З Арсенія Яценюка зробили «знаменитого єврея України» і подарували книгу про це буковинським депутатам-бютівцям

Депутати-бютівці місцевих рад в Україні проходять політичний лікнеп. Так звана «Академія історії та культури євреїв України імені Шимона Дубнова», яка скромно, як для Академії, розташована у столичній квартирі за адресою: 04050, м.Київ, вул.Мурашка,4 кв.27, вирішила несподівано просвітити всіх депутатів–бютівців, щодо «знаменитих євреїв України», серед яких чільне місце відвели нашому землякові українцеві Арсенію Яценюку.

У нашій області отримати таке «просвітлення» випала честь поки-що 38 депутатам Чернівецької обласної ради від фракції БЮТ (!), яким книжечку (на фото) надіслали на адресу Чернівецької облради – вул.Грушевського,1. Чому такої честі не удостоїлися депутати інших фракцій, лишається загадкою.

Автори сього зібрання, які скромно називають свою книжечку «твором» - Рудольф Якович Мирський та Олександр Якович Найман, помістили на свої шпальти 49 євреїв і одного українця, якого теж останім часом дуже хочуть зробити «своїм».
У книзі присутні розділи: «Діячі мистецтва», серед яких – Леонід Утьосов, Ісак Дунаєвський, Сіді Таль, «Релігійні діячі та мислителі» - Рабі Нахман та Леві Іцхак Бен Меїр, «Літературні діячі» - Ісак Бабель, Саша Чорний та Шолом-Алейхем, «Вчені» - Ілля Мечников та Йосиф Шкловський, «Військові діячі» - Олександр Цирлін та Хайм Краснокутський, «Бізнесмени» - Вадим Рабинович та аж троє під прізвищем «Бродський» (однак Михайла Бродського там немає), «Авантюристи» - Мішка Япончик та Софія Блювштейн, «Спортсмени» - Давид Бронштейн та Григорій Новак, ну і розділ «Політики», де наш Арсеній Петрович виявився в одній компанії з Левом Троцьким і Лазарем Кагановичем.

Немає сенсу задавати дурне питання: «А чому вибрані саме ці знамениті євреї і чому у цей перелік не потрапили, наприклад, Олександр Злотник, Савік Шустер, чи Дмитро і Ян Табачники?», оскільки й так все очевидно неозброєним оком. Видавався цей «книжковий шедевр» виключно з однією метою – утвердити у думці, «шо наш Сєня таки наш…».

Навряд це вийшло, оскільки навіть побіжно очевидні ляпи авторів. По-перше, інформацію, яку надає книга про «знаменитих євреїв», є набагато скупішою, аніж про цих людей розповідає будь-яка енциклопедія. Ну, і саме головне, написавши про Арсенія Яценюка, як про «знаменитого єврея» пани Мирський і Найман, чомусь, дуже скромно визначили, у чому ж його «єврейськість». Немає жодної інформації про національність його та батьків. Лише життєвий і трудовий шлях, розпочатий у стінах Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. У вступному слові Яценюка хвалять, що він «крім політичної діяльності, активно ініціює психологічну адаптацію мігрантів, здійснює паломництво (!) історичними місцями свого народу, покладає квіти (!) до пам’ятників жертвам Голокосту, проводить зустрічі з головним рабином України Яковом Дов Блайхом, і залишаючись євреєм, підтримує всі етонси».

У довідці про Арсена Яценюка лише скупенька біографія. Все, як кажуть, було б добре, але автори допустили навіть у цій короткій біографії страшенний ляп, який ставить під сумнів достовірність переважної більшості «фактів», описаних у згаданому збірнику: Яценюку приписали, що він «під час президентської кампанії 2004 року очолював виборчий штаб… Віктора Ющенка у Чернівцях»! (на фото). Можливо, Арсенія Петровича «випадково» сплутали із підприємцем Валерієм Чинушем (який реально очолював у місті штаб НУ, що розміщувався у готелі «Буковина»), чи того більше – з Іваном Демчаком, який очолював обласний штаб Віктора Ющенка, а нині – заступник міністра АПК.

Насамкінець, сама книга не містить жодних необхідних реквізитів про наклад і друкарню, лише посилання на якесь «свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір №30027 від 26 серпня 2009 року»…

Прочитавши цю книжечку, не полишає думка: а чи побачила б вона взагалі світ, якби Арсеній Яценюк не балотувався у президенти України?


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації