З початку року буковинських підприємців найбільше турбує система оподаткування та захист своїх прав

Малий бізнес вирішує ряд найактуальніших соціально-економічних проблем, швидко реагує на зміни, які відбуваються в економіці, створює нові робочі місця.

Особливо актуальним є питання співпраці влади і бізнесу на місцевому рівні. Для підприємців міста Чернівці та Чернівецької області джерелом інформації є інформаційна Гаряча лінія з питань підприємництва 8(0372) 585-314, яка з 2001 року функціонує на базі Чернівецького міського Центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу і завдяки підтримці виконавчому комітету Чернівецької міської ради продовжила свою роботу в 2009 році.

Основне завдання інформаційної Гарячої лінії – надання суб’єктам господарської діяльності в телефонному режимі оперативної і достовірної інформації щодо змін в законодавстві, ведення статистики телефонних звернень в розрізі категорій запитів, здійснення аналізу проблем і питань, які виникають у підприємців. Послуги “Гарячої лінії” доступні усім зацікавленим суб’єктам підприємництва.

В роботі інформаційної лінії використовується законодавча база даних “ЛІГА: Еліт”, що постійно оновлюється, можливості “Інтернету”, тощо. “Гаряча лінія” допомагає підприємцям вести конструктивний діалог із владою, налагоджувати дієві зв’язки.

За шість місяців 2009 року на Гарячу лінію з питань підприємництва надійшло 1582 звернення від суб’єктів підприємницької діяльності. Звернення, з якими зверталися суб’єкти господарської діяльності, можна розподілити за наступними категоріями:

1. Оподаткування – 15 % (242)
2. Спрощена система оподатковування, обліку та звітності – 27% (425)
3. Захист прав підприємців – 3% (41)
4. Торгівельна діяльність – 6%(98)
5. Закриття власної справи – 6%(101)
6. Організація, реєстрація власного бізнесу – 6% (91)
7. Бухгалтерська і статистична звітність – 3% (42)
8. Перевірки контролюючими органами – 6% (87)
9. Трудове регулювання -8% (133)
10. Сплата внесків до Пенсійного фонду – 18% (291)
11. Проблеми житлово-комунального господарства – 1%(19)
12. Інше – 1% (12)


Половина (140) звернень від загальної кількості звернень в категорії «Сплата внесків до Пенсійного фонду» пов’язані із набуттям постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2009 N 366. Відповідно до зазначеної постанови фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб

оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), і члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, починаючи з 1 травня 2009 року зобов'язані сплачувати до Пенсійного фонду страхові внески, щомісячний розмір яких, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка згідно Закону України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" та Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності", що перераховується органами Державного казначейства України на рахунки органів Фонду у розмірі 10 та 42 відсотків відповідно, не може становити менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу.

В першому півріччі 2009 року запити, які стосуються закриття власної справи виділили в окрему категорію. «Закриття» власної справи пов’язане зі сплатою внесків до пенсійного фонду. Спостерігалася тенденція, коли підприємець реєстрував своїх найманих працівників, як приватних підприємців, уникаючи нарахувань на фонд оплати праці, сплачуючи за нього ставку єдиного податку. Тепер навпаки, підприємці набувають статусу найманого працівника, що дозволяє мінімізувати сплату податків і внесків до фондів соціального страхування. Так, єдиний податок за найманого працівника сплачується в розмірі 50% від ставки єдиного податку, плюс найманий працівник може бути задіяний не вісім, а чотири години, а значить і нарахування на фонд оплати праці будуть сплачуватися в половинному розмірі.

Операторами Гарячої лінії ведеться роз’яснювальна робота щодо необхідності сплати внесків до Пенсійного фонду, але на жаль не всі суб’єкти підприємницької діяльності розуміють важливість сплати.

На базі Чернівецького міського Центру захисту підприємців і підприємств малого бізнесу створено інтерактивний бізнес-клас для підприємців – початківців. Навчання в ньому вже пройшли 150 осіб. Слухачами були: підприємці-початківці, підприємці зі стажем, військові пенсіонери, журналісти, студенти, безробітні, учні 11 класу загальноосвітніх шкіл, викладачі вузів і коледжів, медперсонал, інші.

Основна кількість звернень 1438(91%) надійшла з міста Чернівці, і 144(9%) телефонних дзвінків з сільських районів Чернівецької області. За ознакою статі суб’єкти господарювання розподілилися наступним чином: 1001 звернення від жінок і 581 звернення від чоловіків.
 

Ігор КУХАРЧУК
Адміністратор Гарячої лінії
з питань підприємництва

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації