Як у Чернівцях здурили Президента і для чого автошини на пішохідній вулиці: велике інтерв’ю з Максимом Бурбаком (Програма «Постфактум» ТВА)

БУКОВИНСЬКІ «ПОЛІТИЧНІ ЛАБІРИНТИ» /

- Хотілося б почути від Вас як людини, яка працювала з президентами, - наскільки був важливий перший візит на Буковину президента Зеленського для області?
 

- Треба сказати, що візит було скорочено з об’єктивних причин, тому що була пожежа в Луганську. Президент зранку полетів туди і звідти вже до Чернівців, тому програма була дещо скорочена, але він був у Маршинцях, Рідківцях відвідав перинатальний центр, університет. Візит першої особи України, - це, як на мене, обговорення стратегії розвитку області, а також тих кризових ситуацій, які є зараз на Буковині, і допомога обласної влади президенту в цьому. Натомість усе виглядало як «давайте відкриєм школу яка недобудована!». Я вважаю це недоліком сторони, яка приймала гостей.

 

Коли президент каже: «Добудуйте до першого вересня», - а наші чиновники кажуть: «Ну, до кінця року зробимо.» Якщо не встигають, то нащо його треба було туди вести туди? Те ж саме стосується й сумнозвісного Маршинецького мосту, якого немає. Я особисто переймався долею будівництва цього моста останні три роки, всі міністри інфраструктури і заступники були на цьому мості, впроваджували спецпрограму «Мости України», переробили проектно-кошторисну документацію, і було передбачено 100 млн гривень з бюджету на початок робіт, але в минулому році влада відмовилась їх фінансувати, область чомусь не наполягала, певно чекали повені. А тепер так рапортують, що він буде споруджений в цьому році… Я хотів би, щоб це була правда.

 

Натомість скажу, досконало знаючи цей проект, - якщо роботи розпочнуться першого серпня, то до травня-червня наступного року може встигнуть, але то вже на відповідальності цих чиновників. Сума робіт вже завищена, я таке навіть не чув, щоб понад 300 млн грн було потрібно, коли пам’ятаю, що остання цифра була 220.

- У нас люблять ціни збільшувати…

- Зокрема на перинатальному центрі у Чернівцях, який відвідали гості. Слава Богу, що він вже введений в експлуатацію. Прикро, що обласні чиновники зробили все, щоб президент не зустрівся з людьми, які там чекали його. Прикро, що всі чомусь мовчки пройшли повз незаконний МАФ, який там розташований. Добре, що президент відзначив нагородами наших лікарів, це також треба робити. Але прикро, що при відкритті цього перинатального центру, пані Наталя Гусак, яка є заступницею голови Чернівецької ОДА, мовчала про всі свої дослідження, які вона робила на сайті «Закупівлі Чернівці», де вона писала статті щодо корупційних діянь при будівництві перинатального центру. Центр збудовано, ви вели сайт на якому висвітлювалось, що там крадуться гроші, відповідальна особа за будівництво – Пуршага – на роботі, і у вас зауважень нема? То коли були зловживання – тоді чи зараз? Чи їх вазагалі не було? Тобто дивна ситуація.

- Щодо перинатального центру, то суми настільки часто змінювалися, що в кінцевому результаті журналістам було досить складно підрахувати, скільки ж коштів пішло на його будівництво…

- Так, суми змінювалися в сторону збільшення. Я, коли був народним депутатом, разом із колегою Миколою Трохимовичем Федоруком робили все можливе, щоб перинатальний центр було добудовано. Відповідальних осіб за збільшення цих сум не знайшли, відповідальних за обладнання, яке закупили ще в 2012 році, і яке лежало на складі запаковане, а мало працювати та рятувати життя наших новонароджених дітей, - нікого не знайшли або не хочуть шукати.

Користуючись нагодою, хочу подякувати Миколі Трохимовичу Федоруку за те, що він постійно наполягав на тому, що держава повинна профінансувати добудову перинатального центру. І його підтримували, пам’ятаю, неодноразово і прем’єр-міністри. У Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана ми просили виділити гроші, - і нам вдалося пролобіювати виділення з державного бюджету близько 101 млн. грн. Тому, Миколо Трохимовичу, думаю, всі мешканці Чернівецької області будуть Вам дякувати за те, що перинатальний центр нарешті є, буде працювати.

- На жаль, про цей вклад не було сказано ні слова під час візиту Президента та під час відкриття установи...

- Знаєте, Микола Трохимович робив це не для того, щоб дякували можновладці, а для того, щоб центр працював і рятував життя наших дітей.

- Але, натомість, подали це так, ніби команда президента взяла в роботу об’єкт восени, а вже навесні перинатальний центр таки здали… Ми зачепили питання, що біля установи високих гостей чекали люди. Окрім того, високопосадовці проігнорували і проблеми децентралізації влади на Буковині. Адже знаємо, що в цей же день на Хотинщині люди блокували дорогу на мості в Атаках з вимогою залишити Хотин центром об’єднаного району. У Новодністровську також проходила ще одна акція протесту. Натомість, ці моменти влада обійшла стороною...

- Розумієте, керівництво Чернівецької облдержадміністрації – пан Осачук і пан Ковалюк, - його перший заступник, який відповідає за децентралізацію влади і укрупнення районів Чернівецької області, – не розуміють одного, цього, до речі, не розумів Віктор Федорович Янукович, - питання не «розсмоктуються». Люди зараз там обурені навіть не лише тим, що центр перенесли з Хотина в Кельменці, а й тим, що наші можновладці, перші особи області, не приїхали до них і не переговорили з ними. Якби вони мали відповідальність і розуміли, що це їхня робота вислуховувати людей і вислуховувати їхній біль. Так, їм це не завжди подобається. Але це ваша робота, ви отримуєте кошти, ви на це йшли, ви повинні це робити. Я, як народний депутат, зустрічався з усіма, навіть з тими залами, де мені кричали «Ганьба!». Тому що там було підбурення з боку моїх опонентів. Люди в Хотині будуть стояти, тому що вони стоять за своє майбутнє, їх не почули. І це треба зрозуміти, що центр повинен бути в Хотині, тому що зараз це все робиться на догоду Козаку, адже він хоче створити Дністровський район під себе. І тому я ще раз раджу голові ОДА приїхати туди і зустрітися з мітингувальниками, почути їхню думку.

- Йому, напевно, важко виходити до людей, адже голова ОДА важко сприймає будь-яку критику у свою сторону і, як ми знаємо, діалогу між людьми, які часто приходили під стіни ОДА в Чернівцях, практично не відбувалося.

- Знаєте, люди до мене дзвонили, і в них була надія зустрітися з Президентом. Я думаю, що Володимир Олександрович вже знає про проблеми в Хотині і думаю, що він буде тримати на контролі, щоб облдержадміністрація вирішила це питання. Єдиним шляхом вирішення є – центр залишити в Хотині.

І – найцікавіше. Все-таки знову передивився рішення профільного Комітету - як створюються райони. Центральному району із центром у м. Чернівці віддали увесь Новоселицький район, окрім ОТГ з центром у Мамализі. Тобто, всі пункти пропуску на кордоні із Молдовою будуть у Дністровському районі.

- Стратегічний хід?


 
- Замість того, щоб дати Чернівцям можливість брати активну участь у транскордонних проектах, все забирається до Дністровського району. Чернівці тепер зробили районним центром і нас позбавляють можливості мати пункти пропуску, брати участь у транскордонному співробітництві. Комусь потрібно зосередити вплив на молдовській частині кордону в Дністровському районі. І це – та ж особа, яка хоче його очолити. Все роблять для того, щоб центр був у Кельменцях. І якщо в Сторожинецькому, Путильському районах прикордонники ловлять контрабандистів з цигарками, то там – «спиртовики». Це всі знають.

- Якщо ми говоримо про транскордонне співробітництво і про Молдову як стратегічного партнера, під час зустрічі з підприємцями в ЧНУ, нардеп Мазурашу порушив питання про залізничне сполучення в обхід Молдови...

- Народним депутатом ти можеш стати, а державником можеш не стати. І цьому треба вчитися, до цього треба мати хист, до цього потрібно прагнути. А нахапатись модних слів «концесія» і т.д. – це не ознака державницької позиції. Я вже зауважував, що як міністр інфраструктури в 2014 р. підписав наказ про створення акціонерного товариства «Укрзалізниця», де 100 % акцій належать державі. Це – раз. По-друге, - це стратегічне підприємство, яке заборонено відчуджувати. І я не знаю, хто зважиться побудувати 34 км залізної дороги в обхід Молдови. Для чого? Який зиск із цього? Тому, пане Георгію, я думаю, що нам варто із колегами з Молдови інтегруватися в ЄС, про що записано в Конституції. І тоді яка вже буде різниця, якщо це твій сусід у ЄС? Будемо подорожувати в Київ через Молдову.

- Логіка така, що це здешевило б вартість квитків.

- Це здешевить квитки, тому що коли ти подорожуєш територією іншої країни, вартість вираховується у швейцарських франках. Але ж це не на 100 % здешевить квитки. Пам’ятаєте, у нас обирався один народний депутат, який обіцяв побудувати міст через Прут для залізничного сполучення? Манчуленко. Стільки років пройшло – моста нема. Бо це дуже великі кошти. І, до речі, коли облдержадміністрація готує документи для візиту та інформацію про область, не треба вводити в оману Президента України. Мова йде про те, що нібито з 80–х років жодного моста не збудовано. Щось я пам’ятаю міст на Садгору, який було збудовано. Старий зламався, при Продані його здали в металобрухт замість того, щоб зробити туристичну атракцію або арт-об'єкт. Друга частина об’їзної дороги разом з мостом через Прут - там 4 чи 5 мостових переходів споруджено.

Це як мінімум нефаховість людей, які готують інформаційну довідку для перших осіб держави. Чесно кажучи, під час зустрічі в університеті почув досить багато контраверсійних ідей, як от – люди, які хочуть поїхати працювати за кордон, повинні заплатити гроші за те, що їх вчила держава. Ну, це нонсенс. Люди, читайте Конституцію – це свобода пересування. Знаєте, коли такі зустрічі відбуваються, деякі люди дуже хочуть сподобатись розумними ідеями – хтось в обхід хоче збудувати залізницю, другий хоче сподобатися питаннями модернізації або відкриттям нового аеропорту. Це прозвучало з вуст голови ОДА.

Я вам скільки разів казав, що Продан з Осачуком хочуть закрити повітряні ворота міста Чернівці та всієї області. Це, буцімто, модернізація, а в голові – перенести за місто. Але фінансово такий задум тягне дуже великий ресурс, - не менше 2 млрд. грн. По-друге, скільки разів я звертався до міського голови Олексія Каспрука і до депутатського корпусу з тим, щоб вони підписали меморандум з Державіаслужбою Міністерства інфраструктури України і нарешті задіяли Програму підтримки регіональних аеропортів, де прописана підтримка Чернівецького комунального підприємства «Міжнародний аеропорт» - 800 млн. грн. Я цю програму як міністр розробляв, а потім затверджували. Гроші є, натомість нема погодження депутатського корпусу. І вони брехали людям, що Бурбак хоче забрати аеропорт собі. Мені в кишеню злітно-посадкову смугу не засунеш, і я вважаю, що в країні, коли йде війна з Росією, такі стратегічні об’єкти повинні перебувати в державній формі власності, щоб використовуватися в разі військових дій. Ні, не хотіли.

А тепер я розкажу як аеропорт свідомо доводять до банкрутства і закриття. Зараз треба біля 40 млн. грн, щоб полагодити злітно-посадкову смугу, тому що її під час експлуатації потрібно весь час підтримувати в належному стані. Коли це була б державна форма власності, виділялися б державні кошти, тепер мусить все робити місто. У міста нема тепер 40 млн. І в наступному році треба модернізувати світлову систему посадки для того, щоб, коли в нас восени тумани, літак не повертався до Києва, як це вже було кілька разів. Для цього також потрібно десь 80 млн. грн.

- Тобто, ці всі питання можна було б вирішити за державні кошти?

- Так, ось це питання стратегічного розвитку.

- Увесь аеропорт чи тільки смугу?

- Тільки смугу. А все інше – термінали і все, що приносить гроші – комунальному підприємству. Ось такі питання треба було ставити під час зустрічі з Президентом, під час його візиту до Чернівців для того, щоб обговорити стратегію розвитку області. Натомість, зосередилися на якихось об’єктах. Це також потрібно. Але, ще раз наголошую, під час таких візитів треба обговорювати і просити про збільшення допомоги, що області потрібно збільшити відшкодування збитків людям, які постраждали внаслідок повені. Треба збільшити фінансування управлінню водного господарства, щоб тримати в належному стані ті дамби, будівництво яких було завершено, і які стояли ще з 2008 р., бо вони вистояли і врятували місто Чернівці від підтоплення. Ось про що треба говорити. Ну, це вже на совісті цієї «професійної» команди у «будинку з левами».

- Ми говорили про те, що Президента не проінформували нормально про стан речей і сам візит організували не зовсім коректно, якщо можна так висловитись. Тому, що ми спілкувалися із міським головою, і він також вважає, що для Зеленського створили таку красиву картинку, всього не показали і, власне, самого Олексія Павловича також не залучили до офіційних зустрічей і в нього не було можливості як у міського голови поспілкуватися із Президентом та обговорити ситуації, події, які відбуваються.

- Так, натомість, наступного дня повідомили, що мера треба міняти. По-перше, мера обирають на виборах, а не міняють. По-друге, якщо є претензії, а цілком логічно, що вони є і в мене також як до діючого міського голови, то це можна було обговорювати під час круглого столу в університеті. Де міський голова міг повідомити свою позицію, а Президент – спитати про ті питання, котрі є нагальними. Я вважаю, що під час візиту Президента повинен бути присутній голова обласного центру.

- Це протокол якийсь?

- Так, це протокол.

- До протоколу внесли Олексія Павловича зустрічати біля літака і проводжати.

- У резиденції сиділа секретар виконкому Антоніна Бабюк. Я не знаю як її зареєстрували там. А просто бачив як робився перелік людей, які допущені до зустрічі. По-перше, я ніколи такого не чув, щоб незалежні ЗМІ не допустили до такого рівня заходу. По-друге, я розумію, як Василь Продан разом із Осачуком формували цей перелік. І досить було цікаво, ви ж знаєте, що без Бурбака нічого не проходить у цій області, і там також згадали, що Бурбак стоїть за всім у цій області. То колишньому журналісту Василю Забродському дали можливість поставити перше питання і – щоб не згадали про мене?

- Ви згадали Василя Продана. Є інформація, що Продан разом із Богданом Ковалюком організовували, як це все має відбуватися, хто, де і куди піде, і що буде говорити.

- Ну, вони майстри моделювання ситуації.

- Шахматисти?

- Гройсмейстри. Знаєте, для міста і для області це позитивно, що нас не забувають. Пам’ятаєте третій серіал «Слуга народу»? То «Чернівецька пустош» була. Слава Богу, що Чернівецька область! І мені цікаво, що Президент сказав: «Чернівецька область», бо багато приїжджих з Києва кажуть «Черновецька область». Черновецький – це ваше чудо, а у нас – Чернівецька область.

- Те, що Президент лишився на ночівлю, навіть кажуть, що з губернатором на пробіжку вийшов, це означає, що йому в нас сподобалося?

- Я переконаний, що Чернівці сподобаються всім нашим гостям і Президенту України також. Але краще, щоб тут були ліпші дороги. Ну, він також побачив те, що твориться зараз із містом. І об’єктивно треба доносити, хто зараз за це відповідальний.

- До речі, про дороги. Ось сьогодні в Чернівцях знову були шини. Питання, чому не спитали в губернатора, Президента за стан доріг? Можливо, Президент допоміг би фінансово нам?

- А ви знаєте, що ніхто не шукає шляхів вирішення проблеми? Всі шукають, як заробити на цьому якісь політичні дивіденди. Бачимо, що виборчі перегони в Чернівцях вже почалися. Бачимо, що деякі нові політпроекти, «альтернативні проекти», роблять якісь політичні заяви. Я особисто думаю, що це фальстарт, але бачимо, що сьогодні вони залучилися до проведення цієї акції. Навіщо? Деколи краще не робити, ніж робити так. Я сам брав участь у всіх вуличних протестних акціях у Чернівцях з 2010 р. як депутат обласної ради, потім – як депутат Верховної Ради до Революції Гідності, все це пам’ятаю. І я завжди говорив, що люди мають право на протести відповідно до чинного законодавства, якщо влада їх не чує. Але те, що я сьогодні побачив – це піар-акція – заявити про себе.

- Але ж до акції доєдналися і ті, хто планують заявити про себе і хочуть бачити себе у міській раді, так само і ті, хто зараз є при владі і від кого залежить стан тих доріг та виділення коштів, а це члени виконкому, депутати міської ради.

- Долучилися всі. Я бачив як пані Фрунзе стрімила, що влада нічого не робить, «Альтернативний проект» підвозив на своїх автомобілях. Дуже цікава заявка із шинами на вулиці Панській, і пан Роман навіть не ховався. Правильно, ось так він заявив про себе. Потім з цієї команди пан Зозуляк – член виконкому, Фрунзе – член виконкому. Так ви ж 5 років мали виділяти ці кошти на ремонт доріг! Скажіть мені, будь ласка, адже я неодноразово, в усіх ефірах у ЗМІ Чернівецької області звертався до Олексія Каспрука з тим, щоби з тих коштів, яке місто отримало понадпланово від бюджетної децентралізації Прем’єра Яценюка, а приблизно за всі роки вони отримали 700-800 млн. грн., казав, - 100 млн. грн. віддати на дороги. Тобі будуть вдячні чернівчани, з електоральної точки зору ти будеш обиратися завжди, дай ці гроші на дороги. Їх проїли, нічого не зробили; ну зробили Проспект, але це була не найбільш аварійна дорога в Чернівцях.

- І не найдешевший кошторис.

- Так, і ремонт ще не завершився, адже 30 млн. грн. намагалися виділити додатково. Натомість вулицю Хотинську давним-давно можна було відремонтувати. І знову ж таки, не за кошти міського бюджету. Я їм казав: «Передайте цю частину з комунальної власності в державну і ми зробимо за рахунок митного експерименту цю дорогу!» І будете мати відремонтовану, розширену дорогу на вул. Хотинській. Але їм треба було лиш пікетувати. Будь ласка, я поважаю ваше право на пікет, це дуже креативно. Але, перше, навіщо гору шин на вулиці Панській, на туристичній принаді нашого міста, де нещодавно відкрилися заклади, які під час карантину були зачинені, а зараз хочуть хоч трохи щось заробити? А туристи дивляться на нас як на дикунів. Там танцювали з гробами – ну, креативно!
 
По-друге, пане Романе, вже якщо підвозить шини, то треба було розвантажувати біля своєї ресторації на вулиці Панській, де пиво розливають. По-третє, гадаю, що національній поліції є чим займатися зараз у Чернівцях, а не тим, щоб вантажити ці шини, які покинули, а полісмени були змушені прибирати за мітингувальниками. І, що вам, альтернативні ви наші, важко прийти в сесійну залу, коли буде чергова сесія Чернівецької міської ради і вимагати від депутатів виділення коштів для ремонту доріг? Що вам заважало це робити протягом останніх 5 років? Ви ж на виконкомах сидите, а тепер ви перефарбувалися і зараз хочете альтернативи, вийшли на вулиці очолити протести.

- Люди ж не знали, що справа так робиться.

- Люди повинні знати правду. Тому, що це чергова піар-акція напередодні виборчого процесу. Так, є зауваження до депутатів, міського голови, то висловлюйте. Якщо ж ви альтернативні підприємці – пропонуйте свої шляхи вирішення. А я цього не почув.

- Вочевидь, до виборів буде не одна така акція.

- Так, люди взялися креативно, принаймні галасу наробили. І знаєте, я їхав вулицями міста, вони перетворилися на суцільні корки, - ой, що доброго розказували. Про всіх!

- До речі, я сьогодні спілкувався із колегами і таке запитання – для чого робити таку акцію за 3 місяці до виборів? Адже до того часу це забудеться. І як один із варіантів, ну це ж молоді політики, вони пробують себе як зреагують чернівчани, знайти своїх прихильників...

- Коли я подивися фото і відео, побачив там Національний корпус. Тобто, це в наступній міській раді будуть присутні і Нацкорпус, і «Альтернатива», вони разом в коаліції там будуть. Не було пропозиції як вирішити цю проблему. І думаю, що найголовніше, - це все відбувалося на фоні приміщення, в якому розміщувався Національний банк, а тепер – Пенсійний фонд. А тепер пенсіонери, які запланували на цей день візит, повинні були дивитися на цей гармидер. От що вони думають? З тієї сторони дивляться пенсіонери, як молодь танцює з гробом.

- О, тут інший бік медалі. Значить, Василь Сафронович мав рацію, що треба це приміщення Нацбанку приватизувати, а пенсіонерів хай у Садгорі приймають.

- Ми з Федоруком зробили правильно, коли це приміщення передали Пенсійному Фонду. І гадаю, що наші літні люди мають право, щоб їх обслуговували в такому ошатному приміщенні, яке було відреставровано за величезні кошти, а хтось хотів його «умикнути». Ми цього не дали. Передали приміщення, воно залишилося в державній формі власності. Чому б ні? Чудово.

- І при тому, що відділення Пенсійного Фонду були «розкидані».


- Вони були «розкидані» в 5 місцях. І люди не знали, деколи приходили в одне приміщення, а їх відправляли в інші. А тут – все в одному, досить зручно.
 


- Давайте повернемося ще до доріг. Хотілося б поговорити про багатостраждальну вулицю Кармелюка. Тому що тендери оголошують, переможців обирають, інші учасники подають до Антимонопольного комітету, і це все тягнеться і тягнеться… Чому так відбувається?
-
- Президент також про це сказав на наступний день візиту. Він же був в іншій області і чув, що є такі фірми, які своїми заявами лише гальмують проведення тендерів і нічого не будується. Натомість, гроші є. Так сталося і з вулицею Кармелюка в Чернівцях. Давайте будемо говорити правду. Ще в травні 2019 року Микола Трохимович Федорук подавав звернення до Уряду і було виділено 15 млн. грн. на ремонт цієї вулиці.

- І що з ними трапилось?

- Вони є в бюджеті міста. Гроші є, тендер провели і потім цей тендер заблокували. Крапка. Ну, нашим водіям і мешканцям міста, чесно кажучи, байдуже, хто, що і як заблокував, - потрібна вулиця. Зараз, знову ж таки, винним роблять Каспрука. Я не хочу його виправдовувати, мені також потрібно, щоб вулиця була, щоб ми могли спокійно їхати, і щоб місто не стояло в заторах. І знаю, що цього року також вже були проведені процедури, визначено переможця і, знову ж таки, фірма, яка робила ремонт на Проспекті Незалежності, заблокувала все в Антимонопольному комітеті.

- Тобто, це все робиться для того, щоб якась конкретна фірма, в кінцевому результаті, робила ремонт на цій вулиці? Іншим не дають це робити?

- Думаю, що дуже їм сподобалася співпраця на Проспекті, яка не сподобалася багатьом людям, бо вулицю робили десь понад рік.

- Співпраця з керівництвом Департаменту житлово-комунального господарства...


- Так, і з Департаментом житлобудування. Це пан Бешлей і йому так сподобалося співпрацювати із фірмою «Євродор», що, як тільки суд його поновив, одразу було сформовано додаток до Договору, щоб цій фірмі, яка робила ремонт на Проспекті, додали ще 30 млн. грн. Ну, їм подобається така співпраця. Тепер вони намагаються, щоб «Євродор» зробив ремонт вулиці Кармелюка, і тому за заявою «Євродору» там все заблоковано. Тобто, можна вимагати чого завгодно, а, натомість, про це треба було говорити на засіданнях виконкому. Викликати Бешлея, є міський голова як член виконкому, - розбирайтеся, яка ситуація, збирайте ті компанії, кажіть, що місту потрібна дорога. Не блокуйте один одного, якщо вже виграв один – хай робить, виграв інший – хай той робить.

- Це при умові, якби не заблокували останнього переможця, якого обрали, то прогнози були, що до наступного року або в наступному році завершили б роботу, а якщо далі затягнеться…

- Дивіться, робота ще не розпочалася, а треба зробити дуже багато. І ми знову виходимо в осінь. І знову громадяни будуть казати: «Прийшла осінь – почали робити дорогу». І тому, мені прикро було, що на останньому селекторі з Прем’єр-міністром було зауважено, що Чернівецька область майже нічого не робить по використанню біля 300 млн. грн., які призначені Державним бюджетом на ремонт і будівництво доріг. Велика крапка нашому керівництву ОДА та Управлінню капітального будівництва, яке незмінне за останніх 3 губернаторів.

- Давайте, щоб було зрозуміліше. Є 300 млн. грн. в державному бюджеті саме на ремонт доріг.

- Більше 300 млн.

- Це на ремонт доріг, якщо не помиляюся, місцевого значення?

- Там і державного, і місцевого значення теж. Але я можу помилитися. Треба розбиратися.

- А якщо їх не використають до кінця року? Вони не перехідні?

- Не перехідні.

- Тобто, ми втратимо ці кошти.

- Розумієте, ніхто не дасть просто так грошам лежати і чекати, поки наші чиновники піднімуть одне місце і почнуть робити свою роботу, за що отримують немаленькі зарплатні. Буде ухвалене рішення, що з областей, які не виконують план, гроші просто буде перенаправлено в іншу область. Так само, як сталося з басейном у м. Чернівці. Я зробив все для того, щоб держава виділила 30 млн. грн. на будівництво критого басейну. Ми єдиний обласний центр в Україні, який його не має. Єдиний! Наші депутати не надали земельної ділянки, і гроші були перенаправлені в Коломию, де будувався спортивний комплекс із басейном. І таких прикладів за останні 5 років я можу навести вам безліч у будь-якій галузі. Тому, я переконаний, що буде запекла боротьба за представництво у міській раді, тому, що вся ця зграя, яка там сидить, знову захоче туди потрапити і, крім цих, тепер ще одні намагаються забігти туди.

- Підсумовуючи нашу сьогоднішню розмову. Кажуть, що нинішня міська влада в Чернівцях неефективна, мовляв, прийдемо ми і дороги будемо будувати. У той же час ми бачимо відсутність діалогу, конфлікт між фракцією секретаря і мером. Невже ця «Альтернатива», яка зайде, зможе змінити правила гри? Чи легше їм буде домовлятися?

- Ви зараз обговорюєте політичну технологію – як потрапити до Чернівецької міської ради. Це, знову ж таки, - надурити людей. І це безвідповідально, тому, що ти даєш людям надію, що ми прийдемо, зробимо дороги, але з чого ви візьмете гроші? Адже ми бачимо, що зараз є великий дефіцит як державного, так і місцевого бюджету. І коли в тебе буде на столі лежати вибір – або заплатити зарплатні і премії працівникам бюджетної сфери або цього не робити, а дати на дороги, тоді й наступає момент істини – ти несеш політичну відповідальність. Чи готові вони? Чи будуть грати в популізм? Тому, простих рішень не буває. Вони всі складні, комплексні і вони точно не популярні. Тому, вони розказують, що знають як будувати, а чи знають, як формувати дохідну частину бюджету і як профінансувати всю кількість доріг по Чернівцях? До речі, вчора міський голова опублікував увесь перелік автошляхів, які треба зробити. А як ви будете обирати з них, які треба відремонтувати першочергово? Що краще зробити? Потім почнеться: член фракції захоче свій міжбудинковий проїзд, той пообіцяв на виборах те, те, і ви за 5 років нічого не зробите.

- Очікуємо буму дитячих майданчиків, зокрема.

- А це теж була технологія, пам’ятаєте? І що?

- І ще останнє питання для підсумку. Як Ви думаєте, візит Президента і ці останні події, вони до якихось кадрових питань призведуть?

- Переконаний. І, бачачи, як нова команда у Києві, президентська команда підходить до кадрових питань, думаю, розтягувати вирішення цієї проблеми не буде. Незмінних людей нема. І так було із головою ОДА Олександром Фищуком. Ніхто гратися по півроку не буде. Нема результату – до побачення, телебачення. Десь так.

- Знаємо, що зареєстрований проект про оголошення недовіри пану Осачуку.

- Цим елементом політичної гри напередодні виборів хтось собі будує рейтинг. Є 2 рішення сесійних – це Хотинської районної ради і Новодністровської міської ради з тим, щоби в подальшому звернутися до обласної ради щодо висловлення недовіри голові ОДА. Це я точно знаю.

- Але сесія не зібралася останнього разу.

- Це також елемент політичної гри.

- Ну, я думаю, елементів політичної гри буде ще багато.

- Але людям від цього точно краще не стане. Треба займатися політикою, але і не забувати, що є ще і господарка в місті. Я завжди говорив: «Шановні, вирішіть спочатку господарські питання, а далі, в різному, до ночі один одного поливайте чим хочете. Зробіть роботу основну, а потім забавки свої майте».

- Давайте на цьому ставити крапку і про інші технології, яких буде наступного тижня чимало, поговоримо ще.

- Кладемо кому і зустрічаємося наступного тижня.


 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації