Вісточка від Костиняна: найбільше з обласного бюджету отримує "Свобода слова"

"СЕКРЕТНЫЕ МАТЕРИАЛЫ" /

 

У відповідь на мій запит Чернівецька ОДА надала суми коштів, сплачені обласним ЗМІ з обласного бюджету в рамках договорів та угод про висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування протягом 2009, 2010, 2011 років та станом на 1 травня 2012 року.

 

Так, протягом січня-квітня 2012 року найбільше коштів з обласного бюджету серед друкованих ЗМІ отримала газета "Свобода слова" - 16749.38 грн. На другому місці "Буковина" - 10305.43 грн, на третьому "Ва-банк" - 9883.2 грн, далі - "Zorile Bukovinei" (9089 грн), "Версії" (8781.13 грн), "Погляд" (8040) та інші.


Ось таблиця із усіма сумами, які отримали обласні ЗМІ з обласного бюджету в рамках цих угод за 2009-2012 роки:

 

 

Червоним кольором позначено суму, яку отримала газета "Молодіжний меридіан" у 2010 році, - тому, що у відповіді на мій запит від 26 квітня 2012 року в переліку ЗМІ, із якими діяли договори у 2010 році, ця газета не фігурує. До речі, про газету "Молодіжний меридіан". Серія та номер свідоцтва про реєстрацію як суб’єкта інформаційної діяльності - ЧЦ 229 (переглянути можна за цим лінком). Тут зазначено, що засновник газети - Товариство з обмеженою відповідальністю "Редакція газети "Молодіжний меридіан". Але пошук за цією назвою в Єдиному державному реєстрі не видає жодних результатів. Пошук у цій же базі за знайденим в інтернеті ймовірним ЄДРПОУ 31561612 - також жодних результатів.

Також зверніть увагу на Zorile Bukovinei - у неї найстабільніше фінансування протягом 2009-2011 років.

Дуже цікавий зліт і падіння газети "Буковина" - у 2010 році вона лідирувала за одержаними з обласного бюджету сумами коштів.


Цікаво, що в 2009 році фінансування обласних друкованих ЗМІ з обласного бюджету було досить "рівномірним". У 2010 та 2011 роках, однак, розподіл фінансування істотно змінився. Це можна побачити на інтерактивному графіку (при наведенні курсора миші він показує відповідні назви та значення):

Динаміку фінансування та стрімке зростання газети "Свобода слова" гарно видно на наступному інтерактивному графіку. Зверніть увагу, в 2010 році лідирувала газета "Буковина", у 2011 ж році "Свобода слова" поза конкуренцією:

Протягом січня-квітня 2012 року, як бачимо, "Свобода слова" також упевнено лідирує:

Разом з тим, чудово розуміємо: 20, 30, 40 тисяч гривень на рік для газети - це не такі значні кошти. Це не ті суми, які ОДА потрібно приховувати. Це не ті суми, через які варто було все це провокувати. Тож запитання залишається відкритим: чому ОДА не хотіла і далі не хоче надавати відповіді на мої запити? Сенсації тут, в цифрах, аж такої немає - може, сенсації криються в самих договорах та угодах?


Ось оригінал відповіді на запит:

 

 

До речі, сьогодні на chernivtsi.comments.ua вийшла стаття про те, що "Після інформаційного запиту журналіста в ОДА почалися кадрові чистки". У статті автор посилається на "власні джерела". Я не можу ні спростувати цю інформацію, ні підтвердити її, я просто про це нічого не знаю.


Можливо, вас також зацікавить мій попередній матеріал про ці запити та відповіді на них.


Микола КОСТИНЯН, ексклюзивно для БукІнфо (с)


DIM RIA
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації