За три доби від пневмонії померло троє чернівчан, ще четверо – у реанімації

Три людини померли від ускладненої пневмонії за три останні доби у Чернівцях. За останню добу у лікарню швидкої допомоги поступило п’ять хворих, четверо з яких, в тому числі вагітна жінка, перебувають у реанімаційному відділенні з важкою формою пневмонії. У лікарню №3 госпіталізовано 7 хворих з пневмонією, у дитячу лікарню – 6 хворих. Про це 29 жовтня на сесії міської ради доповіла начальник міського управління охорони здоров’я Валентина Тарасюк.

Як повідомляє агенція ЗІК, загалом за останню добу кількість хворих на ГРВІ у місті зросла з 2623 до 4053 осіб. Лише у 8 випадках діагностовано грип. За висновками лікарів, наразі у Чернівцях спостерігається неідентифікована вірусна інфекція, яка раніше не зустрічалася. Перші результати вірусологічного дослідження, які дозволять ідентифікувати вірус, будуть готові лише через два тижні.

Міністерство охорони здоров’я з метою упередження епідемії рекомендує першочергово провести щеплення особам із груп ризику, зокрема працівникам охорони здоров’я та освіти, які найбільше контактують з населенням. Перші тисячу доз вакцину вже мають надійти в область. Керівників підприємств, які надають послуги населення, закликано провести вакцинацію своїх працівників. При цьому звернуто увагу, що щеплення студентів, інших категорій населення є справою добровільною. МіськСЕС посилила нагляд за дотриманням температурного режиму в організованих колективах.

За словами Валентини Тарасюк, усі лікувальні заклади міста забезпечені ліками для надання першої медичної допомоги у необхідній кількості, впроваджено щоденний моніторинг відвідувань поліклінік міста, відслідковується ситуація щодо госпіталізації хворих, роботи станції швидкої допомоги. Наразі щодоби бригади «швидкої допомоги» виконують 190-200 виїздів за викликами щодо ГРВІ і справляється з обсягами роботи. Міське управління охорони здоров’я звернулося до операторів аптечної мережі з проханням регулярно поповнювати запаси протигрипозних засобів з метою недопущення їх дефіциту. Водночас посилено контроль за діяльністю аптек для упередження випадків реалізації несертифікованих і фальсифікованих ліків.

23 жовтня міською СЕС та управлінням охорони здоров’я видано сумісний наказ «Про затвердження плану лікувально – профілактичних заходів щодо попередження та боротьби і з сезонним грипом і гострими респіраторними інфекціями у Чернівцях на осінньо-зимовий період 2009-2010 років».

27 жовтня колегія міського управління охорони здоров’я заслухала стан захворюваності на ГРВІ та вирішила ввести масочний режим в усіх лікувально – профілактичних закладах та аптечних установах міста. З 27 жовтня заборонено відвідувати хворих пацієнтів в стаціонарах. Проведено спільну нараду з науковцями Буковинського медичного університету з метою визначення найоптимальніших схем та методик лікування, проведення профілактичних заходів у ситуації, що склалася. Постійно підтримується зв’язок з Міністерством охорони здоров’я з метою отримання рекомендацій з урахуванням ситуації в сусідніх регіонах, де спалах ГРВІ почався раніше.

30 жовтня відбудеться засідання міської надзвичайної протиепідемічної комісії, де буде вирішуватися питання про продовження шкільних канікул та запровадження в місті інших протиепідемічних заходів.

Інформація про симптоми хвороби, засоби профілактики та лікування буде розміщена у громадському транспорті, в лікувальних установах, інших місцях, які масово відвідують чернівчани, лікарі, науковці з рекомендаціями виступатимуть у теле- та радіопрограмах.

Наразі чернівчан закликають не займатися самолікуванням, при підвищенні температури та появі інших симптомів ГРВІ викликати лікаря, вживати більше вітамінів, дослуховуватися до рекомендацій лікарів та епідеміологів, обмежити перебування у громадських місцях, менше користуватися громадським транспортом, бути пильними до свого здоров’я.
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації