У Хотинській фортеці пройшли зйомки документального фільму про історію всесвітньовідомого заслуженого академічного народного хору імені Григорія Верьовки
В Україні проходять зйомки документального фільму про історію всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного народного хору України імені Г. Верьовки. Музична стрічка «Хор Верьовки» розповість не тільки його історію, але й розкриє синкретизм українського фольклору у сучасних музичних відеокліпах на відомі українські народні пісні. Зокрема знімальний процес відбувся й у Хотині.
Про це повідомляють на Фейсбук-сторінці Буковинської кінокомісії.
Режисером стрічки став Володимир Шпак. За його словами, Хотинська фортеця – дуже атмосферне і мальовниче місце.
«Тут час ніби зупиняється. Ідея знімати загальні й атмосферні плани саме тут з’явилася в нас ще задовго до зйомки, і я дуже вдячний нагоді заявити ці широти у нашому фільмі. Кадри, які ми відзняли на схилах Хотинської фортеці, вражають своєю красою. Ми спеціально взяли квадрокоптер, щоб відзняти таємничі візерунки на стінах фортеці – «Вавілони» та «Голгофи»», – розповів режисер.
Музичну стрічку знімають за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Ідея фільму стала переможцем конкурсу «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору». Зйомки триватимуть до кінця жовтня по всій Україні. У 2020 році «Хор Верьовки» представлять в обмеженому прокаті, але пізніше фільм покажуть на телебаченні.


фото facebook.com/BukovynaKinoCommision/
Довідка
Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки — український професійний хоровий колектив, заснований 11 вересня 1943 року в Харкові. Організатором і першим керівником колективу був Григорій Верьовка, котрий очолив його разом зі своєю дружиною Елеонорою Скрипчинською. До першого складу хору увійшли 134 виконавці: 84 хористи, 34 артисти оркестру, 16 артистів балету. Від 1944-го колектив базується в Києві.
Хор Верьовки гастролював у Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччині та низці інших країн світу, він традиційно є учасником великих українських державних заходів. Має багато національних і міжнародних відзнак, зокрема за великий внесок у справу миру й дружби між народами нагороджений срібною медаллю Всесвітньої ради миру. Станом на 2015 рік у колективі понад 150 чоловік — це найбільший український професійний хор.
-
Автори сенсаційного анімаційного фільму "Мавка" створюють художній: вийшов перший тизер романтичного фентезі «Мавка. Справжній міф»
-
Третя окрема штурмова бригада починає видавати серію сучасних казок про війну для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку «Котигорошко»
-
У Чернівцях відкрився фестиваль глядацького кіно Миколайчук OPEN (Програма фестивалю)
-
У Кондратюка вдвічі більша, ніж у Бобула і Зінкевича: яку пенсію отримують зірки українського шоубізнесу
-
Щоденник прозріння Павела Решки: відомий польський журналіст презентував чернівчанам свою книжку “Столик з видом на Кремль”
-
Кінофестиваль «Миколайчук OPEN», який пройде у червні, оголосив новий міжнародний конкурс