Допрацювалися: в Україні гірші умови для ведення бізнесу, ніж у Гондурасі

Україна посіла 142-ге місце в рейтингу сприятливості умов для підприємницької діяльності серед 183 країн, поліпшивши свою торішню позицію на чотири місця. При цьому Гондурас і Гамбія посіли 141 і 140 місця відповідно. Про це свідчать дані доповіді Doing Business 2010 ("Ведення бізнесу"), підготовленої Всесвітнім банком (ВБ) та Міжнародною фінансовою корпорацією, передає РБК-Україна.

Очолив рейтинг вже в четвертий раз Сингапур. Як і в минулорічному рейтингу, друге місце зайняла Нова Зеландія, третє - Гонконг, четверте – США. Великобританія на цей раз поліпшила свою позицію і влаштувалася на п'ятому місці, потіснивши з нього Данію. Решта позицій в десятці залишилася незмінними: сьома – Ірландія, восьма – Канада, дев'ята – Австралія, десята - Норвегія.

Одинадцятою стала Грузія, що піднялася цього разу на 5 позицій.

Росія в порівнянні з торішнім рейтингом опустилася на дві позиції і зайняла 120-е місце.

Набагато поліпшила свої позиції Білорусь, що посіла 58-е місце (була на 82-му). Вона ж стала четвертою серед країн, які провели реформи, направлені на спрощення ведення бізнесу. Найактивнішим реформатором визнана Руанда. Всього в 2008-2009 рр. реформи нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності проводилися в 131 країні, що є новим рекордом.

Всесвітній банк і Міжнародна фінансова корпорація складають рейтинг Doing Business на основі дослідження ситуації з веденням бізнесу в 183 країнах, оцінюючи країни за десятьма показниками, зокрема щодо створення, функціонування і ліквідації підприємств, проведення зовнішньоторговельних операцій, а також сплати податків.

Примітно, що наша країна не перший раз програє Гондурасу у всіляких рейтингах. Так, Україна посіла 115-те місце у черговому рейтингу "Свободи преси", який презентувала правозахисна організація Freedom House. Німеччина у рейтингу посіла 18-те місце, США – 24-те, Канада та Велика Британія – 27-ме, Франція – 38-ме, Польща - 49-те місце, Гондурас – 107-ме.

Дослідження проводилося у 195 країнах, у 70 (36%) з яких преса визнана вільною, в 61 (31%) – преса частково вільна і в 64 (33%) країнах – преса не вільна.
 
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації