонують. І це істина беззаперечна. Така сама ситуація була в історії української незалежності у 1999 році. Коли не всі демократичні сили, організації і політичні партії підтримали двох фіналістів – президента Кучму і представника «лівих сил» Симоненка. Тоді теж говорили або обирати краще з гіршого, або не підтримати жодного з кандидатів. Але це не є позиція проти українського народу.
- Чи буде боротися партія Наша Україна у Чернівецькій області за перемогу на виборах до місцевих рад, особливо у Чернівецьких міській та обласній радах?


- Наша політична сила беззаперечно буде брати участь у місцевих виборах у травні 2010 року. Будемо боротися за результат, який належно би оцінював виборцями результат нашої практичної роботи в області, коли ми були при владі.
- Чи існують політичні технології, при яких 2-й тур президентських виборів просто може не відбутися?

- Як державний службовець, член команди Президента Ющенка, ми робитимемо все, щоб забезпечити право вибору. Вибори відбудуться в установлений термін – 7 лютого 2010 року – і всі зусилля для державного виконавчого механізму будуть направлені на те, щоб люди мали можливість прийти до урн і проголосувати. Ми не допустимо будь-яких спроб зірвати другий тур виборів. Це однозначно.

- Чи міг би Ющенко за три дні до вибрів зняти свою кандидатуру на користь Арсенія Яценюка? І це гарантувало б нашому земляку проходження у другий тур виборів і перемогу у Януковича.

- Ви сказали, що наш результат поганий. Це четвертий результат з підтримки нашого кандидата в Україні. Звісно, що загалом по Україні він поганий. Ющенко програв вибори, але не програв, як державний діяч. Всі проголошені впродовж президентства ідеї Ющенка, що говорять про розвиток демократії і про принцип: «спочатку сильна держава, а потім сильний президент», не проголошувався зараз кожним із кандидатів у президенти, крім нього. Ми маємо сильну президентську вертикаль у Росії, Узбекистані, Киргизстані, Таджикистані, Білорусії і сильних там президентів – але чи є там громадянське суспільство, чи є там демократія, чи є там безпека ведення бізнесу, безпека і свобода слова, чи безпечно там почувають себе журналісти – відповідь всім відома. Тільки в Україні є паростки демократії, які можна порівняти з прибалтійським республіками на теренах колишнього СРСР. Це є заслуга періоду президентства Ющенка і як кандидата у президенти 2010 року. Він перший кандидат, який маючи посаду президента, вступив у виборчу кампанію рівно у той термін, який дозволений законом. Це ще раз демонструє його як принципового демократа і як державного діяча. Звичайно, як діючому політику це йому задавало шкоди. Але він свідомо на це пішов…



Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото автора
 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації